Hirdetés

Aktív témák

  • Gekkó

    csendes tag

    Sziasztok!

    Már rég óta olvasgatom a fórumot, de még nem írtam ide soha. Sokat tudtam meg az eddigi hozzászólásaitokból, ezért külön köszönet. Viszont mivel most számomra is eljött az ideje, a laptop vásárlásnak ezért hozzátok fordulok. Olyan laptopra lenne szükségem, ami játékokban a legnagyobb teljesítményt nyújtja. Mivel a játék természetesen csak az otthoni használat miatt fontos, ezért szempont a hordozhatóság, tehát 15-ösnél nagyobb kijelzős szörnyszülötteket kilőttem. Az irodai alkalmazások persze tudom, hogy kiválóan elfutnak azon a gépen, ami a játékoknál domborít, és éppen ezért helyezem a hangsúlyt a gamékra. 2 legyet szeretnék ütni 1 csapásra. Nem veszek otthonra egy nagy asztali gépet, és inkább veszek egy jó notebookot, és esetleg + billentyűzettel teljessé teszem az élvezetet. Szóval a kritérium, hogy legalább 9300 feletti 3D Mark 2001 eredmény a belépő, 128MB vga (FX sorozatú nvidia vagy Ati 9600), 60GB HDD, 512 mega, DVD író ami fontos. Mindenképpen szeretném, hogy márkás legyen a gép (legalább is ami nekem annak számít) tehát medion, clevo és hasonló ismeretlen noname gépek nem jönnek szóba. A Gericomra azért gondoltam, mert itt sokat olvastam róla, már évek óta tudom, hogy van Magyarországon forgalmazója, és tetszenek a paraméterei. Használt gépet nem szeretnék venni, ha már ruhából újat veszek...
    Szóval tudtok-e ilyen áron hasonló teljesítményű gépet (ezt az acompnál 379 000-ért láttam és még samsonite táskát is adnak hozzá).
    Azért azt még elmondanám, hogy néhány betűrt nem vagyok hajlandó egy forint pluszt sem fizetni, tehát az, hogy SONY, NEC, stb nekem nem ér meg + pénzt. Jó a középkategória, de az ár/érték arány jó legyen.
    Várom segítségeteket!

  • trolipotlo

    csendes tag

    válasz Gekkó #1 üzenetére

    Ugyanúgy gondolkodsz, ahogy én, király. :)

    A DVD-író egy notebookba baromság, de legalábbis nem a legújabb, ezerszeres sebességű. Múlt héten vettem LG 4040B-t 140 EUR-ért, még a firewire-ös ház (62 EUR) hátravan, aztán van egy DVD+-RAM-ot író konfigom, amit bármikor lecserélhetek újabbra.

    Én DELL-fan vagyok, az Inspiron 8600 3DMarkja 9500 körül van, 1800 EURból a belépő szint megvan a [L]http://www.dell.de[/L]-n. A kijelzője 15.4''.

    Aztán írjad le, hogy mit tettél magadévá, még ha Gericom is az illető. (Megj.: Gericom bizonyos körökben nem számít márkásnak és pl. egy kolléga szívott vele rendesen!)

    DELL Inspiron 9100, 3,2GHz, 512MB, 80GB, ATI Radeon 9700 128MB, 1920x1200, BlueTooth, WiFi

  • tomcica

    addikt

    válasz Gekkó #1 üzenetére

    Nekem HP-m van,kicsi es jatekra nem jo de legalabb notebook,Gericomot ket haverom sem ajanlotta,gond van vele mondtak.Toshiba jol hangzik az megbizhato es csinal komolyabb modelleket is.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

  • lesifotos

    csendes tag

    Furcsa ez a hozzáállás. Több szempontból is. Nem szeretem, amikor vki azért szól le egy márkát, mert valakinek a valakije azt mondta rá, hogy az vacak.

    Régóta használok Gericom gépet, kétszer volt szervízben. Egyszer azért mert egy ismerős gyerek átesett a kábelén és lerántotta, egyszer pedig azért, mert elázott a sátor és ráfolyt a víz a gépre. Mindegyiket átvészelte.

    Jó példa barátom cégének munkatársa, aki Gericom notebookot kapott munkaeszköznek. A srác húzta a száját, hogy nem IBM és kb. egy hónap múlva diadalittasan mondta, hogy kipurcant a Gericom, be sem indul.

    A szervízben aztán kiderült, hogy némileg erős behatásnak lehetett kitéve, végül a srác bevallotta, hogy véletlenül lerántotta az IC poggyásztartójáról és a gép sarokra esett. Egészen addig viszont arról papolt, milyen szar a Gericom. Erről ennyit.,

    Szerintem nyugodtan vedd meg a Hummert, ennyi pénzért ennyi tartalmat nem kapsz. Azon pedig jót mosolygok, hogy bár az XY típusú laptoppal nem lehet játszani, nem tud CD-t írni, nics meg minden mai csatlakozója, a memóriából táplálkozik a videovezérlője, de azért az mégis laptop! H és nem Gericomümm! :)
    Használj Parker töltőtollat, az elegáns is. :)

    Lehet hogy egy átlagfelhasználónak felesleges a DVD-író, de én pl. egy rendezvényen elfotózok 1-1,5 GB-nyi képet. Így aztán gyorsan tellik a DVD :) A 80 GB vinyó sem olyan sok... :) Ha a nevet akarnám megfizetni (pl. HP) akkor hasonló kategória +150 ezer minimum. Ha egyáltalán lehet kapni már olyan modellt HP-ban, mint a Hummer :)))

    -.csak egy villanás - - köszönöm!.-

  • zsiga667

    addikt

    válasz Gekkó #1 üzenetére

    Én is a Gericomot ajánlom, méghozzá a Blockbuster szériát (Mobility Radeon 9600). 3dmark 2001-ben 10k felett...

  • Attyo

    tag

    válasz zsiga667 #5 üzenetére

    A Gericomot én is csak ajánlani tudom. Nekem is van egy. Csak a vinyóval volt gondom, de szó nélkül cserélték. Sokan mondják rá, hogy gagyi, de ebben is ugyanolyan márkás alkatrészek vannak, mint bármelyik IBM meg HP... gépekben.

  • tildy

    nagyúr

    válasz Attyo #6 üzenetére

    Én meg , hát nem is tudom.Mert én is azt akartam vneni, de haverom vett 1.5 éve, és most , pont a gari után bekrepált az egész....
    lásd gericom overdose topic..

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • zsiga667

    addikt

    válasz Attyo #6 üzenetére

    Pontosan. És mellesleg az összes márkás és márkátlan gép ugyanúgy 2-3 noname gyárból kerül ki, ezt veszik meg utána a nagyok pl HP, Toshiba, Dell, IBM, Gericom. Aztán mindegyik ''gyártó'' olyan procit meg egyebeket rak a ház+TFT+alaplapból álló barebone notebookba, amilyet akar.

  • zsiga667

    addikt

    válasz tildy #7 üzenetére

    Csak abban jobb a márkás notebook, hogy több a gari. De szvsz inkább pl. 1 év 1 kis noname boltban mint 3 a Mustárban...
    Szóval ez más gyártónál is előfordul, méghozzá azonos arányban, mivel hardverben NINCS különbség a cégek között.
    Egyébként sajnálom, hogy tönkrement, de nem kell beleesni abba a hibába, hogy ha pl szar egy termék, akkor a gyártó összes terméke is ugyanolyan. Kivétel a Microsoft... :)

  • HEBI

    senior tag

    válasz zsiga667 #9 üzenetére

    Nekem eddig csak két toshiba laptopom volt, de ezek között is volt különbség, pedig mindegyikben u.a. a proci van. Az első egy Satellite volt, a másik egy Satellite pro. Ég és föld a kettő, pedig az új árukban csak 20% különbség volt. Ezzel azt akarom mondani, hogy két papíron egyforma alkatrészekkel rendelkező gép között is van különbség. A részleteken sok múlik (HDD, memória időzítések, alaplapi chip) és nagyok erre is figyelnek! Tehát egy csúcsgép a Gericomnál lassabb, mint egy csúcsgép a Toshibánál, ez biztos! Igaz, az ára legalább a duplája! Dehát valamit valamiért! Ha az árral van a probléma akkor meg használtan kell megvenni a márkás garanciális gépet féláron, akkor anyagilag ugyanott leszel, mintha Gericomot vettél volna, de mégis gyorsabb géped van!


    A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

  • szasza_xp

    senior tag

    Hali!

    Szerintem a nagy márkáknál a nevet fizeted meg, meg a PR.
    szerintem semmivel sem gyorsabb egy hasonló vasból összerakot Toshi mint egy Gericom.

    Ami nagyokk jobbak az a driver elletottság. Pl a haver keresi a linux meghajtót a Gericomba rakott ati 9600 hoz.

    “A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

  • Den

    veterán

    válasz zsiga667 #9 üzenetére

    sőtt garanciában is csak akkor jobb ha megfizeted a plusz gar időt. És attól mentsen meg az isten ha garidőn túl egy ''márkás'' gépben tönkremegy valami. Volt nálam olyan ibm noti amiben tönkre ment a cdrom, a szervízes 90k-t mondott a cserére, akkor amikor gericomba 40k volt egy dvd rom

    www.simson4t.hu

  • zsiga667

    addikt

    válasz Den #12 üzenetére

    Hát igen. Ezért írtam a Mustárt példának...

Aktív témák