Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ksanc

    őstag

    válasz XM-L T6 #157 üzenetére

    Pont úgy csináltam, ahogy az antenna-theory oldalán van :D

    http://www.antenna-theory.com/antennas/aperture/ifa.php

    De itt van:

    Nemrégiben vettem egy notebookba wifi kártyát és ahhoz kaptam pár antennát is, abból használtam a koaxkábelt. Persze kellett gyártani kivezetéseket is. Két vékony fémcsíkot használtam erre, az eredeti antenna kivezetéseket leragasztottam és arra hajtottam rá a csíkokat, így már rá tudtam forrasztani a koaxkábelt. Képek a melóhelyen vannak :)

    Nekem egy w450-es fantázianevű telóm van, sajnos nagyon gyenge a gps-e, ezért kezdtem beleásni magam a témába. Azért akartam tuti antennát, hogy megnézzem, csak az antenna a bibi, vagy más is. Szerencsére csak az antenna. Egyébként nem véletlenül van a lehető legtávolabb egymástól a gsm és a gps antenna. Ha ezt a batár cuccot megpróbálom beletenni, akkor lefedi a teló belsejének felét, meg is látszik, gyakorlatilag használhatatlan.

    Azóta megcsináltam kicsiben:


    Meg kell bontani a telót, hogy be lehessen illeszteni. A képen az eredeti antenna csatlakozása van, erre hajtottam rá az újat, így a régi antenna egyben ki is lett iktatva:

    Kivágtam sima papírból két ilyen alakú darabot, az egyikre ráragasztottam a fóliát és úgy vágtam ki a formát, majd ráragasztottam a másik darabra.
    Maga az antenna három részből áll, a kivezetések külön vannak, szigeteléssel elválasztva. A részletekről nem csináltam fotót, mert ez erősen teszt-jelleggel készült, hogy egyáltalán érdemes-e vele szenvedni. Úgy tűnik, érdemes. Mindenképpen jóval kisebb lesz a hatásfoka, mint a külső nagynak, akármilyen profin is csináljuk. Ehhez már kell az agps, viszont ha megtalálta a szignált, akkor már nehezen veszíti el.


    Még mindig csak tesztelgetem, de már sokkal jobb, mint az eredeti antennával.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák