Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomee007007

    őstag

    Sziasztok!

    Tegnap jött meg a HUB, így én is beléptem a klubba :)
    A telepítés nem volt problémás, egyedül a zene és videó lejátszó hozzárendelése, mivel egyik telepített alkalmazásomat sem látt a Home app több készülékemen sem.
    Frissen belépőknek megspórolva nem kevés időt; mivel nem teljes értékű még a Google Home app migráció, hiába magyar, sok funkció csak akkor lesz elérhető, ha a telefon nyelvét átállítjuk angolra (a beállítások után nyugodtan vissza lehet állítani magyarra).
    Az esti próbálgatások után azt kell mondjam remek a készülék, egyelőre egy androidos Sony tv van rákötve, de a héten érkezik még egy Home Mini, egy D-link kamera és okos konnektor :D

  • tomee007007

    őstag

    válasz Timer #36 üzenetére

    Biztonsági rendszerben Xiaomi-ban gondolkozom, de az még a jövő zenéje lesz....

  • tomee007007

    őstag

    válasz Rolly #38 üzenetére

    Én is onnan rendeltem, de az enyémhez csomagoltak egyet.... írj nekik és biztosan küldenek.

    Suineg: én a múlt héten vágtam bele, holnap tervezek írni egy összefoglalót a tapasztalatok alapján...de előljáróban annyit, hogy engem meglepett milyen jól szól, nem számítottam sokra, de kellemesen csalódtam. basszus azért halvány, de szépen tisztán szólnak a magas hangok.
    Úgy tudom csak a hey, és ok van...

    [ Szerkesztve ]

  • tomee007007

    őstag

    válasz Suineg #42 üzenetére

    Hát kicsit megcsúsztam, szóval holnap írok bővebben :D
    Video nem lesz :N
    Gondolom külföldi lesz a gari, én azért vettem rá kiterjesztett garit (+2év) 5900-ért, annyit sztem megért, ki tudja mi lesz vele addig :DDD

  • tomee007007

    őstag

    válasz Suineg #44 üzenetére

    Igen 1 év, és arra jön még rá +2. Nincs bennne töréskár, csak ingyenes náztól-házig gari, illetve ha 3x kell javítani a készüléket, akkor kérhetek alapból újat.

  • tomee007007

    őstag

    válasz huliganboy #46 üzenetére

    Szia!

    Mini-n csak Spotify-t tudsz hallgatni vagy Google Music Premiumot (YT Music-ot nekem régiós korlátra vonatkozva nem engedi beállítani, mondjuk én csak a telefon nyelvét lőttem át angolra), YT-ot csak rá tudod küldeni TV-re vagy a HUB-ra.

    [ Szerkesztve ]

  • tomee007007

    őstag

    Szisztok!

    Megkésve (amiért elnézést), de azért kicsit részletesebben a rendszerről:
    Egy ideje már kacérkodtam Google Home/Alexa rendszer kiépítésének gondolatával, de november végére álltak úgy össze a csillagok, hogy belevágtam; BlackFriday, picurka gyerekfigyelője bemondta az unalmast, a páromnak szünetelt a bankszámla-terhelés értesítő szolgáltatás, stb :D :DDD

    A HUB pont le volt árazva (30 ezer ft), gyors körbejárás, hogy Google vagy Alexa, és mintha kicsit több termékspecifikus egységet lehetne itthon kapni a Google rendszeréhez.. bár ami G kompatibilis, az 95%-ban kompatibilis az Alexával is (és visa versa), viszont a fő darabok (HUB, Mini, MAX, stb) talán elérhetőbbek itthon, magyar garanciával, ez nálam szempont volt.
    Megtörténtek a rendelések; beszerzésre került egy G Home HUB, egy G Home MIni, egy D-Link DCS‑8515LH kamera, és D-Link DSP‑W115 konnektor. Így első körben ennyit gondoltam, aztán úgy voltam vele, ha ez a pakk így beválik, jöhet a bővítés.

    Google Home app: ahogy fentebb írtam, van ugye magyar verzió, de amíg a telefonnak legalább a nyelve (lokációt nem próbáltam átállítani) nincs átállítva angolra (US-en annyi hogy több hang közül lehet választani mint UK-n), addíg a beállítási lehetőségeknek max a 70%-a elérhető, és viszonylag jelentős beállítások (napi rutin, emlékeztetők beállítása, stb) hiányoznak a magyar verzióból, remélem azért ezen változtatnak. Plusz kipróbáltam iOS-en, na ott még a magyar androidos verziónál is kevesebb a lehetőség, szóval ha nincs otthon legalább egy androidos eszköz, nincs sok értelme belevágni az egészbe. Maga az app egyébként jó, könnyen kezelhető, a haladó beállítások azért kicsit kutakodósabbak. Ha minden beállítás megvan, vissza lehet állítani magyarra a telefont, azok a dolgok, amiken általában változtatna úgy is az ember, a magyarban nagyrészt megvannak, de amiket az angolban beállítottunk, úgy marad. Én eddig egy nagyobb bugot vettem észre, ami engem pl szokott zavarni, hogy ha beszélek a Google-höz, akkor hiába van beállítva, hogy ne némítsa el/halkítsa le közben a zenét, megteszi. Ugyan ez van a Mini-nél is. Családtagot is fel lehet venni a hangvezérléshez, neki/k is nyilván kell majd a hangját regisztrálni, de pl a párom még az ő felvétele előtt is tudta irányítani a rendszert, szóval ezen még van mit dolgozni.....
    Nem a Google által gyártott, de kompatibilis eszközöket is fel lehet venni (nyilván korlátozottabb) használatra, iszonyat mennyi féle gyártót ismer, de az annak az eszköznek az appját csak akkor lehet hozzá adni a rendszerhez, ha abban az appban már regsztráltál egy készüléket, erre figyeljetek.
    Videóra egyedül Netflixet lehet beállítani, zenét úgy tudtam megoldani, hogy először alapértelmezettnek megadtam a YT-ot, aztán a Mini azzal ugye nem tud mit kezdeni, így leváltottam a Spotify-ra, szóval ha bármely eszközön zenét kérek alapvetően onnan keres, ha pedig a kért szám után hozzá teszed, hogy "on Youtube", akkor onnan... Spotify-al még barátkozom, nekem nincs premium előfizetésem, ha a szám, amit kértél csak ott található meg, akkor ezt jelzi és keres alternatívát az inyganas tárban, viszonlag sikeresen.

    Google Home HUB: ennek a telepítésével kezdtem értelemszerűen, mindenkinek ezt javaslom, nyilván, mivel ez a "központi egység" . Home app fel a telefonra (nálam Samsung Note9), aztán a HUB és az app együtt szépen végig vezet a telepítésen, ami kb 10 perc, és nem igényel nagy jártasságot.
    Tipp; előny azért, ha már a Google Asszisztens előre be van állítva, és a telefon is legyen angol nyelven! Ha magyaron van akkor pl semmilyen zenét nem fogsz tudni lejátszani, mert úgy érzékeli, mintha nem lenne zenelejátszód.
    Maga a készülék anyaghasználata nagyon jó, illesztések tökéletesek, rá lehet sütni, hogy "prémium" termék, kábel, csatlakozó ugyan ez (itthon us hálózati fejjel van gyárilag, de mindenki ad hozzá itthon eu-s átalakítót (em@g elég jó minőségűt küldött, nagy plusz pont érte). Kijelző elég sok téren beállítható, fényérzékelés, automata kikapcsolás, hogy viselkedjen félhomályban, sötétben, szóval elég sokrétű. LCD, fekete olyan amilyen, de a színek szépek, fényerő házban bőven jó. Hangszórótól nem vártam sokat, de kellemesen csalódtam, EQ van az appban, a magas viszonylag tiszta, mély túl sok nincs, de azért érezhető, egy kb 10-15 ezres BT hangszóró szintjét azért hozza.
    A meglévő eszközöket innen vezérlem, időjárást kérdezem le, zenét hallgatok, gyereket figyelek, az emlékeztető zseniális, reggel, ha felkelek, köszönök, elindul a saját programom (megadott üdvözlőszöveg, jelenlegi és napi időjárás, közlekedés/forgalom a munkahelyem felé, emlékeztetők, hírek-sajnos csak angol csatornákról, jókivánság, és kiválasztott zene a reggeli kávém mellé :D )
    Három nap gondtalan működés után teljesen elszállt a HUB, nem csatlakozott a nethez, ahogy utána olvastam, gyakori probléma, sokan a titkosítás átállításával megoldották (WPA2-re de nem automatára), nekem nem segített, rengeteg reset és fél nap szívás után újra tudtam rakni, de pokol volt. Akkor átraktam egy olyan 5 GHz-es wifire (előtte 2,4-en volt), amin csak a HUB van, ez úgy látszik működik, lekopogom, 1 hete hibátlan.
    Zenére mindenképp a YT-t javaslom, jobb, stabilabb, és mindent lejátszik amit kérsz, úgy ahogy kéred.

    Google Home Mini: hasonlóan jó minőség, ez is eu-s adapterrel érkezett. Itt már jobban felhúztam a szemöldököm, iszonyat hangerő van abban a kis házban. Basszus még kevesebb, de a magas hangok nekem talán tisztábban szólnak mint a HUB-on. Mindent tud, amit a HUB, de ugye kijelző nélkül. Működésben nem volt eddig vele probléma, installálása még egyszerűbb mint a HUB-nak, viszont beállítás is kevesebb van rajta. a tetején lévő LED-ek jobbra-balra húzásával/tapizásával lehet manuálisan a hangerőt állítani, nekem ezt valahogy nem igazán sikerül csak kb 4-ből 1x...
    A Mini csak Spotify-ról tud zenét keresn, vagy lejátszani, YT-ot pedig át lehet küldetni vele TV-re vagy a HUB-ra

    Adott volt egy Sony KD-65XF9005 androidos TV, amivel össze van kötve a rendszer, YT videót bármikor át tudok küldeni rá a Miniről vagy a HUB-ról, úgy is hogy a TV ki van kapcsolva, de pl. parancsra csak úgy nem tudja bekapcsolni a TV-t, amit nem nagyon értek...

    DCS‑8515LH kamera: könnyű telepítés, borzasztóan jó minőségű otthoni kamera teljes körű vezérléssel, de sajnos 5 GHz-es wifit nem ismeri, myDlink Smart app vezérli, ezt hozzá lehet társítani a G apphoz. Nálam ez gyerekfigyelő funkciót tölt be, HUB-nak megadom a parancsot, hogy mutassa a kamera képét, mutatja és ennyi... hangerőt lehet állítani, és forgatni a kamerát, ezzel ki is fújt a HUB-os állítási lehetőség. A saját appján nyilván ezer féle dolgot be tudsz állítani, a G appon ennyit. Van egy régabbi D-Link kamerám is, de az még nem Google kompatibilis, így azt nem tudja sajnos kezelni. A problémám annyi, hogy a kamerakép közvetítése 5-30 perc közötti távban azért megakad, akkor újra kell csatlakozni (gyerekszoba az emeleten, wifi erősség és a jelenlegi modem nem a legerősebb, így ezt egyelőre ezeknek tudom be) a HUB-on keresztül.

    DSP‑W115 konnektor: iszonyat megszenvedtem a telepítéssel, kb 3 óra szenvedés volt, mire működésre bírtam. Azóta kellett ismét egy újratelepítés, ugyan ez a kíblódás.
    5 GHz-es wifit nem ismeri, myDlink Smart app vezérli, a G appon keresztül ki és be lehet kapcsolni, hangvezérléssel is.

    És akkor egy kis kitérő a myDlink appra; nálam kezel 2 két kamerát és egy konnektort, nyilván a konnektor csak az új kamerával üzemel együtt, de azzal nagyon... bármit be tudsz állítani, azt is pl. hogy ha a kamera mozgást érzékel a gyerekszobában, kapcsolja be a konektort... ütemezés, egyérintéses beállítások, minden van, szóval a D-Link termékek bővítését mindenképp tervezem a lehetőségek miatt.
    Jelenleg sok más eszköz mellett ezek csatlakoznak egy Telekom Sagem modem wifi-jére (2,4 + 5 GHz) 300 Mbps-os net mellett egy 120 m2-es kétszintes házban, egyelőre azt mondom elbírja, de kell a hálózatfejlesztés mindenképp a jövőben...

    Összességében csak ajánlani tudom a Google rendszerét, de azért kell néha hozzá türelem, és műszaki érzék, meg kitartás. Mivel kényelmes vagyok, a bővítést még max két másik márkával tervezem; Xiaomi termékek és komplett riasztó rendszer, és talán Philips/Osram okosizzók. Minél kevesebb app lesz, annál jobb (szerintem), a G app pedig nem tudja ezeket (3rd party) még teljes körűen keztelni, de szerintem nem is fogja, ami minimum kell, azt viszont hozza.

    Remélem tudtam segíteni a témával most ismerkedőknek, és azért - a kisebb problémák ellenére - meghoztam a kedvet, ha bármi kérdés van, írjatok, ha tudok válaszolok :K

  • tomee007007

    őstag

    válasz Suineg #49 üzenetére

    Igen, gond nélkül lejátsza a YT videókat, van neki egy leegyszerűsített felülete is, ami azért messze van a teljes körű kezeléstől, de az utolsó kereséseid és az aktuálsian lejátszott videóhoz hasonló tartalmakat felejánl, ezek között tudsz scrollozni, egyébként meg hangutasítás alapján keres.
    Ha jól emlékszem óra megjelenítés 3-4 téma van, mindegyiknak viágos és fekete variációja, szóval összesen 6-8. Hogy NAS-ről le tud-e játszani, nem tudom, de a csatolt Google fiókok Google Fotókban (felhő) elérhető képeket biztosan le tudja játszani, ezt a részt nagyon nem próbálgattam. Mindennél csak egy felső sávot használ szövegmegjelenítésre.

    MaCS_70: arra, hogy beszéljenek, szerintem jó, meg nyilván hallás utáni szövegértésre, kiejtés gyakorlására, de arra nem fogja megtanítani a gyerekekt, hogy helyes nyelvtant használnak- e egy parancsánál, nem javítja ki őket. Viszont ebben az esetben mindenképp a HUB-ot ajánlom, mivel az egy hosszabb szöveget meg is jelenít, így könnyebb ellenőrizni a szövegértést.

  • tomee007007

    őstag

    válasz Fecogame #58 üzenetére

    Tényleg jó cikk, köszönjük! :R
    Elvileg kicsit jobban szól, plusz van falra akasztó.... itthon is kapható, viszont dupla annyiba kerül mint az 1st gen. Kérdés, megér-e ennyit....

    Más:
    Valakinek sikerült már valahogy a YT Music-ot beállítani alapértelmezett zene lejátszónak? A Spotify-tól már agybajt kapok....
    Nekem sehogy sem adja be választható opcióként, pedig nem csak a nyelvet, még a lokációt is átraktam US-re. :F

  • tomee007007

    őstag

    válasz MaCS_70 #61 üzenetére

    Jogos, azért is írtam h itthon :D
    Ha jól láttam kint 49 $ körül mozog akció nélkül mindkettő.

  • tomee007007

    őstag

    Valakinek sikerült már valahogy beállítani a YT Music-ot alapértelmezett zenelejátszónak?

  • tomee007007

    őstag

    válasz MrAlex #86 üzenetére

    Azzal kezdtem, de nem segített... még a régiót is átállítottam, de hasztalan :(
    Nálad így működik?

  • tomee007007

    őstag

    válasz Norbeey90 #97 üzenetére

    Nálam is volt ilyen, 3 napig szenvedtem vele...... első körbenváltoztasd meg az otthoni wifi-d csatornáját (általában a 6-ost szereti a HUB), vagy hozz létre az otthoni hálózaton egy 5GHz-es csatornát és rakd rá arra (azon stabilabb), ha nem segít akkor reset, amíg magához nem tér

  • tomee007007

    őstag

    válasz roli0825 #129 üzenetére

    Váltsd át a telefon nyelvét angolra (US).
    Ha visszakeresel, írtam egy tartalmasabb bejegyzést a kezdeti beüzemelésről.

  • tomee007007

    őstag

    válasz kátú #137 üzenetére

    Gratula! ;)

    Lesz olyan beállítás ami angol nyelv után sem jelenik meg iOS-es eszközön, inkább Androidon csináld a beálklításokat!

  • tomee007007

    őstag

    válasz PHenis #179 üzenetére

    Szia!

    Ebben az esetben nagyon meg kell nézned, milyen márkákat választasz mellé, nekem eddig az a tapasztalat, hogy nagyon korlátozottak a funkciók más gyártó eszközeinél.
    A működés sem hibátlan, például kamerában nálam kettő van, egy D-link, és egy Xiaomi, de egyik sem tökéletes, a D-link streamjét 2-5 perc után folyamatosan ledobja, a Xiaomi-nál pedig van kb egy 5-10 másodperces csúszás....

Új hozzászólás Aktív témák