Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Satyricon

    addikt

    válasz imibogyo #43633 üzenetére

    Agyaltam sokat ezen a lenyithatós témán... És csináltam 1 paintos rajzot(3D-s progihoz baromira nem értek, és a neve se jut eszembe :DDD ) amin bemutatom, hogy gondoltam:

    Rövidke leírás:

    Az ajtóból nézve így látjuk a szobámat. Ha felcsukjuk a vásznat, akkor az ablak körül látható feketés-szürkés rész, egy vastagabb, feketére fújt szegőléc lenne, természetesen fixen rögzítve a falhoz. Ha pedig lenyitjuk, akkor pontosan a falra fixen rögzített szegőléc közé esne a lenyiott vászon. A vászon keretét fenyőből csinálnám(aminek a másik oldalát a képen is látható módon le álmennyezetezném, hogy felcsukott állapotban ne legyen otromba kinézete), A mennyezeten látható szegőléc is ugyanúgy fixre lenne felfogatva, pontosan közé illeszkedne a vászon felcsukott állapotban. ezt szerintem hagynám fehéren(csak a képen jelöltem ugyanolyan színnel, mint ami a falon látható)

    Led szalagot pedig a mennyezet köré gondoltam, méghozzá rgb-t(ha jól tudom, akkor ez piros, kék, zöld színű). Apropó SMD led szalag: Mitől függ az, hogy egy led szalag 12v-tal, vagy 220 volttal működik? Be lehet azt úgy kötni, hogy a szobámban található mennyezet lámpa helyett üzemeljen? Úgy értem hogy a mennyezet lámpa kapcsolóval kapcsoljam fel a ledeket?(kiiktatnám a jelenlegi lámpát. Bár ha jól tudom két vezetékes megoldású, mert a gyökér öreg fickó, aki csinálta anno a világítást építkezéskor, kontár munkát végzett! Üdvözlöm innen az élők sorából :W )

    Ami az akkusztikát illeti: Gépről fogok filmet nézni és játszani. Vagyis a hangkártyám menüjében van sok beállítási lehetőség(THX console launcher), ahol lehet finmhangolni a szatelliteket is. Szóval ha úgy döntök, hogy átcuccolok a szüleim szobájába, akkor ezt meg tudom oldani. Viszont azzal a tartalék kéménnyel valahogy meg kell barátkoznom majd(30 évre rá épp ideje lenne) mert fater egyelőre nem engedi lebontani. Valahogy rá kéne beszélnem pedig :DDD

    Huhh elfáradtam, megyek vízszintesbe teszem magam.

    Jó éjt, mindenkinek, és majd várok még Tőled/Tőletek ötletet, esetleg véleményt ezzel a megoldással kapcs.ban! :K

    Egyébként ha a nehezebbik utat választom(hogyan készült mai adásában: házilag motoros rolós vászon) akkor a 2 egyforma nyomtató görgőre lenne szükség, amit ha megfelelő képpen helyezünk el(egymással szemben, közé pedig a vászon), az egyik felfelé, a másik lefelé tekerné. Úgy értem egy azon időben. Vagy össze lehet a kettőt úgy rakni, hogy azonos irányban forogjanak? Ha igen, vajon elbírná a 2,5mx1,5m-es, vagy 2,8mx1,7m-es, 16:9-es vásznat? :F

    Szerk.:
    Imibogyó utolsó soraira reagálva:
    "Negyedik (legdrágább megoldás), hogy veszel egy új házat, ahol van egy akusztikailag és projektor-vászonilag is tökéletes helység. ;] :P"

    - Baszki, nyertünk a lottón, lesz ház! :DD - Ma mentük a nyereményért, vittünk magunkkal 1 nejlon zacskót, és biztonság kedvéért 1 viperát, ha esetleg megtámadnának! Igaz csak 2-esünk volt, és emiatt csak 1200-1400Ft-ot nyertünk, amiből max összetákolt kutyaház lesz! :DD Na de ez is haladás! Egyszer lesz, ami sose volt... ;)

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    (lOo \ (llll) (llll) / oOl)

Új hozzászólás Aktív témák