Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fulltime4wd

    tag

    válasz TROG AIR #17469 üzenetére

    Na üdv!

    Az előbb kötöttem be a zöld hűtésedet a ház hátába, és mivel nem tom szabályozni nem a lapra kötöttem, hnem adtam neki 5V-ot, így nulla hang, de jobb a légszállítása mint a másiknak.
    Vagy 1 óráig gányoltam mert közben kábelrendezés is volt :) !

    "I see no God up here" - Juri Gagarin 1961

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz TROG AIR #17469 üzenetére

    több fajta kisérletet tettem. most a 3 gépben 3 különbözőt használok. átlagban terheletlenül +5-10 fok, terhelve +10-15 fok.

    2. nagyon lényeges dolog:
    szendvicses szerkezet. belül szivacs, kívül vékony hungarocell. a szivacs tompítja a hangvisszaverődést, rezonanciát, hungarocell meg lezár. külön nem hatékony egyik sem.
    a másik! kuckóban pici rést mindig kell hagyni. a hőnek kell utat hagyni, mert akármekkora házat alakítasz ki, csak idő kérdése, és bent 45+ fok lesz. lehetőleg felül, ami nem a hallásirányban van, és mögötte nincs valami kongó akusztikai tér, ami felerősíti a hangot. mert hogy a pc-n kívül is csináltam már ilyet, amit most is használok a htpc os ssd mellett, azonnali elérésű, tehát nem dokkolós tárnak. erre gondolok, itt még 1 himuro is van, most már kicsit szebben néz ki, de az elv ugyanez:
    [link]
    a másik gép, belső kialakítás. ez már megszűnt, de hatékony. itt egy darabig volt egy 6 centis scythe venti 5v-on. hangja semmi, légmozgás is konvergált a 0-hoz, de belül a pici légmozgás hozott -5 fokot.
    [link]

    minden winyó máskép viselkedik, még szérián belül is. több tucat winyóval kisérleteztem, kicsivel, naggyal. egy biztos. ha halkságra akarsz menni, mindenképp 10 tányéros kell. az újabbaknál érdemes a hdsentil akusztikai menedzsmentjében a csúszkát balra húzni. az is sokat számít seek hangban.

    ennyi volt az össz tudományom.

    (#17475) Ribi
    határozottan nem műbrét írtam. a másikat. ha a résről is a cerka hut eszedbe, akkor elnyomsz valamit. :U go to pszichomókus. :DDD

    a rudakat általában keményebb anyagból csinálják. amit keresek egy kocsonyásabb, zselésebb anyag, speciális, bőrszerű tapintással. így abban sem vagfyok bisztos, hogy a ballisztikai zselé nem tök más-e. és az asszem piszok drága, de ze talán nem annyira...

    (#17472) Laci4
    egy kb. 500-600*300-400*600-800 mm-es tömbre lenne szükségem. ha még össze is lehetne olvasztani a megformázott cucccokat, akkor is valsezg több millióra rugna így az alapanyag. nekem meg 20-30k-s nagyságendű keretem lenne a kisérletezésre...

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák