Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz vadkörte #5002 üzenetére

    nekem is ilyesmi kellene
    van egy kis subnotebookom, valahová eldugnám a router mellé, a notebookomról kellene oda mennie a letöltéseknek wifin, és routeren keresztül utp-n/wifin keresztül a tv-nek - és persze a notebookomnak wifin - elérni a gépet
    ezzel megoldható?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz vadkörte #5006 üzenetére

    nem akarok semmi extrát, ha ez megold mindent akkor jó
    legrosszabb esetben a belső 2,5-es sata helyre mehet a rendszer, usb-n meg annyi lemez amennyit akarok, de csak max 1-et akarok:) abból is 2,5-est, vagy csak a meglevő 1tb-os ssd-t, nem akarok letölteni az univerzumot
    nagyon kis térfogatú gép, nagyon kis fogyasztású, kb hangtalan, de elég erős ilyesmihez, 3. genes core i u, kijelzőjét valahogy takarítás közben megnyomtam, szóval sok pénzt nem ér szegény így, kapna értelmet a létezése ( :
    nem vagyok képben nas, hálózatok, dlna, meg ilyesmivel, napokban vettem egy értelmeseb asus routert kezdetnek, de azémá' megszívatott az is:d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz vadkörte #5008 üzenetére

    tudom, h sok, de inkább sok legyen

    első kérdés:
    mi az omv?:) ebben a témában teljesen láma vagyok
    azért asus lett, mert tp linkről sok helyen láttam h idővel instabilak lesznek

    amit nagyon nem értek, 120/50-es net van papíron, gyakorlatban is hozzá
    adott egy ac-s wlan kártya, és egy tv ami ha nem is ac-s, de bőven tud 100mbps felett
    hogyha servion megosztom a tv-nek a gépet, a gép és a tv is wifin kapcsolódik a routerhez, akkor befolyásol-e bármit a tv-notebook adatkapcsolatban a net sebessége?
    ezzel a tv-vel ac-s wifis géppel le tudnak játszani mások 15MB/s vagy feletti bitrátás 4k filmet, én meg nem ( : lan kilőve, vmiért 100-as lan van csak a tv-n
    ezért vettem a routert, flipes modem-router csoda volt/van, meg homeserver is csak emiatt kellene, egyébként servio tökéletes durva bitrátás 1080p filmnél is, de 4k-nál beszaggat alejátszás
    tv biztos tudja, ha usb-n csatlakozik hozzá a forrás akkor sehol nincs szaggatás

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz cinemazealot #5010 üzenetére

    hasonló mint a plex? - azt sem ismerem -

    a notebookban ac8260 wifi van, a tv egy lg oled, amire csodálatos 100-as lant raktak, tehát nincs értelme lanon keresztül a routerre kötni, a notebookot sincs, hiszen elvesztené a mobilitsát

    nehogy már 4k-t nem lehet megoldani wirelessen keresztül :d másoknál működik
    nincs közben semmi le/feltöltés, ugyanúgy belaggol adott film, mintha a tv lanon keresztül kapcsolódna, ugyanazoknál a részeknél, de usb-s meghajtóval nem, szóval csak a hálózattal lehet gond
    sokkal gyengébb wifivel is ugyanúgy belaggol, pont olyan, mintha a net sebességem a belső hálózatot is meghatározná
    másolok a router usb-ről a gépre, 120mb-tel jön mint a net, de ha a gépről másolok a router usb-re, 50mb a max, mint a net feltöltési sebessége

    szerk:
    a router ac57u

    lehet ki kellene lőni a flipes modemen a wifit? bár elvileg semmi köze nem lehet hozzá, nincs használatban

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Patice #5012 üzenetére

    a flipes modemnél kábellel csatlkaozott a tv, notebook wifin, ugyanúgy szaggatott
    kipróbáltam már az asusnál is a tv-t lanon, ugyanúgy szaggat
    100mb az 12,5MB/s kb, nyilván nagyobb 4k filmeknél magasabb az érték, 1,5-2 órás 60GB-os mkv-t
    kevés film van amit így néznék, de van, pl a csatahajó, ott már ütős a 4k hdr, 53GB, azt mondja 50mbps a ráta, de élvezhetetlenül beszaggat a film, és ugye még 100-as lanon sem kellene neki

    egészen biztos vagyok benne, h az asushoz csatlakozik minden, mert beállítottam (((( :
    kezdem unni, azért nem 50MB/s a bitráta, és vicces módon 30-35GB-is mkv-k gond nélkül mennek, a flipen sem volt gond, amint 45GB fölötti a film 4k-n, akkor kezdődik a hülyeség
    és más eszköz nem dolgozik közben a hálózaton, van két telefon, de ha üresben van nem terheli a hálózatot

    tudom nem überalles' az ac57u, de nem is rossz, a flipes csoda a 120mbps-t sem tudta wifin, ami az előfizetés ( : elhasalt 80 körül

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Patice #5015 üzenetére

    úgy még nem, de ha úgy működne akár ne is működne, ha 2019-ben ehhez kábelezni kell ilyen routerrel, úgy adnám el a tv-t h füstölne...a tv kb 350e ft listaáron, ez a notebook amiről írok 4-500e ft
    de próbaképp mindjárt megnézem, már lassan hányingerem van ettől ( :
    ha kábelezni akarnék tv-n van usb, oda csatlakoztatott eszközről nincs gond, az is volt az eredeti terv, mivel nem sok filmet érint, letöltöm a notebookon, usb3on átmásolom, de az usb3 meg defektes ((( : csodás intel találmány, nincs hozzá értelmes driver, usb2 max sebességét hozza
    múltkor barátom akart felmásolni egy 300GB-os extra 4k mkv-t az asztalijáról, teljesen más patform, na ott se sikerült :d két mobilrackkel is megnéztük, hátha az enyém defektes, minden porton, de nem ment...vége az lett egy belső sata kábellel másolta fel, gyönyörű, még jó, h az usb3 leegyszerűsít mindent ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Patice #5017 üzenetére

    a legalja oled is prémium:) - egyébként most annyi, volt az 450e is - ,másnak nincs gondja a wifis mókával, ha jól tudom a "nagyobbakban" is 100-as lan van, ami elméletileg sok mindenre elég is, azért "ciki" nem gigabitest rakni ilyen kategóriába
    ez panel, itt nem lehet ilyenekkel mókázni:) nagy eséllyel csinálok megint egy lakást, túlzásba ott sem akarom vinni a kábelezést, őszintén annyira nem érdekelnek már ezek a dolgok, van pár kedvenc filmem amit akár többször is megnéznek, és "jól áll" nekik a 4k, az említett csatahajó pl, egyébként 720p-t is gyönyörűen felskálázza a tv, ha nem tudnám nem mondanám meg, h nem min 1080p-t nézek, hanem 720-at
    ezért akarok egy servert, de már tényleg elmegy tőle a kedvem, ilyet h router usb-re is 50mbps-sel tudok másolni wifivel pfffffffffff
    net szolgáltató "értelmes" itt meg csak ez a flip csoda van, optikai kábelen, max 150mbps ( : nekünk 120-as van

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz cinemazealot #5019 üzenetére

    van bőven, de nem hc userek annak erre:) legtöbb ssid a router gyártójának a neve:) illetve még több van, ami a szolgáltató-routerének a neve ( : asus 2g/5g-n megy, nem hiszem h különösebb gondja lenne a többiek miatt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz cinemazealot #5021 üzenetére

    lehetne, de nincs semmi gond letöltési/feltöltési értékekkel, maxi stabil
    közben eszembe jutott, ha eszközök közt akarok kommunikálni, ahhoz nem is kell az asusnak "bemeneő net" ha jól sejtem, tehát ha lehúzom a lant róla, net nélkül marad, a rá csatlakoztatott eszközöknek akkor is működnie kell egymás közt?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz cinemazealot #5023 üzenetére

    kipróbálom a kábelt mondtam, de nem fogok vele bohóckodni ha működik is, akkor jöhet homeserver ( :

    nem tudom h jön ide a le/feltöltés sebesség, amit tudok, elvileg független kellene legyen a net sebességétől teljesen, ha a routerre másolok a gépről wifin, és ha a routerről másolok a gépre wifin, mégis a net sebességnél megáll a történet, 120/50es a net, és ennyivel is tudok másolni, gépről routerre 50, routerről gépre 120mbps
    ac8260 intel és az ac57 router azért ezeknél az értékeknél egy pöppet' többet tud... - és nincs más egyéb folyamat a háttérben -, no most valszeg ha streamelés megy a gépről a tv-nek, akkor is marad az 50-es limit, ami bizony kevéske a legtöbb 4k filmnek
    mivel mások vígan nézik a 4k-t ezen a tv-n wifin is, így annak korlátozó tényezője kizárva, de az ac-s wifié is, és a routeré is...elméletileg, gyakorlatilag meg ugye copok'

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    no, kipróbáltam most azt, h lehúztam a netet, össze akartam kábelezni a notebookot is a routerrel, de vmilyen indíttatésból inkább lehúztam a netet, az eredmény, belső hálón is beszaggat a film
    rádugtam a tv-t kábelre, már nem szaggat a film, arréb vittem a notebookot, már szaggt a film ( : azanyád', ha fél méteren-méteren belül van, akkor működik wifiről a streamelés, ha a tv lanon megy, de messzebbről már szaggat, akárhogy fordítom az antennákat és a routert
    kemény 2,5m-t kellene megoldania ( :
    ugyanakkor ha a notebook közvetlen router mellett van, net lehúzva, csak belső háló, routeterről gépre 150mbps a sebesség, gépről routerre 50, pont mint a net sebessége, ez nem változott, eszemf@szom' megáll

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz cinemazealot #5026 üzenetére

    de nehogymár ha közvetlen egymás mellett van router és gép, marad 120/50mbps, ami azért kifejezetten vicces, mert véletlenül a net sebessége is ugyanannyi
    crucial mx500 1tb, 470MB/s körül másoltuk rá a 300GB-os mkv-t, sztem azzal nem lesz gond...:) a port ugye usb2, tehát 25-30MB-ot illene tudnia, amit nyilván tud is, és elég is lenne, de 6-nál öbbet nem tud kipréselni a rendszer

    majd du játszom a kábelekkel is, egyébként meg letojom, visszaviszem a routert, ennyi erővel tökéletes a flipes csoda is, aztán összerakom azt a home servert, van minden itthon hozzá

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Patice #5028 üzenetére

    összedrótoztam a routert és a gépet, nagyon kicsit javult a sebesség, de elhanyagolható, 15MB helyett 18-19 roterről gépre, 6 helyett 8-9 MB gépről routerre, ez nagyon messze van a több száz mbps értékektől amiknek lennie kellen, hogy hol a hiba passz, több kábellel is néztem, az asus saját kábelével is, ez körülöttem levő wireless hálóktól is független
    router megy vissza, ennyi erővel tökéletes a flipes csoda, 4k mkv wifin azon is akadt, meg ezen is ( : kábelen meg megy, jöhet a home server

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sutszi #5030 üzenetére

    nekem mondod?:)
    notebook és router-usb meghajtón, ezek közt ment oda-vissza másolás kábelen, gigabites lan van a gépben
    a flipes modem-ruterrel és az asus-szal is ugyanazok az értékek, tehát lehetne a gyenge láncszem a notebookban levő lan is akár, de van egy olyan sejtésem h nem ott a gond, van több és más fajta gépem, megnézem még holnap azokat is

    tegnap már 720p-s mkv is belggolt az asus routeren wifin, rohadtul érzékeny rá hol van a notebook, tegnap egy másik notebook volt a forrás, még egy méterrel odébb, ez jgy nem jó ( : 40GB-os mkv volt a max, amit szaggatás nélkül átvitt

    semmi mást nem szeretnék, csak ne kelljen rohangálni külső usb házzal, vagy notebookkal, hanem a notebookról valami klienssel tudjam vezérelni a home serverre való torrent töltést, a home server se érdekel onnantól, nem akarom elérni az egész világegyetemből, csak a lakásból kell a tv-nek elérnie a letöltött tartalmakat
    tiszta nyugodt volt az éetem, amíg meg nem vettem a tv-t, aztán el nem kezdtem a serviozást 4k-val ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sugarforce #5032 üzenetére

    oké, de ezen egy ssd lóg, nem hdd, az nem lesz szűk keresztmetszet
    ha egyik irányba tud 15MB-ot, másik irányba mért tud csak 6-ot? igen messze van egy gigabites lan sebességétől mindkét érték, megint azt tudom mondani, más ha torrent kliensnek haználja, tud rá 30MB-tal letölteni, én meg nem, tehát nem az usb a szűk keresztmetszet, 240mbps-ig biztos jó, a file rendszer miatt lenne ennyi difi?
    a router maradna router, csak megnéztem egyáltalán milyen belső sebességek vannak router és gép közt

    sutszi
    ntfs igen, formázzam át?

    Patice
    elvből nem költök rá se sokat, azt hiszem nem akkora hatalmas igényeim vannak:) így 2019-ben pláne

    vadkörte
    adott egy subnotebook, működik tökéletesen, ez, a konfig is stimmel, ha kell os-nek veszek egy 120-as ssd-t én is, egyébként 1db 1tb ssd megy rá usb-n, nem lesz több, nem lesz hdd, pár kedvenc 4k hdr film, 1080p-s megy a gépekről servioval is gond nélkül - ha meg mégis kell több veszek még egy 1tb ssd-t, nem akarom semmilyen szinten hallani a hdd-k zaját, itt nem lehet eldugni messzire a gépet -

    szerk:
    szétugrot ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sugarforce #5037 üzenetére

    lehet letojom az egészet, és 4k hdr-hez odaviszem a gépet a tv mellé, és rákötöm a routerre kanóccal ( : belerakom még az 1tb ssd-t a dvd helyére, oszt' kész, nem gondoltam h ez ekkora űrtechnika még

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz vadkörte #5039 üzenetére

    naívan azt gondoltam, h 4k-t stremelni ac-s wifivel, értelmesebb routerrel, azért úgy leginkább menni fog ( : oké, h panel dzsungel, meg nem 50e-s router, de nem is a legalja

    sutszi
    már értem
    amit nem értek, ha kvázi használhatatlan a router usb-je, akkor minek is teszik rá?:) nyomtatónak? 5 éve is már wifis nyomtatóm volt :d tegnap láttam meg, van a flipes csodán is usb - nem akarom használni ( : -
    ha kicsit arrébb helyezem, akkor 3m lesz a távolság a gép közt, ha átrakom ágy végébe a gépet akkor 1m...lehet úgy már wifin is megoldja a 4k-t, kipróbálom, hátha

    sugarforce
    szeressük' a kihívásokat ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz sugarforce #5043 üzenetére

    ezt tapasztaltam ( :
    1080p-re jó a notebook is servio-val, alig eszik, egyébként is be van kapcsolva jellemzően 24/7-re, tényleg csak 4k hdr miatt érdekes a hálózat

    Patice
    úgy gondoltam 2019-ben ez már nem nagy vasziszdasz', hát az ( :

    vargalex
    nem hackelek, öreg vagyok hozzá, mindig is az voltam ( : , outofthebox' v működjön, v nem kell, telefonnal sem szórakozom, használom

    sutszi
    vagy gép lesz, vagy marad a tv usb-je
    nemrég kipróbáltam a flipes routert összekábelezve tv-vel, notebook is bekábelezve, hát beszaggat a csatahajónál, nem tudom mi az anyja van, de nem is érdekel ( : lehet a tv hálózatán van defekt, tv usb-jéről legdurvább bitrátás film is tökéletes, pedig ugye az usb2 - ami ugye bőven sok is 4k-hoz -

    router megy vissza a boltba, notebookba teszek egy optibay keretet, abba az ssd-t, ultrabay rendszerű a dvd, tehát csavar nélkül ki lehet venni, van notebook dvd-usb kábelem, az megy a tv-be, aztán ha kell odabattyogok a rackkel, ottrohaggyon' meg...következő lakásnál majd foglalkozom hálózattal, most gyorstalpalónak ez bőven elég volt

    köszönöm mindenkinek az útmutatást :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák