Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz macko20 #17864 üzenetére

    bocs, hogy levalakiztelek... :B

    elég széles körben folyik az ötletelés.

    de ma is szenvedtem egy sort. nagy gép cpu bordáját kiegészítettem kb. + másfél kiló alumíniummal. így mos megközelítőleg a monstrum 6 kiló.
    így már 3950-en is tűrhetően ment, légkondi nélkül. de 20 perc után így is eléri linx alatt a 80 fokot.
    3600-on viszont úgy alakultak a hőfokok, mint 24 fokos szobában. pedig msot 28-29 volt bent.
    tehát nyertem kb. 5 fokot a + bodrákkal.,
    viszont az egyik borda görbe. fűrészelgetés közben nem tűnt fel. egy másik bordát hozzárögzítettem, (az alaplap felé, melette lévő, rövidebbet), és hővezető ragsztóval tettem fel egy helyre. így elég gáz a hőátadás. de leszedni nagyon macera. idővel átmelegszik az is, mert van kerülőútja a hőnek, de nem ez volt a cél.
    azaz ennek az alja jól érintkezik,a mellette lévő alja nem. az oldalról kapja a hőt a hozzáragasztott görbétől. pedig annak is inkább lentről kéne direkt elvinnie a hőt....

    a másik, egyenes fél jól működik, az hozza az instant +-t.
    aki ismeri a gépem, az tudja: alul,a muben csöveit befogó szendvics belső fele csak egy tégaltest. 100mm vastg. oda toldottam ezeket hozzá, hővezető ragasztóval. ráadásul kerölgetnem kellett a 4-4 db. összeszorító csavart is. ezért kellett egy csomót fűrészelnem. kis is combosodtam vállban...

    és felülről. mivel összesen 4 db-ot toldottam. eltérő magasságuk van, (2-2). kicsit bénáztam, de így még jó is lett. csak hát a kajlaság...

    vistzont ami még érdekes: a belső, szembebordák tetejénél határozottan érzem a levegő húzását. pont, amiről kicsit feljebb beszéltünk: kéményhatás...

    más:
    ez tápos kérdés, de tudja valaki, hgoy azen300 rev1-ben van túlmelegedés elleni lekapcsolós védelem? a htpcm az új konfiggal csinált pár random leállást. többi cucc hőfoka jó, táp viszont elég meleg. mióta kb. 10 cenbtiről ráállítottam egy kis fordulatú, (350rpm) ventit, és a zen házára, a teli részeknél bordát tettem ahol meleg volt aburkolat, emgszűnt a kikapcs. így csak erre tudok gondolni. tehát van illyen védelem a zen-ben?

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák