Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kiskornel

    addikt

    válasz m3ss #4942 üzenetére

    Én csak PS-ről tudok nyilatkozni. Ott mikor megnyitod, külön ablakba előjön a RAW feldolgozó az ACR.
    - Először az ACR-t beállítom, hogy a témát élesítse ki, lehellet finom zajszűréssel. Ez a fókuszban levő dolgokra nagyon jó.
    - majd a képet még1x megnyitom, ezúttal a második rétegre. Ekkor a RAW feldolgozót (ACR-t) a fókuszon kívűli háttér zajainak leszűréséhez állítom be, és az élesítést lenyomom minimálisra.
    - Ha valamely részlet még mindig zajos, akkor még 1x megnyitom a képet és ráállítom a zajszűrőt úgy, hogy az a rész se legyen zajos.

    Van most 3 különböző élesítésű, különböző zajszűrt kép egymás felett. Maszkok, és mindegyiken azt engedélyezed, amit kell. Ha túl zajos a téma, akkor keverheted 50%-os maszkkal az alatta levő sokkal jobban zajszűrttel (zajszűrt = homályosabb)... stb.

    Ha még valamelyik rétegen kell, akkor bevetek külső plug-int, ami már képes külön a sötét részeket zajszűrni.

    Kicsit munkás, de iso 1600-ból kivakarni én így tudom lejobban.

    Tájképeknél nyilván az egyes részeket kell alapul venni. Ami sok részletet tartalmaz az általában nem zajos. Ami keveset, mint az égbolt, az a fentiek alapján külön szűrni... és azt már eleve nem kell élesíteni, hisz nincs is mit.

    Szerk.: azt már nem is írtam, hogy az ACR-rel egyből a feldolgozandó méretben nyitom meg a képet.

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák