Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Laraxior #10454 üzenetére

    ahogy írja, nem 700-at. többet....
    jó példány volt. bele is döglött...

    érdekes dolgok vannak az alulfeszelésnél és a csökkentett órajlenél. vagy uye mindkettő egyszerre.
    azt vettem észre, hgoy feszcsökkentés nélkül az órajel csökkentés is komoly melegedés csökkenést hoz.
    0.95@600mhz-en az s-flex-emet sem kellett feljebb húzni az alap kb. 350-400 rpm-ről, és emlékeim szerint a furmark 65 foknál megállt....
    0.9v@550 pedig 60 körül.

    de ezt újból megnézem, mert nem egyértelműek a feljegyzéseim...
    mintha azt írtam volna, hogy 0.9v@550-en venti nélkül 6 perc után éri ela 80 fokot.
    de ez baromságnak tűnik. leellenőrzöm este...
    ezt akkor néztem, amikor még a mugen2-vel a q9550@2.8ghz-el próbálkoztam totál fanless módban.
    megpróbáltam, lehet-e a 480-nal olyan alacsony órajelet és feszt hozni 3d-ben, hogy ne kelljen venti.
    de mondióom, ezt újból meg kel néznem, mert nem hiszem, hgoy csak 6 perc után lett 80 fokos furmark alatt. venti nélkül alulfszeleve is 15-30 mp alatt fel kell ugorjon...

    viszont az érdekesség az, hogy dx9, xp, fullhd alatt elég az ego engine-es játékoknak ultrán is, még az 500 mhz is.
    a shift2-nek meg a 785 is kevés.... :D (mondjuk nem is játszom vele nagyon..)

    este, ha unatkozom, gyúrok erre egy kört....

    msot nézema papírokat: 0.875@500 mhz-enm a 3d06 már villogott. tehát a 0.9 volt a minimum, amit még szeretett.

    tehát nálam az optimális és értelmes alulfesz mindenképp a 0.9@550mhz volt.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • XaraX

    addikt

    válasz Laraxior #10454 üzenetére

    Megnéztem...
    Msi progija, úgy tűnik, hazudós.
    [link]
    Mindegy, mit állítok, ez alatt nem mutat.
    Viszont az aida, shark mást jelez.
    Gyanakodtam, hogy melyik lehet az igaz, így eldobtam az Msi kombustort.
    És inkább furmark.
    [link]
    [link]
    A következő, ha csökkentem, 888, azt már nem bírta.

    (#10453) N_A_S
    :R , biztos vagyok benne, hogy jó vga-t fogsz kapni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák