Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • s3toraph

    senior tag

    válasz Rico45 #319 üzenetére

    Szia!

    Köszi!

    Ja tényleg, átalakítóra nem is gondoltam. :B

    Laptopról lenne használva, szüleimnek nincs okos eszköze, nem is akarnak, nem szeretik. Az a cél hogy gépen elindítják a filmet, és a TV-n tudják nézni egyből, pár kattintással, ha be van minden jól állítva, ne kelljen kábelezni stb.
    (Plusz még azért lenne jó ez az eszköz mert ha én vagy tesóm készítünk okostelóval képeket pl. egy nyaralásról, akkor meg lehetne nézni a TV-n nagyban anélkül hogy előtte gépre kellene másolgatni.)

    Még pár kérdés:

    - Magához a chromecasthoz úgy férek hozzá, pl. a beállításaihoz, hogy csatlakoztatom a TV-hez és a TV távvezérlőjével tudom kezelni?

    - Van valami amire érdemes a kezdeti beállításoknál odafigyelni, mondjuk plex-nél?

    - Chromecast-ot egyböl le kell frissíteni? Ha igen, ezt hogyan kell megtenni? Megoldja wi-fi-röl, vagy USB-n keresztül kell a gyártótol letöltött firmware fájlllal?

    - A meglévő wi-fi hálózaton keresztül jön létre a kapcsolat, vagy direktbe készít egy csatlakozási pontot a chromecast és arra csatlakozik pont-pont wireless kapcsolattal a laptop? Tehát filmezés előtt úgymond át kell csatlakozni a "másik wi-fi-re"? Azért kérdezem, hogy ha első eset van, mennyire lehet gond abból hogy melyik csatornára van állítva a router, menni fog egyből minden vagy próbálgatni kell.

    - A chromecast maradhat állandóan bedugva a TV-be? Melegedés miatt kérdezem, ill. nem tudom az eszközt ki lehet-e kapcsolni.

    - A TV-n hogy lássam az átcastolt képet, gondolom csak annyi a teendő hogy a megfelelő HDMI bemenetre át kell kapcsolni amiben a chromecast van csatlakoztatva, és kész. Igaz?

    (Bocs a sok kérdésért, sajnos nincs időm mindent átolvasni a topicban.)

    Üdv

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Új hozzászólás Aktív témák