Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • veze

    őstag

    válasz tomcat78 #61692 üzenetére

    Én semmiképp nem szedném ki. A saját érdekemben.
    aztán felőlem Te kiszedheted. Én meg nem.
    a saját házát mindenki úgy gyengíti ahogy akarja :D

  • imibogyo

    veterán

    válasz tomcat78 #61692 üzenetére

    Ha a talpszelementől függetlenek a gerendák
    Még nem tudom milyen a csomópont, mert nem látszódik sehonnan sem. Kívülről tokozva van, belülről alulról ott a stukatúr, felülről pedig "passzentosan" deszkázva a szélekig, tehát pont a csomópontot nem látom sehonnan sem, hogy például nem kötőgerendás-e a szerkezet... Ma igyekszem majd kibontani egy pontot és akkor okosabbak leszünk.

    Egyébként azóta amióta ez elhangzott ezen töröm én is a fejem. Egyrészt ha a födém tartaná össze a falakat, akkor az régen rossz (a tetőnél persze még mindig lehet kulcsszerepe és emiatt nem eltávolítható a szerkezetből...).

    Ha mégis eltávolítható és csak mondjuk a talpszelemenekhez volt szögelve/menetes szárral rögzítve, vagy csavarozva és az átépítés mellett döntök, akkor a kb. 100-150 centiméterrel feljebb kerülő tető "összetartási pontok" (mivel a tetőgerendák elméletileg úgyis be vannak kötve a talpszelemenekbe) egy ilyen kis tetőnél szerintem egyszerűen nem okozhatna ez gondot. Fogópáronként hasra ütve is több tonna "húzásnak" is ellenállnak ezek a szerkezetek, lényegében szerintem nem nagyon változhat (vagy ekkora méretű tető esetében nem számmottevően) a tetőszerkezet (ha az addig létező födémgerendákat is ideszámolom) "összetartó ereje". A mostani körülbelül 8x8-as födémgerendákat szerintem a duplázott 5x10-es, vagy 5x15-ösnek ki kellene tudnia váltani, nem?

    Nem szeretném túlmisztifikálni, vagy komolyabb statikai számításokba belemenni, de szerintem ha feltételezhetjük, hogy a födémgerenda egyben NEM a tetőszerkezet egy kulcs eleme (pl. nem kötőgerenda), akkor a fogópárral helyettesítésnek nem lehet komoly akadálya, nem? :U

    (#61693) veze:
    Ez viszont teljesen jogos. :K

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák