Hirdetés

Aktív témák

  • G@ben

    addikt

    Jó estét mindenkinek!

    Gondom lenne a géppel, méghozzá a hangkártyával. Adott egy Terratec Aureon Sky és egy Epox 8RDA3+ Pro alaplap, valamint egy Genius 5.1 HT hangfal. Namármost ment minden szépen, míg pár hete újra nem raktam a Wint. Azóta ha sztereóban akarok zenét hallgatni, a mély nem szól, csak a két front, de ezt múltkor megoldottam, hogy Winampban bekapcsoltam a hardveres gyorsítást, de azt most nem engedi, simán szürke. Viszont a nagyobb baj az, hogy már nem nagyon enged zenét hallgatni, mert ha van egy Win-es hang (Commander befejez egy másolást pl), akkor azt a hangot elkezdi vég nélkül játszani, mintha lefagyott volna. Ráadásul pár másodperc után bekapcsolódik még pár példányban ez a hang, csak más szólamban, szóval iszonyatos pittyegéskavalkád van. Ha ez még nem lenne elég, a Winamp és a Media Player is fagy vagy mi (nincs szokatlanul magas prociterhelés ilyenkor). Egyszer mennek jól, de csak rövid ideig, amikor is bejön a pittyegés és belassulnak, de nagyon. Van, amikor indításnál már belassul a két lejátszó, de kb 15 másodperc után beindulnak. A netes videók is szaggatnak kegyetlenül. Hangkártya driverét újraraktam, ki is cseréltem egy másikra, de nem oldotta meg, ekkor Thunder tanácsára újraraktam az alaplap drivereit is, de az sem segített. Ő mondta, hogy az Epox lapja nem szerette az egyik hangkártya drivert. Hónapokig ment szépen minden, csak a Win újratelepítése után jött elő ez a probléma. Ami új szoftver: kodekpakkok helyett az ffdshow-t tettem fel.

    Talán mindent leírtam, már csak egy kérdés maradt: mi lehet a probléma?

    Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Aktív témák