Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz Piftuka #11818 üzenetére

    Sziasztok!

    A működő levelezéssel kapcsolatos örömöm sajnos nem tartott sokáig! Ismét "beütött a krach"... :(

    Október negyedike, kedd óta már OAUTH-tal sem tölti le a THA BAT! a leveleimet a Gmail fiókokból. Hiába ugrik fel a jelszót kérő ablak, hiába adom meg a fiók jelszavát, nem segít.

    Megnéztem a fiókokhoz tartozó Google profiljaimat, és az "amennyiben szeretné engedélyezni a kevésbé biztonságos alkalmazások használatát" linkre kattintva ide visz:

    Ez megmagyarázza, hogy miért nem ugrik fel a korábban megjelenő ablak, ahol a Google által generált egyedi kódot kellett időnként megadnom. (Ezt a kényelmetlenséget elviseltem még.)

    Keresgélve a Ritlabs honlapján az alábbiakat találtam:

    Vagyis nem az OAUTH szűnt meg, hanem az autentikáció módján változtattak. Nekem a fentiek nem mondanak semmit, de ha van közöttetek bárki, aki érti, elmondaná, kérem a lényeget!

    Mivel ez a legfrissebb, 10.2-es "BAT!"-hez tartozó információ, én pedig a még a 9.xx-et használtam, egyelőre az újat nem mertem megvásárolni.

    Feltelepítettem a (30 napig teljesértékű) próbaváltozatot, de érdemi különbséget nem látok. Ugyanúgy nem kapcsolódik a "denevér" kliens a Gmail szerveréhez.

    Én szívesen megvásárolom a 10.x verziót is, de előtte biztosra kell mennem, hogy használható Gmail levelekkel is.

    Van ötletetek a fentiek megoldására, kérlek? (Tehát mi az a "Redirect URI via localhost", és hogy bár elvileg a Ritlabs szerint az új klienssel működnie kellene a Gmail-nek, miért nem működik mégsem?)

    Köszönöm előre is!

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák