Hirdetés

Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz EG0 #6 üzenetére

    Nem vagyok szervizes, tehát nem tudok szervizstatisztikákkal szolgálni. Azt viszont nem egy helyen láttam, hogy bizonyos fajta gépek (konkrétan pl. ThinkPad-ek, de nem csak azok) sok év után is nagyjából jól működnek, amikor más fajta gépeknek már minden bajuk van.

    ''Én tartom, hogy közel azonos áron inkább új, de kevésbé márkás.''
    Ez is egy vélemény. Én is elmondtam az enyémet, még egyszer nem írom le.
    Egyébként ''márkásság'' alatt ugye nem a brandet érted? Mert ugyanazon név alatt kínálják az olcsó szart is, és a drága jó minőségű cuccokat is.

    ''Ez amíg nem látok statikat a garancidőn túli (!) meghibásodási arányokról, addig ízlés kérdése, utána már józan ész is.''
    Nehéz lenne ilyen téren megbízható és összevethető statisztikai adatokat szerezni, mivel nem ugyanaz a szerviz javít mindenféle gépet, de talán mások tudnak segíteni.

    Nem csak az számít, hogy garanciaidőn túl meghibásodik-e egy laptop. Sokra megyek vele, ha gariidőn belül szervizbe kell járkálnom, az idő pénz. De ha mégis szervizbe kerül a gép, akkor javítsák meg nagyon gyorsan... és akkor már megint nem mindegy a ''márka''.

    ''Aki meg 400e-ért vesz egy már nem garis notit, az ...''
    Az ilyesmit én is furcsállnám, de attól, hogy valami használt, lehet rá még akár sok (> 2 év) gari is.

    ''Konkrétan egyébként mire kell jelenleg 400e forintnál drágább noti? Elképzelni nem tudom.''
    Nézz meg pl. egy ThinkPad T43p-t, próbáld meg elképzelni, miért jó, ha ergonomikus, strapabíró, könnyű, és nagy teljesítményű. :)

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Aktív témák