Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Adrian Mole

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz Adrian Mole #15 üzenetére

    ECS KT600-A - 16 rugó környékén
    Asus A7V600-X - 16 rugó szintén, + 3 év gari.
    Asus A7N8X -X - 17 rugó, 3 év gari.
    Szerintem ezeknél alább nem érdemes. Ezekbe bele fogod tudni rakni a Socket A-s procik közül a maximális teljesítményűt, gond nélkül.
    13 környékén van Tbred, 133-as FSB-vel. Ez passzol a jelenlegi memóhoz. Sajnos ez így majd 30. Használtan persze olcsóbban kijöhet. Esetleg csak lap csere, de akkor nem sokat fogsz eleinte tapasztalni, csak lehetőséged lesz fejleszteni.

    42

  • Padree

    senior tag

    válasz Adrian Mole #16 üzenetére

    2400+ XP-ig pakolhatod a K7S5A-t (a lényeg hogy 133Mhz (266) lehet az FSB), valamint 1Gb RAMot bír (minimum - hirtelen nememléxem).
    Ezekhez minek újabb lap? Főleg ha RAMot nem cserél? Ha 1 modulban van neki a jelenlegi 256Mb, akkor simán mellédughat mégegy ugyanakkorát (Mhz nem számít, akár 400Mhz-es is mehet bele, baja nem lesz, simán menni fog 266-on, max. jobb késleltetéssel).

    Memórikaezelésnél szinkron 133/133Mhz-nél szerintem már gyorsabb az asszinkron 133/200Mhz - de ehez új RAM is kell (és persze lap is mert a K7S5A 266-ig kezel).

    Ha mégis alaplapcsere lesz akkor szerintem a KT-600at felejcsd el, nForce2-ből pedig én inkább más márkát javasolnék (a sima X-X-es ASUS nem ultrás).

    Szerintem a fontossági sorrend (esetedben): proci-RAM-alaplap.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Aktív témák