Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonElvis

    tag

    Üdvözletem,

    Akadt egy furcsa gondom, ami szerintem ebbe a topikba tartozik, megosztom veletek, hátha van ötletetek.
    Adott egy Asus K50IN laptop, Realtek HD audioval, és egy 2.1-es hangfalszett. A problémám az, hogy nem nagyon szól a basszus. A subládán ha tekergetem a basszus potméterét, semmi sem történik. Viszavittem a hangfalszettet a boltba, ahol kiporóbálták, és ott tökéletesen működött. Amikor onnan elhoztam, és öszekötöttem a laptopommal, ugyancsak működött. Azonban két nap mulva, megintcsak elment a sub, a potméter tekergetésére semmit sem reagál. Próbáltam többféle kábellt használni, de hiába cserélgettem, a jelenség megmaradt. Ellenőriztem a beállításokat, minden alapállapotban van. Vettem egy USB hangkártyát, hátha az segít megoldani a gondom, de ugyanúgy nincs reakció a potméter tekergetésére. Ebből gondolom, hogy valami összetettebb problémával állok szemben. Találtam egy másik fórumon egy 2007-es beírást, ahol a kollégának pontosan ugyanilyen gondja volt, ott senki nem válaszolt a kérdésére, ezért próbálom meg itt.
    Ha esetleg lenne tipp vagy tanács, szívesen venném.

    Ami nem számít, az nem érdekel

  • DonElvis

    tag

    válasz Recon666 #1716 üzenetére

    Nem sajnos. Mint említettem visszavittem a boltba, és ott kipróbálva teljesen jól működött. Valahogy az az érzésem, hogy nem megfelelő a jelszint a basszus erősítéséhez. Gondolom le van választva a sub dobozában a magas, mély, és közép, és a mély nem tud mit kezdeni a laptopom alacsony jelszintjével szétválasztás után. No mindegy ma megbontom, hátha sikerül valamit kiderítenem. Ha nem sikerül, max. veszek valami komolyabbat, itt Kínában nem annyira drágák ezek. Csak azt tudnám hogy miért működött az első napokkal tökéletesen...ez a nagy rejtély.

    Ami nem számít, az nem érdekel

Új hozzászólás Aktív témák