Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz macilaci78 #57964 üzenetére

    Erről volt szó múltkor az eBay-topikban, akkor meg is néztem a szervizdoksit, hogy a készülékben egy négycsatornás végfok található, ami külön hajtja meg a 6 ohmos hangszórókat: 2 mély, 2 magas.

    De a rajzból az is kiderült, hogy a két mélycsatorna bemenete össze van kötve, ugyanazt a jelet kapja. Tehát végeredményben 2.1 rendszert alkot. Csak azért van két külön végfok a mélyeknek, mert így kétfelé oszlik a teljesítmény.

    Természetesen az eBay-topikból ezt a másik hozzászólásom (ahol mutattam a rajzot) azóta lelkesen kitörölte az elektro-allergiás buzgómócsing.

    A hangszóróid meg lehetne hajtani valamilyen 2.1 végfokkal is, ahol egy mélycsatorna van. De ha 2x6 ohmot párhuzamosan kötsz, 3 Ω eredővel túlterhelheti a végfokot, ha nagyon kihajtod. Kisebb terhelésnél elbírhatja éppen, ez kiderül a melegedésből. Vagy lehetne sorba is kötni, az 12 Ω, amit esetleg kevésbé tudsz kivezérelni. Tehát mindez attól is függ, mekkora teljesítményre van szükség.

    Vagy keríteni kell 2 db sztereo panelt (egyik lehet kisebb teljesítményű), valamint egy 2.1 meghajtót / előerősítőt, ami a magas csatornákat leválasztja.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák