Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sipi

    addikt

    válasz hroleez #596 üzenetére

    Mondjuk olvasgathatnád az előző meg ezt a topikot is, mert ez pászor benne volt már...

    Szóval. Első hibakeresés: a dbus-monitor --system indítása, majd tálca kinyit, cd betesz, tálca bezár. Ekkor KELL kapnod szöveget, ha nem, a kernellel/dbus-szal van gáz, de mivel nem konfigurálható, nem is javítható, valószínűleg épp vacak az adott dbus-verzió.
    Ez ki fogja írni, mit talált, pl. cd vagy dvd esetén a rajta lévő filerendszer nevét. Valamit ki kell írnia, ugyanis a hal majd a volume name vagy pedig a device info alapján dönti el, milyen javaslata lesz a csatolási pontra. A NULL akkor van, ha pl. nincs volume name, és a device típusát sem képes megtalálni.

    A hal-lal sajnos szinte semmit sem lehet debugolni. Ennek a /usr/share/hal/fdi-ben vannak a konfigjai, ezeket olvasgasd, magyarázni bonyolult, olvasással könnyű megérteni, mit is csinál, hogyan működik.
    Csak egy példa (szintén szerepel a topikban): nekem a cd-olvasóm nem képes jelet küldeni és rendesen megnevezni magát. Így a hal nem is veszi észre. Ehhez a fenti könyvtárban egy 95userpolicy könyvtárat kell létrehozni (ide megy minden kézi módosítás), majd ebben pl. egy 10-ide-drives.fdi file, melynek tartalmában megjelölöm, hogy a /dev/hdc eszköz az xxx típusú cdrom, és csatolni kell.

    Mivel a hal kiesett, az ivmannal kell próbálkozni. Állítsd le az ivmant, majd a /etc/ivman/IvmConfigBase.xml-ben a fork false, a debug true legyen! Ezután kézzel (ne initd-vel!) indítsd el az ivmant. Így nem lép háttérbe, a konzolon kiírja a debug üzeneteit. Innen talán ki lehet hámozni, miért kap rossz nevet, egyáltalán, mit csinál rosszul.

    Kicsit gondban vagyok, mert rég követtem az ivman, stb fejlődését. Korábban volt, hogy mit kell, mit nem kell az fstabba rakni. Most kipróbáltam, kiszedtem minden bejegyzést, ami csatolható médiára vonatkozik, és ugyanúgy működik minden. Vagyis úgy nézem, a LEGÚJABB dbus-hal-ivman számára semmiféle fstab bejegyzés nem kell a kivehető eszközök részére.

    Umount: csak olvasható média esetén (cd, dvd) egyszerűen kiveszed belőle. Írható esetén nem árt kézzel lecsatolni. Bár alapban szinkron írással csatolja őket (vagyis az írás azonnal megtörténik), így valószínűleg simán kihúzhatnád, de ha valami gikszer támad, elvész a teljes filerendszer róla.

    wine: két lehetőség. Az egyik talán az, hogy mivel a wine fat-ot emulál, túl nagy a partíció, és mivel a fat ekkorát nem bír, rosszul jelenti a méretet. A másik: láttam már olyan windows-os programot, amit egyszerűen csak ntfs-re lehetett rakni. Szívás, mert linux alatt meg a wine nem ismer ilyet, írni pedig nem tudsz rendesen (esetleg a captive használatával).
    Valószínűleg ez a PLC-vezérlő program szarul lett megírva. :(

    Sipi

    [Szerkesztve]

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák