Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    válasz Pttypang #47332 üzenetére

    :)

    Erről jut eszembe, kaptam egy kukázásra ítélt Acer N35 kütyüt, ez ilyen érintőképernyős, ceruzás, win6.1-es cucc. Van kihajtható GPS antennája, ha kihajtom, elkezd villogni rajta egy kék LED, de nem csinál semmit, nincs is rajta GPS progi.
    De nem is ez a lényeg, hanem hogy meg volt dögölve az akkuja, de olyan szinten, hogy ha egy napig töltőn volt, akkor is rögtön kikapcsolt, ha lehúztam a töltőről. Ezekbe ugye ilyen fix, beforrasztott akku van. Szétszedtem, rámértem, volt benne 0.3 volt... :DDD Szétbontottam az akkut, és sikerült sérülésmentesen kibányásznom belőle a töltőelektronikát, ezekben még az akkuval van egybeépítve. Ez egy ilyen EPROM-os cucc, egy chip és vagy fél tucat smd-alkatrész.
    Elővettem a telefonos dobozomat, és megtaláltam benne a régi SonyEricsson V640i-t, annak a 900mAh-ás akkujára rámókoltam ezt az elektronikát, és egy fél óra töltögetés, ki-be kapcsolgatás és néhány hard-reset után kezeli is, tölti rendesen és kiírja a töltöttségi szintet is a win. Maga a készülék annyira komoly, hogy este, ha nem tudok elaludni, a passziánszot nyomom rajta fél-egy órát, így egy hétig elprüntyög egy töltéssel. Másra nagyon nem jó szegénykém, még esetleg ébresztőórának. 260MHz proci, meg 50MB ram van benne, és normál méretű SD-kártyát kezel. Viszont gond nélkül vagy 8 órát elzenél mp3-mal a saját hangszóróján.

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

  • nézzbe

    aktív tag

    válasz Pttypang #47332 üzenetére

    Szegényt hiába keltettem életre 5 perc van benne , habár nem egy takarékos gépet kell ellátnia :D

Új hozzászólás Aktív témák