Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz Seraph 16 #4964 üzenetére

    Szten a Te embered.

    Egy két észrevétel:

    A klasszikus (nylon húros) és a western (fém húros) is akusztikus hangszer, tehát akusztikus gitár. ...mivel nem elektromos.
    Al Di Meola a'szem klasszikuson játszik. Azt a hangzást egy hasonló gitárral találod meg. Viszont az elektroakusztikusban több lehetőség rejlik. Tudod effektezni, kicsi visszhang, kicsi overdrive, stb.

    Szerintem zongis előképzettséggel sima ügy lesz Neked a gitártanulás.

    Vásárlásra három (négy) megoldás van:

    1.
    Használtan keresel egyet.
    Előnye:
    Bejáratott darab, olcsóbb, a nyak pl. már nem csavarodik meg egy öregebb darabnál és valszeg nem kínai vagy indiai vagy koreai.
    Hátránya:
    Ha nem értesz hozzá, mellé tudsz nyúlni.

    2.
    Gitárboltban vásárolsz.
    Előnye:
    Sok közül választhatsz, sokféle hangzást kipróbálhatsz, tesztelheted, hogy melyik hangszer esik a kezedre, ujjaidra. Különféle nyak vastagságot, szélességet, színt megnézhetsz. + garis.
    Hátránya:
    Talán picit drágább. Olcsóbb árfekvésben kínai vagy indiai vagy koreai. (Nem mindenkit zavar, megjegyzem engem sem nagyon.)

    3.
    Gitárboltban kiválasztod a konkrét hangszert és a netről megrendeled.
    Előnye:
    Lásd #2. + lehet, hogy olcsóbban kijössz így.
    Hátránya:
    Minden egyes hangszer más és más. Két a "szalagról" egymás után lejövő hangszer is picit másképp' szól. Nincs két egyforma. Lelkük van.
    Tömegcikk ugyan, de szerintem a gitár az a tárgy amit nem lehet netről rendelni.

    4.
    Neten kinézed és onnan rendelsz
    Előnye:
    Nincs sok gondod a beszerzéssel.
    Hátránya:
    Lásd #3/b.

    Meggyőződésem, hogy konkrét darabot kell választani. A kezeddel érezni, a füleddel hallani. Ha erre áldozol (időt, pénzt) sokáig örömöd lesz benne, a társaddá válik, ki tudod fejezni rajta az érzéseid, a hangszer szinte a tested része lesz, csak az önkifejezésre "kell" figyelned.

    Erősítő:

    Szerintem a kezdő gitáros kis kombóval, u.n.: modellező erősítővel jár a legjobban. A több beépített effektel ki tudja tapasztalni, hogy melyik hangzás a neki való. Később lehet fejleszteni a cuccot és a kis kombón jó áron túladni.
    Én személy szerint a Roland Cube X széria valamelyikét ajánlom.

    Üdv: Eastman

    [ Módosította: KrAt ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák