Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • duracell89

    senior tag

    válasz stro-B #1 üzenetére

    AMD maradjon, de szerintem az ECS mehet a gányba (suxx minőség), ahelyett Abit, Asus stb.

  • Lord Zero

    addikt

    válasz stro-B #1 üzenetére

    nem akarok gonoszkodni, de (mindamellett, h ezer topic szól ilyesmikről) ennyire koncepció nélküli kérdésfelvetésre milyen választ vársz?

    50 különböző konfigurációt ajánlhatnának itt a fórumozók, valamire mindegyik megfelelne ilyen alapon

    pl egész konkrét támpont lenne az anyagi keret, ezzel elejébe mennél annak, h a64 és x800xt/gf6800u vgakról beszéljünk feleslegesen

    nem, mindegy

  • maniac

    senior tag

    válasz stro-B #1 üzenetére

    na hogy egy kis on is legyen:
    Ha viszonylag olcson akarsz egy gepet akkor sztem: Abit NF7-S (ezen van sata meg minden ami kell, es nagyon jo soundstorom hangkelto), AMD AthlonXP 2400+ vagy 2500+ (2500+ barton abban van 512kb cache, es ahogy neztem nem olyan draga), valamint 512 mb ram (erdemes 2x256 mb-t venni a dual channel miatt). Videokartyabol sztem erdemes ati-t venni 9600, vagy egyeb dx9-et tudo kareszt (kozepkategoriasat tehat 9500-9550-9600, de mostmar viszonylag olcson lehet kapni 9700-9800-as kartyakat is hasznaltan).

  • Adrian Mole

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz stro-B #1 üzenetére

    Nem írtad meg, hogy milyen videokártyád van, milyen memóriával rendelkezel (a lap ddr266-ot jelez) meg hogy mennyi zs-t szánsz a fejlesztésre.
    Ha nem 266-os memód van, hanem 333-as, és nem érdekelnek a bigyók/tuning/bencsmárkvadászat dolgok, valamint olcsón akarod megúszni, akkor tényleg jó választás lehet egy ECS lap (ami képes kezelni 200-as FSB-ig a procikat), bele egy valamilyen proci (pl a sokak által preferált 2500+). Ez így még boltból is baráti, használtan még olcsóbb. Ebbe aztán szép lassan össze lehet pakolni egy csomó dolgot (több memó, ha olyan a lap később SATA vinyó, stb).

    42

  • Padree

    senior tag

    válasz stro-B #12 üzenetére

    Szerintem nemfeltétlen kellene alaplapot cserélni, elég lenne RAMot bővíteni +256Mb (attólfügg 1 vagy 2 modulban van 256Mb-od?) meg procit cserélni (ha kapni még bele XP-t 133FSB-vel).
    Olcsó prociügyben komoly változások történtek (Sempron vs. Celeron D) már nemúgy van mint régen hogy az AMD XP-i gyorsabbak és olcsóbbak mint az Intel Celeronjai. Ezek a Prescot magos Celeron D-k nagyon ütősek lettek és olcsók is, általánosan (alkalmazások, kódolások) lenyomják az azonos árú Sempronokat - igaz azok inkább jobban teljesítenek játékok alatt mint az azonos órajelű ''Dés cerkák''. A Sempronok általában mennek a Socket A-s lapokban amelyek kezelik a 166Mhz FSB-t (BIOS frissítés) (a K7S5A nem kezeli tudtommal, esetleg elindul rajta 133Mhz-n? - nemtudom). Mindkét procihoz új lapot is kell (valszeg) venned és mindkettő kihozható kb. egyáron (bár D cerka árat itthon még nem láttam de a kölföldi arányok szerint ígyvan), ha procit és lapot is cserélsz akkor ezt is vedd bele a számításokba.

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • Adrian Mole

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz stro-B #12 üzenetére

    Mit kellene tudnia a lapnak alapból? Legyen-e rajta LAN, FireWire, durva hangkütyü, SATA?
    Ha ezeket meghányod veted, vszleg ki lehet ötleni, hogy milyen alaplapra van szükséged. Érdemes körülnézni az ECS és az ASUS X lapok között. Lebegjen szemed előtt a saját igényed, meg a bővíthetőség. Az utóbbi szemponthoz:
    - kezelje a 400-as FSBt (a későbbi bővíthetőség miatt), NF2 400-as, vagy VIA KT600, illetve KT880-as lapokat nézz.
    - ha tervezel a jövőben winyót is bővíteni, legyen rajta SATA, de ez inkább egyéni megítélés.
    Memó maradhat, viszont akkor 133-as T-Bred kell neked, vaszleg használtan tudsz beszerezni egyet. Később lehet bővíteni, de a memófejlesztés inkább hamarabb legyen, mint a proci.

    42

  • Padree

    senior tag

    válasz stro-B #19 üzenetére

    Proci: az elérhető legolcsóbb Sempron (2200+, 333Mhz FSB, L2: 256Kb, 12e). Szerintem nem kell Barton (2500+ 20e) lengyen, nem ér annyit a teljesítmény különbség.

    Alaplap: nForce2-es legyen, van ECS N2U400-A 12,5e-től (Ultrás, alapfelszereltségű, hátránya hogy a BIOSban nincs feszültség állítás a tuninghoz, stabilitásáról nincs infóm, esetleg a topikjában), alternatíva lehet az Abit NF7, 14,5e-től ez is Ultrás, alapfelszerelt. 16e-től van a többi gyártónak is ilyen kaliberű lapjaik, az ASUS A7N8X-X nem Ultrás, csak a jobban felszereltek. ellenben van gyárilag WIFI-vel szerelt lap is: ASUS A7N8X-E Deluxe Wireless Edition (28,5e).
    A Via KT-600as lapok ugyanannyik és gyengébbek - nemérimeg.

    Memória: 2x256Mb DDR400, márkásak legyenek és egyformák, a dual chanel miatt kell kettő - igaz nem sokat jelent. (400Mhz-es legyen még akkoris ha a 333-as van párszáz forinttal olcsóbban, mert igaz hogy 333Mhz az FSB és szinkronba 333Mhz-n járatva többet hoz a RAM mintha 333/400 asszinkron menne, de a 400asnak alacsonyabb késleltetést lehet beállítani 333on.)

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz stro-B #19 üzenetére

    ''a mostanival K7S5A tokeletesen meg vagyok elegedve.''

    Asrock K7s8xe alaplap (a dobozos változat, nem a zacskós!)
    Barton 2500+ (vagy valami XP 2200+tól felfele)
    Spire FalconRock2 cooler
    1db 512MB/400MHzes, nem ''gyanúsan olcsó'' RAM

    USB-s WIFI-t nem néztél?

    [Szerkesztve]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Aktív témák