Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Dißnäëß #30709 üzenetére

    Igen, az út. Meg hogy a két kezünk (és az eszünk) munkája. Meg a műhelyszag...

    Hangdobozok esetében sajnos ehhez az is hozzájárul, hogy a gyári termékek döntő többsége se tekinthető többnek, mint egy alapkitnek, aminek a belsejét en bloc ki kell cserélni, alkalmasint a doboztesteken is van bőven javítanivaló, és hát néha a hangszórókészlet egy-egy elemén is változtatni kell. Ritka a gyári, amely úgy jó, ahogy van.

  • AMDFan

    addikt

    válasz Dißnäëß #30709 üzenetére

    Köszi, örülök hogy tetszett a leírás :)
    Távdiagnózisról van most szó, nálam vannak a hangfalak, nem ismerjük egymás shalafival személyesen.
    Azóta kicsit alakítottam keresztezési tartományon, BW szűrőket alkalmazva egy barátom tanácsára, így mérve szebb görbéket kaptam.

    Érdekes dolog a hangfal építés, persze ha az ember nem asztalos, akkor a dobozokkal egy eléggé behatárolt mozgástere van a kinézetet illetően. Én ezt az egész projektet egy technikai demónak szántam, bizonyítva a létjogosultságát annak, hogy gyakorlatilag a végfokok kivételével minden mást digitálisan oldjunk meg a láncban. Magát a hangfalat a gyári hangfalam mögé másodlagosnak szántam vidéki házba, alkalmankénti zenehallgatásra, ehhez képest egyértelműen elsőszámúvá lépett elő, és a gyárinak kell mennie.

    És igen, az egy nagy pluszpont, hogy jólesik ránézni, hallgatni, örömet okoz hogy elkészítettem :K

    "(#30710) kammerer: Ritka a gyári, amely úgy jó, ahogy van."

    A ritkasága talán kevésbé probléma a mai világban, nekem az a problémám, hogy általában aránytalanul drágák az igazán jó gyári hangfalak. Sokszor ráadásul ugyanazon hangszórógyártók termékeit használják átcimkézve/más kialakítással mint amit meg is vásárolhatunk, csak ha ők építik össze, akkor komoly felára van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák