Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neuler

    csendes tag

    válasz brickm #19068 üzenetére

    Persze, tudom.. de közel sem annyit (szerintem) mint egy akusztikus hangszernél. Elektromos gityón a hangszedők veszik fel a jelet közvetlen a húróktól, elektroakusztikuson a húrlábban (húrláb és fedlap között) van a hangszedő, így az a test rezgését jobban felveszi, akusztikuson pedig maga a test adja csak a hangot, nincs semmi elektronika meg cifrázás. Egyébként ha valakinek van valami tudományosabb jellegű cikke arról ,hogy a fa elektromos gitárok esetén hogyan befolyásolja a hangot szívesen elolvasom, de jelenlegi álláspontom szerint csak kicsit befolyásolja hisz a hangszedőket nagyon nem érdekli milyen fára vannak csavarozva (lásd. pl. Steve Vai áttetsző plexi gitárja (az anyagában nem vagyok biztos)). Nyilván a húrok rezgésén kicsit módosít de szerintem az a kicsit ténylegesen kicsi.

    Egyéb: Beállítottam a klasszikus gitáromat... a fene se tudja mióta van meg ,de amióta megvan azóta zavart ,hogy magasan vannak a húrok (túl magasan). Rászántam magam kivettem a nyerget és szépen lecsiszoltam. Az eredmény pedig: alacsonyabb húrok, könnyebb játszhatóság, jó intonáció. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák