Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz ch003067 #2633 üzenetére

    Sehol. Nem létezik ilyen driver. (Feltételezem, hogy Windows7-re gondoltál "Vin6" alatt.)

    A DanielK féle driver-t javasolják néhányan, ami a "vagy működik, vagy nem, vagy ha igen, akkor is hibásan" kategória.

    Mivel moddolt driver, én nem próbálkoztam vele.

    A legrégebbi hangkártya, amelyhez a Creative kiadott hivatalos drivert Windows7 alá, az Audigy2 ZS.

    Terméktámogatást viszont ne várj a kártyához, ha Win7 alatt használod.

    (Meg egyébként sem. Mivel SB LIVE! 5.1-ed van, feltételezem, hogy tudod: a Creative 2003 nyarán adta ki az utolsó hivatalos drivert a kártyához, még WindowsXP alá. Onnantól az a termék sem élvez semmilyen támogatást a cég részéről.)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #2634 üzenetére

    Szerk.:

    A másik moddolt driver a KX project féle illesztőprogram.

    Nos, erre is ugyanaz, mint a DanielK féle driver-re.

    Hogy mindezek ellenére próbálkozol-e velük, azt neked kell eldöntened.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz mexicanraven #2636 üzenetére

    Szia!

    Nem egy Audigy2 ZS Platinum hangkártyáról van szó? Annak az előlapi drive egységén van optikai csatlakozó.

    Magának a kártyának, az Audigy2 ZS-nek tudtommal nem jelent meg olyan változata, amelyen optikai digitális (TOSLINK) kimenet található.

    1. Amennyiben neki a Platinum modell van, úgy egyszerű a helyzete. Egy optikai (TOSLINK) kábel segítségével könnyen csatlakoztathatja a hangkártyát az erősítőhöz.

    2. Amennyiben "csak" a hangkártyával rendelkezik, s azon nincsen optikai kimenet, de az erősítőn van RCA digitális bemenet úgy vásárolnia kell:

    - Egy digitális mini Jack-RCA átalakítót. (Amelynek egyik vége a 3,5-es jack, a másik egy RCA "anya" bemenet.)

    - Egy egyágú, digitális RCA kábelt.

    Ugyanis az Audigy2 ZS digitális kimenete, egy speciális, 3,5-es mini jack aljzat. Arra kimenetre kell kötni a átalakítót, majd az átalakítóba csatlakoztatni az RCA kábel egyik végét, a másik végét pedig az erősítő RCA bemenetéhez.

    3. Amennyiben az erősítőjén csak és kizárólag optikai (TOSLINK) digitális bemenet van, úgy sokkal bonyolultabb a dolog, mert vásárolnia kell:

    - Egy digitális mini Jack-RCA átalakítót. (Amelynek egyik vége a 3,5-es jack, a másik egy RCA "anya" bemenet.)

    - Egy egyágú, digitális RCA kábelt.

    - Egy RCA-TOSLINK átalakító dobozt. (COAXIAL in, OPTICAL out felirattal.)

    - Egy optikai (TOSLINK) kábelt.

    Az első két eszköz csatlakozása a fentebb ismertetett módon történik, de az átalakítót közbeiktatni elkerülhetetlen.

    A számítógépből tehát az Audigy2 ZS digitális mini Jack aljzatán keresztül, átalakító kábel segítségével jön a digitális jel egy RCA kábelen keresztül az RCA-TOSLINK konverter dobozba. Onnan pedig egy TOSLINK kábelen keresztül megy tovább a házimozi erősítőjének TOSLINK bemenetére.

    Halkan jegyzem meg, hogy elvileg a fentebb említett "Digital mini Jack-RCA" átalakító kábel bizonyos Creative hangkártyákhoz és hangfalszettekhez járt kiegészítőként. Illetve egy időben a Creative online boltjából meg is lehetett vásárolni külön.

    Az SB LIVE! 5.1-től Audigy2 ZS kártyákig bezárólag ugyanis az ominózus 3,5-es jack "digital out" kimenet speciális lábkiosztásokkal rendelkezett, s igényelte ennek a speciális átalakító kábelnek a használatát.

    Az pedig a személyes véleményem, hogy amennyiben a fenti három esetből a harmadik áll fenn, úgy érdemesebb egy optikai kimenettel rendelkező hangkártyát vásárolnia az ismerősödnek.

    Ugyanis a felsorolt alkatrészek "alsó hangon is" kb. 15.000 forintba kerülnek összesen, amennyiben minőségi összetevőket szeretne használni. Márpedig gagyit szerintem ilyen esetben nem érdemes, nem szabad megvenni.

    (S akkor még nem is említettem, hogy a szükséges "mini Jack-RCA" átalakító kábel nem is biztosan beszerezhető már.)

    Annyi pénzből egészen korrekt hangkártyákat lehet kapni, ráadásul több gyártó termékei közül lehet válogatni.

    Ha van még kérdésed, ne habozz feltenni! Amennyiben tudok, úgy szívesen segítek. ;)

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Blitz23 #2638 üzenetére

    (#2638) Blitz23
    Sziasztok!A Hangfalam 5.1-re van állítva mégis csak sztereóban szól.Ez mitől lehet?

    Szia! Ennél bővebb információ szükséges, hogy tippekkel segíteni lehessen neked!

    Milyen hangkártya? Milyen hangfal? Milyen konfiguráció? Milyen operációs rendszer? Milyen illesztőprogram? stb.
    ----------

    (#2639) Norbi14
    Szereztem egy Xonar DG-t és recseg zörög, ha tekerem a hangerőt akkor még jobban, ha vissza dugom alaplapira semmi baja. PRóbáltam letiltani alaplapit, de semmi. Mi zavarhatja? Kipróbáltam másik gépben is, ott is ez a jelentkezett.

    Neked is azt javaslom, hogy legyél szíves kicsit bővebb információt adni az általad használt hardver és szoftver környezetről! ;)

    Egyébként a Xonar-t az alaplap közepétől lehető legtávolabb található slot-ban használod?
    ------------

    (#2640) troland26
    Van egy Hercules fortissimo 4 hangkártyám (elég régi darab ) és az lenne a problémám , hogy nem tudom futtatni a driverét win 7 alatt pedig szükségem lenne a driverbe épített mixerre van valami általános driver ami esetleg elérhetővé tesz számomra egy hasonló equalizert mint a gyári driver ?

    Windows7 alatt még annál újabb hardverek esetében is előfordul, hogy nem működnek megfelelően. (Szoftveres támogatás hiányában.)

    A Hercules cég honlapján található információk szerint nincsen Windows7-es driver ehhez a hangkártyához.

    /Forrás: http://ts.hercules.com/
    ----------------

    (#2643) keehl-m válasza dudika10 (#2642) üzenetére
    a kártya sound blaster live! 5.1-es

    sb0100-as, aminél írnak egy ilyet, hogy: no ac-3 decode

    ez jelenthet bármi problémát? így sztereó használattal?

    Szia! Semmi problémát nem jelent. Azt jelenti, hogy a hangkártya nem képes Dolby Digital (AC-3) jelet kódolni.

    A Wikipedia információi szerint mindez csak a Compaq, HP és IBM gépekbe szerelt SB0100 típusú kártyákra igaz.

    /Forrás: www.hu.wikipedia.org/

    A többi SB LIVE! 5.1 (lehetséges, hogy a tiéd is) változat már tud kódolni AC-3 jelfolyamot.

    Ennek egyébként semmi jelentősége nincsen akkor, amikor nem kívánsz Dolby Digital hangot megszólaltatni. A PCM hangokat, sztereóban, illetve több csatornára kódolva ugyanúgy tudja a hangkártyád.
    ----------------

    (#2644) madrapur
    Van egy ilyen gépemCompaq Evo d51s
    [link]
    Ebbe speciális méretű hangkártyát kell vennem,vagy "normált"?
    Mostanában hol van hang,hol nincs.Asszem alapból integrált van benne.Javítani gondolom nincs értelme...

    Megnéztem a számítógépedet a fenti linken. Az alapján van benne két PCI slot.

    Amennyiben ezek közül valamelyik, vagy mindegyik szabad még, úgy egy PCI csatolófelületű hangkártyát tudsz benne használni.

    Szerintem a normál méretű is belefér, de látatlanban ezt nem merném 100%-os bizonyossággal állítani. Amennyiben kevesebb a hely, úgy egy ún. "low profile" (a "normál" kártyák szélességének kb. a fele szélességű) modellt kell választanod.

    Előtte azonban érdemes átgondolni, hogy mikor volt legutóbb a gépeden Windows újratelepítve, valamint azt, hogy a hangkártya illesztőszoftverének valamelyik eleme sérülhetett-e!?

    Elő szokott fordulni ugyanis nagyon "összekeveredett" rendszerben az általad ismertetett probléma. Alaplapi hangkártyákkal viszonylag gyakran, de különálló hangkártyák esetében is.

    Ezért érdemes rendszeresen karbantartani az operációs rendszert, s az arra telepített szoftverkörnyezetet. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Blitz23 #2650 üzenetére

    Szia!

    Feltételezem, hogy az operációs rendszer megfelelően van telepítve, konfigurálva; az alaplapi ADI1988B chipset-hez is a megfelelő driver-t telepítetted.

    A hangrendszer 5 szatelit hangszóróját csatlakoztasd a subwoofer-hez, a megfelelő módon. (Ha jól tudom, színkód jelzi, hogy melyik hangszórót hová kell bekötni.)

    A hangrendszerhez adott három ágú jack kábel zöld, fekete, narancssárga színkóddal rendelkező részeit kell csatlakoztatni az alaplapi hangchip jack kimeneteinek megfelelő színkódú aljzataihoz. (A zöld az első két hangszóró, a fekete a hátsó két hangszóró, a narancssárga a center és a subwoofer csatlakozója.)

    Mindezeket követően a rendszered használatra kész.

    Amennyiben térhatású (5.1) jelfolyamot játszol le, úgy automatikusan fogja a hangchip a megfelelő hangszórókra továbbítani a hangot.

    Amennyiben viszont sztereó a jelforrás (olyan zene, film, játék, stb.), úgy a hangrendszerhez adott zsinóros "távirányítón" aktiválnod kell a "matrix" feliratú gombot.

    Ez keveri le a normál sztereo hangot több csatornára.

    Remélem, tudtam segíteni! ;)

    Kérlek, majd írd meg, hogy működik-e rendben minden!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Blitz23 #2654 üzenetére

    Erre 100%-os bizonyossággal nem tudom a választ. A Creative DTT2500-as hangfalszettem esetében is előfordult, hogy az SB LIVE! 5.1 hangkártyával használva, a teszt nem azt adta vissza, amit vártam.

    Ugyanis nem elég szoftveresen (a Windows-on belül; illetve a Creative Surround Mixer-en belül) beállítani a megfelelő hangszórókonfigurációt (2.0; 4.0 vagy 5.1), mindezeknek megfelelően a DTT2500 dekóderen is át kellett váltani a megfelelő kapcsolókat.

    De... mindent 5.1-re állítva (szoftverben), a DTT-n szintén ("Movie", vagy "Music" beállítás) az 5.1 hangtesztben csak a jobb és bal oldali szatelitek szóltak, a center és a hátsó szatelitek soha.

    Használat közben viszont úgy működött, ahogyan kell.

    A szoftveres teszt során csak akkor szólt az első és a hátsó két szatelit, ha a dekóderen a "FourPoint" beállítást választottam, de ugyanezt a Creative szoftverében is elvégeztem.

    Annyira nem meglepő a dolog, hiszen ha a teszt során 2.0-ás, vagy 4.0-ás jelet küld a dekóderre a hangkártya, akkor előbbi hiába van 5.1-re beállítva, a hátsó surround hangszórók, ill. a center és a sub nem fog szólni.

    Szerintem nálad is hasonló lehet a helyzet. A teszt során valószínűleg 2.0-ás (esetleg 2.1-es) sztereo jelet küld a hangrendszer felé az alaplapi hangchip, míg alkalmazások (játék, zene) során a sztereo PCM dekódolása valóban 5.1-es formátumra történik.

    Amennyiben a gyakorlatban jól működik, úgy én ennek nagy jelentőséget nem tulajdonítanék a helyedben. ;)

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz totomusic #2742 üzenetére

    Szia!

    A lehetséges megoldások:

    1. Valamelyik 32 bites operációs rendszer használata.
    2. Egy külön (PCI, vagy PCI-Express csatolófelületű) hangkártya használata.

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz flash- #2744 üzenetére

    Természetesen 5.1-es hangkártya szükséges hozzá, az annak megfelelő kimenetekkel.

    A fülhallgató kimenetre kötve egy 5.1-es hangfalszettnek, csak a jobb és bal oldali első hangszórói tudnak megszólalni.

    Analóg összekötési módról beszélünk egyébként. (Az 5.1-hez ott 3 kimenet - front left/right; rear left/right; center/sub - szükséges.)

    Amennyiben a laptopban van egy profi sok csatornás hangkártya, digitális kimenettel (jellemzően RCA), úgy az ilyen bemenettel rendelkező házimozi erősítőjét csatlakoztathatod a hangkártyához, s akkor azon keresztül történik a hang átvitele a laptopról.

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz Mogar #2748 üzenetére

    A Creative féle drivert használod, vagy a Daniel_K, esetleg YouP-Pax féle drivercsomagot?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz lajosx #2751 üzenetére

    Szia!

    A helyzet az, hogy modellszám szerint jó sok féle SB LIVE! 5.1 hangkártya létezik.

    /Forrás: http://hu.wikipedia.org /

    Mindazonáltal ennek a legtöltésnek elvileg jónak kell lennie: LiceDrvPack.exe !

    Miután feltelepítetted, még a hozzá kiadott LiveDrvPack_Patch.exe is telepítendő.

    /Források: www.creative.com
    www.fileforum.betanews.com /

    Egyébként utóbbit, valamint a hangkártyádhoz szükséges felhasználói szoftvereket megtalálod a Creative Support honlapon is.

    (Sound Blaster Live! - Driver Patch
    Filesize : 6.17 MB Download)

    /Forrás: http://support.creative.com /

    WindowsXP alatt én egyébként a driver-en kívül a "Surround Mixer"-t, az "AudioHQ"-t, valamint a Playcenter 3.0.52-es verzióját használtam. (Utóbbit külön telepítettem, előbbieket pedig a "custom" telepítés során választottam ki a többi komponens közül.)

    Sok év tapaszalata (és számos Windows újratelepítés) után ez adta a legstabilabb működést.

    Sajnos tekintettel arra, hogy az utolsó drivercsomag frissítése 2003. nyarán jelent meg, az azt követő években (az egyes driverek újabb szoftverei miatt) már nem minden esetben működött megfelelően a hangkártya Windows XP alatt.

    (Egyébként én SB0060P modellszámú, "SB LIVE! 5.1 Platinum" hangkártyát használtam.)

    Üdv: Piftuka

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz atkaHC #2750 üzenetére

    "Ez akkor meghalt, vagy esetleg valakinek valami tipp?"

    Egyelőre nincsen tippem. Sokat segítene, ha összeszedettebb módon ismertetnéd a problémádat!

    Ugyanis jelen pillanatban nem világos számomra, hogy milyen hangkártyá(k)ról van szó, milyen operációs rendszert használsz, milyen illesztőprogramokat telepítettél, milyen hangszórót kellett megforrasztanod, s melyik hangszóró működik MP3 lejátszóval!?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz lajosx #2757 üzenetére

    Furcsa, hogy egyik drivercsomag sem települt fel nálad. :F

    Mindenesetre mások okulására légyszíves írd le, hogyan és miként oldódott meg a problémád!

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz lajosx #2759 üzenetére

    Jaj, hát kérlek, így már egészen más a "leányzó fekvése"! :)
    Fentebb nem írtad, hogy megpróbálkoztál a KX drivercsomaggal is.

    Azt hittem, hogy "szűz" Windows telepítés mellett mindössze annyi problémád van, hogy nem találsz a hangkártyádhoz való, hivatalos (Creative féle) drivert.

    Ezért aztán csodálkoztam, hogy az általam belinkelt drivercsomagok nem települnek fel a számítógépedre.

    Tanulság: bármilyen illesztőprogramot, programcsomagot telepítettél fel a hangkártyádhoz (bár tulajdonképpen ez szinte az összes hardverre vonatkozik), egy újabb változat telepítése előtt a régi szoftvereket maradéktalanul el kell távolítani.

    Creative hangkártyák esetében ez különösen fontos, legyen szó bár gyári, vagy moddolt driverekről.

    A "Driver Cleaner" segít egyébként a tökéletes szoftvereltávolításban. ;)

    Egyébként pedig legközelebb tessék részletesen ismertetni a problémát! (Úgy sokkal könnyebb segíteni. ;) )

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz garbadi #2760 üzenetére

    Szia!

    Sokat segítene, ha leírnád, hogy milyen hardvert tartalmaz a laptop-od, milyen típusú USB-s hangkártyát vásároltál, milyen szoftvert telepítettél fel hozzá stb, stb, stb...!?

    Milyen filmet szeretnél nézni? Az AC3 hang legjátszásával van probléma? Más forrással (zenei CD, játék, online video, stb.) van-e hasonló probléma?

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz resqcsabi #2761 üzenetére

    Néhány hozzászólással korábban AtkaHC ismertette problémáját, ami nagyon hasonló.

    Neki hangfal hoz be nagyon erős búgást ugyanilyen hangkártya használata mellett. (Neked is Genius gyártmányú C-Media hangkártyád van?)

    Ez így első körben már több, mint gyanús. Lehet, hogy mégsem egy "olcsó sz*rt" kellett volna vásárolni?

    Az is lehet, hogy Win7 alá nincsen rendes driver ehhez a hangkártyához/hangchip-hez, s ez okozza a problémát.

    (A Windows7, amit használsz 64 bites egyébként?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz *VARJU* #2764 üzenetére

    Szia!

    Neked is csak azt tudom javasolni, hogy előbb ismertesd a számítógéped hardveregységeit, az operációs rendszert, a hangkártya típusát, hogy milyen illesztőprogramot használtál eddig, milyen - a hanghoz köthető, azt használó - programot telepítettél a közelmúltban, ami befolyásolhatja a hangkártya működését!

    Gyerekek, tessék normálisan, szépen megfogalmazva, a részleteket kifejtve feltenni a kérdést, mert a "segítség, nincs hang a gépemen, mit tegyek?" típusú kérdésekre érdemi választ szinte lehetetlen adni!

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz wolfman #2851 üzenetére

    Szia!

    Milyen operációs rendszert használsz? S melyik drivercsomagot?

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz grizzly bear #2853 üzenetére

    Szia!

    Milyen változatát használod az XP-nek, s melyik szervzizcsomaggal?

    Egyébként itt elolvashatsz egy fontos információt az SB0220-as kódszámú hangkártyával kapcsolatban.

    /Forrás: http://en.wikipedia.org/

    A lényeg, hogy ez egy, anno a DELL gépekben használt OEM változata az SB LIVE 5.1 Digital hangkártyának, s nem mindegy, melyik programcsomagot használod hozzá.

    Elméletlieg ehhez a kártyához innen tudod letölteni azokat a drivereket és felhasználói programokat, amelyek szükségesek.

    /Forrás: http://support.creative.com/

    A 2003-as, "Sound Blaster Live! - LiveDrvUni-Pack (English)" nevű drivercsomaggal érdemes kezdeni. Aztán ha azzal működik, esetleg mehetnek fel egymás után (megjelenés szerint időrendi sorrendben) a később megjelent patch-ek és driverek.

    De ha működik azzal jól, s nem hiányolsz semmilyen funkciót, akkor akár felesleges is frissíteni.

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz grizzly bear #2855 üzenetére

    Szia!

    Örülök, hogy segíthettem, s megoldódott a probléma! ;)

    Üdv: Piftuka

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz benedekco #5012 üzenetére

    "Arra jutottam hogy a következő szabadságom idején felteszek egy Win7-est és minden hang problémám el fog múlni."

    De arra már csak ~2 hónapig van frissítés... :(

    "Aquila non captat muscas."

  • Piftuka

    veterán

    válasz kiborg #5151 üzenetére

    Milyen driver-t használsz hozzá?

    Az "Audigy FX" kapcsán több felhasználó is panaszkodott egyébként hasonló problémára. A korábbi szériákhoz képest nagyon erős (butított, "olcsósított") változat.

    És mindezek mellett a szoftvere meglehetősen bug-os Windows 10 alatt.

    Esetleg nézd meg a "Daniel_K" féle driverrel is. Nem garancia, hogy működni fog, de én abból indulok ki, hogy az "Audigy2 ZS" hangkártyám illesztőszoftvere kapcsán ő százszor jobb munkát végzett, mint a CREATIVE a hivatalos drivercsomagjával.

    Win7 alatt legalábbis kifogástalanul működik.

    (Egyébként mivel az alaplapodon van PCI sín - mindjárt 5 is - szerintem érdemes beszerezned egy "Audigy4", vagy "Audigy2 ZS" hangkártyát. Azokkal szvsz jobban jársz, mint ezzel az "FX" nevű alkotással.)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák