Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • szasza_1

    senior tag

    Hali mindenkinek!

    Két gépet össze szeretnék kötni BNC kábellel, de valamiért nem látja egymást a két gép. Az egyik gépen WIN95 van a másikon WinXP. Már össze-vissza nyomkodtam mindent, és egyszer sikerült is mükődésre bírni, de amikor újból bekapcsoltam a gépeket, akkor megint nem műkődött. TCP/IP meg IPX protokol van fent a gépeken. Olyan, mint ha elvesznének a csomagok, mert mindkét gép küldözgeti őket, de a másik gépen a fogadott csomagok 0-n vannak. Pedig a win95-ös gépben lévő hálókártyán villog az RX is meg TX is, de mégsem kapja meg a csomagokat az oprendszer.

    Segítségeiteket előre is köszönöm.

  • szasza_1

    senior tag

    Levannak zárva. Ha leveszem róluk a végzárt, akkor nem is küldenek csomagokat. Elér a másik kártyáig a cucc, mert villog rajta a vétel led, de az oprendszer nem csinál velük semmit.
    Az egyik kártya egy SMC EtherCard PLUS Elite 16 ISA, a másik egy Realteck 8029 -es PCI kártya. A Realteck -nél a vonal sebességnél kivállasztottam a BNC 10Base2-öt, a másikon meg csak BNC csati van. De van hozzá egy ezstart progi, és ott lehet az EPROM-jába a beállításokat elmenteni, is ott is a BNC választottam ki. Meg különben is, egyszer már müködött, amikor a dxdiag-ban a IPX kapcsolatot teszteltem, és utánna már a Windows is látta a másik gépet, lehetett rendesen másolgatni.

  • szasza_1

    senior tag

    Csak annyi változott közben, hogy próbaképen kikapcsoltam mindkét gépet, majd újból be, és már nem müködött. De elötte is 3-4 órát szórakoztam vele, mire mükődésre bírtam. De most lehet, hogy a win95 helyet felteszem a win98-at, azzal hátha több szerencsém lesz. Megpróbátam már dos alatt is a duke nukem 3d-vel, meg doom-al, de ott sem müködött, pedig azok mindig szoktak menni. El nem tudom képzeni, hogy mi lehet a probléma. A kártyák szerintem nem roszak, mert mondom tegnap megindult, csak az újraindítás után megint nem mentek. De már annyira sem megy, mint tegnap, mert tegnap amikor nem ment, még akkor is amikor az egyik gépről kerestem a másikat (win95-ösröl a winXP-re kerestem) akkor a WINXP szerint volt egy fogadott csomag. De most 0-án áll a fogadott csomagok száma.
    De már régen volt ilyen, csak akkor UTP-s hálozat volt, és ott sem látta egymást a két gép, de amikor az INSANE-el multit nyomtunk (peer-to-peer-t választva), már a Windowsban is látták egymást a gépek (Mindkét gépen WinXP volt).
    Ha nem lesz jó, akkor marad a nullmodem. Ott csak simán a soros portot összekötöm úgy, hogy a 2-t a 3-al, a 3-t a 2-el, meg az 5-t az 5-el ?? 3 vezetékkel meg lehet ezt oldani???

  • szasza_1

    senior tag

    Próbáltam FIX IP-el is. Már mindent kipróbáltam. Internetes tüzfal le van tiltva. Arról meg nincs fogalmam, hogy mi mit jelent(WINS, meg NetBIOS). De közben kipurcant a Win95-ös gép, ma szereztem be ujjat, erre már Win98-at teszek, és akkor már le tudom futtatni a WINXP telepítőCD-jén található hálozatbeállítot. Az majd talán mükődőképsre megcsinálja. De ha mégsem sikerülne, akkor majd megint kérdezek.

  • szasza_1

    senior tag

    Próbáltam FIX IP-el is. Már mindent kipróbáltam. Internetes tüzfal le van tiltva. Arról meg nincs fogalmam, hogy mi mit jelent(WINS, meg NetBIOS). De közben kipurcant a Win95-ös gép, ma szereztem be ujjat, erre már Win98-at teszek, és akkor már le tudom futtatni a WINXP telepítőCD-jén található hálozatbeállítot. Az majd talán mükődőképsre megcsinálja. De ha mégsem sikerülne, akkor majd megint kérdezek.

  • szasza_1

    senior tag

    Na, megoldottam. Felraktam a win95 helyett a win98-at, lefuttattam a winXP CD-jén található Hálozatvarázslot, újbólindítottam, és már ment is. Leginkáb csak internet megosztás miatt kelett, azt is kapásból beállította.
    De addig win98 alatt sem ment, amig a hardver-beállításokat vagy mit (akkor szokott bejönni, amikor új hardvert teszek fel) nem frissítette. Kösz mindenkinek a segítséget.

  • szasza_1

    senior tag

    Ja, meg az IPX a játékokhoz kell, mert különben azt írják ki, hogy az IPX nem elérhető. Meg hogy felraktam az IPX protokolt, sokkal lasabban indul a gép, de legalább műkődik.

Aktív témák