Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szazbolha

    addikt

    válasz shalafi66 #29652 üzenetére

    A szűkülő TL lenne a "kúpos", a táguló meg a kürt (horn).
    Elvileg a szűkülőnél rövidebb hossz is elég azonos rezonancia frekihez, kevesebb a problémás freki mint az egyenesnél (straight) - az olvasmányok szerint....
    -
    A fékezőlemezek hogy néznek ki? Szűkítések a csövön belül? és honnan tudjam hova kell elhelyezni őket ha mondjuk 2 KHz-nél van 6-8 db-es kiemelésem?
    .
    A csökeresztmetszetet hogy tervezzem meg T-S alapján, ha a D nem jó érték ehhez. Mi módosítja negatív/pozítiv írányba és kb. milyen arányban? Qts?
    -
    Én ezeket az ökölszabályokat követném szűkülő TL esetén: kilépő nyílás felülete egyenlő D-vel vagy kicsit nagyobb. A "cső" induló keresztmetszete 1,25-3x nagyobb mint a kilépő. Kevés forduló, kicsi keresztmetszet csökkenések, fordulók lekerekítése. Töltőanyag a csőhossz utolsó 1/3-ban nincs, és a hangszóró közelében sem. A cső 1/6-2/3 szakaszában legalább két féle sűrűséggel.
    A cső hossza a hangolási hullámhossz 1/4-e vagy annál kisebb töltőanyagtól függően.
    -
    A hangszórónak kell-e kamra azt nem tudom, sem az ideális elhelyezését a kezdő csőszakaszon. Elvileg a cső végén kéne lennie, de láttam több tervet ahol lejjebb volt - ennek nem tudom milyen hatása lehet.

Új hozzászólás Aktív témák