Hirdetés

Aktív témák

  • pH03N1xM

    tag

    Mivel errol a laprol meg nem talaltam itt semmit, gondoltam ideje nyitni neki egy sajat forumot.
    Elsodlegesen (szerintem) otthoni mediacenternek hasznalhato (digitalis videokimenetek ill. a raid lehetosegek, valamint az alaplapi digitalis hangkiment + dolby theater miatt).
    Jelenleg beuzemeles fazisban vagyok, a konfig:
    GA-H57M-USB3 lap, G6950 proci, 2GB RAM, 3x1.5TB HDD (raid5ben - rovidesen bovitem 5x1.5TB-ra), Win7. Elsodlegesen mediaservernek szanom, monitor nem lesz rakotve, csak projektor direktben (HDMIre), hangja direktben kikotve egy digitalis erositore.

    Gyors velemeny a laprol:
    pro:
    Korrekt kialakitas (elotte GA-G33M-DS2R-em volt, annak ez melto utodja)
    Dupla RAID vezerlo nagyon szimpi, igaz kar h. az ICH10R egyik portjat esatara tettek.
    USB 3.0 (meg nem probaltam, eszkoz hianyaban, de jovobe mutato)
    Osszes letezo videokimenet megvan (analog es digitalis is)
    Alapban van optikai hangkimenet a hatlapon + dolby home theater funkcio sw-bol
    Firewire (hatlapi es alaplapi csatlakozo is)

    Kontra:
    Lemaradt a parhuzamos port, igaz manapsag alig van ra szukseg, de a regi willem epromegetohoz kellett volna - majd kap egy pci kartyat.
    Igazabol nehezen tudom behatarolni a celkozonseget: mivel jatekokhoz nem ez a lap valo, belepo szintu lapnak meg kicsit draga. Szoval tovabbra is ugy erzem h. mediacenternek valo igazabol.

    Kb. fel nap mulva teljesen osszeall (sw szinten is), utana barmilyen tesztkerdesre nyitott vagyok.

    SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

  • robyeger

    addikt

    Vettem egy ilyen deszkát, de már képekről láttam milyen túlzsúfolt hülye elrendezése van a csatlakozóknak rajta. Viszont H57 chipsetet akartam a raid miatt és gigáéknál jelenleg ez az egyetlen. Friss új lap lévén, jöttek a nehézségek. DOS alól nem tudtam BIOSt frissíteni, mert a flashspi.exe szerint ismeretlen a flash chip, szerecsére BIOSból Q-Flash-en keresztül sikerült. Aztán mikor rádugtam a videókártyámat végleg kiderült, hogy az Intel chip első SATA portjáról le kell mondanom. Sejtettem, hogy ebből még bajok lehetnek és így is lett. AHCI módban nem értékeli a rendszer ha az első SATAra nincs semmi csatlakoztatva, lehet hogy sima IDE módban elmegy, de az nálam nem pálya, szerencsére van rajta külön egy giga PCIE SATA vezérlő, a két winyómat áttettem erre. Az optika mehet az Inteles IDEn is, annak mind1.
    Szóval el nem tudom képzelni gigáék miért erőltetik a mATX méretű kialakítást a H57 esetében, mivel válalati környezetben költséghatékonyabb a H55, mivel minek a raid. Erre H55 deszkából csinál normális méretű/elrendezésű H55-UD3H nevű lapot, H57ből meg csak ilyen nyomoroncot, a logika fordítva diktálná, persze azt is el tudom képzelni, hogy Intel bácsi felölről szólt bele a dolgokba, nehogy a nyakán maradjon a sok P55 chip :(

    [ Szerkesztve ]

    Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

  • pH03N1xM

    tag

    válasz robyeger #2 üzenetére

    Nem lesz gondja ha nincs az elso porton semmi, egyik satanal se lattam eddig ilyen problemat (parszaz mas lapnal sem :).
    Amit sikerult mar elernem az enyemen: hotplug modban bedugtam a bekapcsolt gepre a hdmi kabelt, utana eltunt a kep a hdmi kimenetrol (azota sincs), dvi-n volt, dvi->hdmi atalakitoval mukodott is, de mar annak is vege egy szinten hotplugos proba miatt. (ez eleg gyengecske) Nem tudom h. a lap v. a proci hibaja most ez (prociba integralt video miatt eselyes h. a proci, de valoszinuleg lap) - jovheten kapok egy uj lap/proci combot es meglesem, kivancsi vagyok h. melyik a ludas.
    Tovabbra se latom h. a gigabyte kit tekint celkozonsegnek. Nekem teljesen megfelel, mivel nem szandekozom bele videokartyat tenni, es kizarolag videolejatszasra/network storagenek hasznalom, de nem tartom magam ezekkel a tervekkel massziv piaci szegmensnek :)

    SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

  • netseft

    aktív tag

    Nekem is pont ugyanilyen alaplapom van, eddig tökéletesen elégedett vagyok vele. A 2 alaplap ami megfelelt volna minden követelménynek, ez és a H55-ös volt, de inkább ezt választottam, mert ~3000 Ft-ért van pár plusz funkciója, ami esetleg még jól jöhet. Szerintem az elrendezése sem gáz, a hátlap ugyan nem a legtágasabb, de mégiscsak mATX lapról beszélünk, amin gyakorlatilag mindenféle csatlakozó van, ami a közeljövőben szükséges lehet.
    Problémám egyedül a memóriával kapcsolatosan adódott az új konfigban (lásd adatlapom), az első GEIL Black Dragon 4096Mb DDR3 1333Mhz KIT egyik modulja hibás volt, a cseretermék pedig nem volt hajlandó működni Dual Channelben, kizárólag külön-külön. Nem tudom, hogy a lappal nem bírták-e egymást, de vettem egy ugyanilyen paraméterekkel rendelkező CSX KIT-et, és az tökéletesen működik. Ennek ellenére nem ajánlom a fent említett GEIL memóriát ehhez a laphoz, sőt, a 2 hibás próbálkozás után úgy igazándiból semmihez nem ajánlom...
    Ha kérdés van, én is szívesen válaszolok.

    Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

  • pH03N1xM

    tag

    válasz pH03N1xM #3 üzenetére

    Nu, a lap volt dog, szoval ugylatszik nem komalja a hot plug hdmi kabel bedugast. Ez azert eleg sovanyka ;/ Az uj lapom se tokeletes (hdmi digit kimenete nem az igazi) - de egyelore nem foglalkozok vele, majd valamikor visszadobom garba. Ezt leszamitva korrekt joszag, htpc/mediaszervernek tokeletesen alkalmas.

    SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

  • PetX

    aktív tag

    válasz pH03N1xM #5 üzenetére

    Sziasztok!

    Egy barátomnak összeraktam egy konfigot.
    Jöttek problémák:
    Az alaplapon hibás volt az integrált LAN. Vissza gariba. Cserélték a nagykernél.
    Tegnap este összraktam a cserelappal és mikor elindítom a gépet a következő dolgok fogadnak:
    - WinXP betöltés közben, kifagy. Ha betölt pár perc útán hasonlóan fagyás.
    - Ubuntu Pendrive-ról és CD meghajtóból való bootolás közben is fagy.
    Fagyások: RESET-re nem reagál!!! Táp kikapcs, vagy 5mp power gomb segít csak.

    Már mindent kipróbáltam. Alaplap rev2.0. Tiltottam az integrált eszközöket: Hang, LAN, Int.VGA, USB, SATA, DE még mindig fagyott. (USB-SATA felváltva volt tiltva különben nem tudnék OS-el próbálkozni) Memóriák csereberéjét és MemTest86+ végigment hiba nélkül, de egyszer maga a MemTest betöltése közben is fagyott.

    Konfig:
    Gigabyte GA-H57M-USB3 (rev2.0, F7-es BIOS)
    intel i5 650
    Kingston memória
    Corsair CX400 táp
    Mást nem írok mert minden más le van húzva a gépről de nem tudok rá telepíteni mert állandóan fagy.

    Tanács, tipp esetleg? Teljesen tanácstalan vagyok :(
    CPU-ra tudok már csak gyanakodni, de az meg hülyeség, van önteszt bekapcs után.

    Még annyit, az előző deszkával amin a LAN hibás volt, a BIOS-ban való int. LAN tiltása mellett teljesen stabil volt, nem voltak fagyások, memtest 3-4 passig ment, egész éjszaka Stress test Everest-tel és ment normálisan.

    Irjatok ha van valami tippetek, plz.

    Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

  • ljungberg

    tag

    válasz PetX #6 üzenetére

    Nekem is hasonló gond van, csak H55-UD3H-val.
    Egy idő után elkezdte ezt a fagyogatást.
    Cseréltem a tápokat, ugyanaz.
    Cseréltem memóriát, már el sem indult.
    Kicserélték a lapot, félnap múlva ugyanaz.
    Memtest egész éjszakát ment hiba nélkül.
    Már csak a proci lehet szerintem.

  • pH03N1xM

    tag

    válasz PetX #6 üzenetére

    4 ilyen lapos gepet raktam ossze, (mind v1) egyikkel se volt stabilitas problemam. A sajat gepem kb. napi atlag 15 orat megy (neha hetekig 24 orat, 5x1.5TB raid tombbel). 1x borult meg a raidem, akkor a Chieftec tap adta meg magat es leestek a vinyok (masodik borulaskor jottem ra), azota egy combosabb tap van, es semmi gondom. Mind a 4 lapban sima G6950 proci van.

    SETVLC MACRO bfins \2,(a0){d0:\1} add.w \1,d0 move.l d0,\3 lsr.l #3,\3 add.l \3,a0 and.b #7,d0 ENDM

  • Воланд

    titán

    Gigabyte H57-es alaplapoknak van már topik: Gigabyte H55 /H57 /Q57 alaplapok

    "Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Aktív témák