Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Eastman

    őstag

    válasz izomhod #12944 üzenetére

    Mondom, jövő ilyenkor várható. :) Addig még eljátszom itthon ezerszer. ...talán szöveg is lesz rá. Címe is ma lett meg, pedig már egy éves. Nálam megalassan megy minden. Nem vagyok hajlandó felvenni a XIX. század ritmusát. :N

    Egyébként nem nagyon játszok egész dalokat. Csak egyet tudok, az elejétől a végéig, akkordmenettel, tempóval, a While My Guitar Gently Weeps-t. OK, Hey Joe meg Little Wing fő témája megy simán, de az utóbbit nem szeretem. Csak szeretném. ...de valahogy' nem találok rá. Ja és még ez: [link]

    Felkelő nap háza, La Bamba, ilyesmi működik, de leginkább a saját ötleteimet rakosgatom, amik jól hangzanak az ujjaim alatt azokat nézegetem itt, meg a minimál Bluest nyúzom itthon. Ja, és a skálákon (kattints rá az összes aláhúzott linkre!) agyalok, azokat nézegetem, elemezgetem, nyomom őket oda-vissza. Kinyomtattam, kivágtam ezt az ablakos-tologatós sztorit és próbálom végigjátszani őket a gitárnyakon. Keresem az összefüggéseket, a logikáját az egésznek. Ha valami jó kisül belőle azt lejegyzetelem. Így vannak dalfoszlányok, ötletek, az akkori vagy épp' aktuális hangulatomat tükröző vázlatok aztán majd alakul...

    Amilyen passzban vagyok épp' azt a vázlatot veszem elő és gyakorolgatom. Képlékeny még az egész, de napról napra egyre inkább összeáll.

    Mikor szól valami dal mellettem (TV, rádió), azt próbálom a fejemben lévő skálákra illeszteni. Hangnemet kitalálni, hangokat megtalálni a nyakon, szólózgatni, ötletelni rá valamit. Ennyi.

    ...aztán majd alakul... :)

    Szerk:

    ...közben kerestem egy videót, az nem lett meg, de jött egy bonus track: Jim "The King" Brown :D Hatalmas.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák