Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    Hello,

    Van par napja (csutortok ota) egy Gigabyte 9600gt-m es problemam van vele.
    Jatekban (WoW, mast nem erosen jatszom) lefagy a gep. Sima fekete screen, neha a hangkartya altal kiadott utolso hangok loopban. Monitoron no signal, resetalni kell a gepet.
    Uj alaplap/cpu/memoria is van, 5 napja szenvedek vele. Windowsban semmi baj. Jatekban 60 fokra megy fel, ami ok (nem szol maxon a huto, amugy maxon durva hangos).
    Enermax 420-as tap, 2x 12v @ 18A (ossz. 29-30A) ami eleg kell legyen elvileg. Tegnap mar lehuztam dvd-t, 1 hardot a 2-bol, kivettem egyik memoria modult (csokkentsem terhelest), ugyis ujraindult.
    Sajna random csinalja akar 5 perc vagy 3 ora utan, tehat nehezen reprodukalhato, "bizonyithato" (arra gondolok, hogy visszaviszem, de mit mondjak?)
    Googleztem es a "9600gt black screen"-re szokasosnal tobb hit van, sok ember (amerikaiak fokent) csereltek kartyajukat (kulonbozo gyartoktol; evga, xfx, bfg, msi).
    Probaltam uj nvidia es gigabyte driverrel is, ugyanaz. Friss Windows xp sp2 frissitve.

    Ez a topic tul hosszu, hogy vegigolvassam (olvasgattam kb 1 orat), de tud valaki hasonlo problemarol? Esetleg ajanlani masfajta tesztet... jart valaki meg igy ezzel a kartyaval (vagy mas 9600gt-ssel)? Legszivesebben kidobnam a fenebe, de nincs penz masra - most is csak azert lett upgrade, mert regi alaplapom elszallt (a 2 ev szinte non-stop huzos lehetett neki).

    Thx

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz mindfreak #2907 üzenetére

    Konfig:
    Enermax Noisetaker EG425AX-VE
    Gigabyte P35-DS3 rev 2.1
    Intel Core 2 Duo 2.66GHz (E8200), factory cooling
    Kingston KHX8500D2K2/2G (2 x 1Gb dual-ch)
    Gigabyte NX96T512H-B (Nvidia 9600GT)
    Samsung SATA 200GB 7200RPM & Samsung SATA 250GB 7200RPM
    NEC DVD-RW

    Ami uj: MB, CPU, VGA, RAM, 200Gb HDD. Egyszerre vettem oket, csutortok este.

    Ezekbol lehuztam 1 hardot, a dvd-t es 1 memoria modult, hogy lassam, kevesebb terheles alatt is meghal-e a gep, meghalt kb 1 ora jatek utan.

    Orthost ejjel 2-kor inditottam el, reggel 9-kor meg futott, most pingeltem a gepem es megy, tehat az elvileg nem lehet.
    Ejjel lesz memtest vagy 3dmark06, meg nem tudom, melyik, sztem ha Orthost kibirja a gepem 14-15 oran at, akkor elvileg memoriaval sem lehet nagy baj, tehat lehet, 3dmark fog futni.
    Igazabol ha pl. elhal 3 ora 3dmark utan, kivancsi vagyok, az alapjan visszaveszik-e boltban, vagy pedig ok is beteszik 1 gepbe es 5 perc utan megallapitjak, hogy jo :) Mert az nem koser, hogy random elhal, azert 1 lyukas fillert nem adtam volna, nemhogy 42e ft-t. Nem solitaire-t jatszom hanem MMO-kat, ahol fontos a stabilitas.. :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz bencze #2909 üzenetére

    Ja, nincs semmi huzva, minden full Auto a biosban. Nem is probaltam sem procit sem vga-t, tehat nem rontottam el oket mar, ha ez a kerdes :)
    Igazabol kiprobalnam picit, amennyit lehet, de ugy vagyok vele, ekkora upgradenel egyszer lassam, hogy minden beton stabil alapon... es vegulis OC nem kell, amire en hasznalom, siman elfut (mar mikor fut).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz fagy53 #2912 üzenetére

    9600gt-re neten panaszkodo emberek voltak ugy allitolag, hogy pl. 1-2 jatekban ismetelten fennallt ez a problema (pl. everquest 2, CS:S egyeseknek), de pl. ugyanaz az ember azt allitotta, tobb orat jatszott Crysissel (ami durvabban stresszeli elvileg a gpu-t), es annal nem halt meg a gepje. Fene tudja.
    Mas jatekom nem nagyon van, le kell toltsek valamit tesztelni. :(

    Nem egesz ertem milyen atitool tesztre gondolsz.

    http://www.techpowerup.com/atitool/ -rol tegnap este letoltottem (nem tudom most, milyen verzio), es 30 percig futtattam a "szoros kockaval" az artifact finder-t (vagy hogy hivjak?), valaki ezt ajanlotta neten tesztelesre. Nem halt el, viszont ez volt eddig, ami legjobban folmelegitette a kartyat, 69 fok. :)

    Lehet, az a 30 perc nem eleg, viszont ekkora stressznek 30 perc nem eleg, akkor huzos lesz bizonyitani, hogy problemas a kartya. :( ki kell probalnom pl. egesz ejjelre talan.

    Ami engem aggaszt az az, hogy eselyes, nem vagyok egyedul.
    Innen indult az egesz, de mas forumokon is panaszkodik par ember, ugy tunik, eleg sok 9600gt-t kicsereltek az emberek:

    http://www.evga.com/forums/tm.asp?m=272011&mpage=1&key=

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz mindfreak #2915 üzenetére

    Hat, ha tovabbra is gondom lesz es nem talalok pontos okot / megoldast, akkor majd valahogy megolom max. :(

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz fagy53 #2914 üzenetére

    Jo lenne egy Edit gomb ide azert.
    Koszi a reszletes valaszt / segitseget.
    En csak izgulok, nehogy hardver vagy legalabbis BIOS problemas legyen a GPUm, mint ahogy az Evga / BFG elismerte es cserelte Amerikaban szo nelkul.
    Fog meg menni egy Atitool nemsokara, ahogy hazaerkezem. Talan ujra atnezem az Evga forumot, milyen jatekra panaszkodtak leginkabb, majd letoltom es azzal tesztelem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz kroky3 #2917 üzenetére

    Mar ajanlottak a manualis 100mhz-et, probaltam is, ugyis crashelt. Amugy az Auto is annyira allitja ha jol emlekszem, gpu-z szerint... de volt manualis proba.
    whql drivert hasznaltam, 174.74-et Nvidiatol. Mivel jelentkezett ez a problema, a Gigabytetol toltottem le 174.40-est (ha jol emlekszem), minden esetre azt a drivert, ami a videokartyamnal megjelent az infok kozt, azzal is ugyanez a gond.
    Kartyat, tapcsatlakozojat, es alaplapi atx csatlakozokat kihuztam/visszatettem 2x is, memoriat szintugy, hogy megbizonyosodjak, jol erintkeznek / helyukon vannak.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz fagy53 #2914 üzenetére

    Atitool futott artifact scanneles 30 perc, kocka forgatas 50 perc (volt 1 kis szunet benne, kb 15 sec, mert 71 fok volt a gpu, igy nVidia control panelbol - ntune? - beallitottam manualis 80%-ra a fan-tt).
    Hat, habar ez teljesen uj Windows install, igy nem ertem. Foleg, miert nem ad BSOD-t lefagyas helyett, ha software problema. Akkor ertenem...

    Talaltam egy ingyenes driver cleanert (1.5 pro), leszedem drivert, tisztitom driver cleanerrel, es megprobalom ujra az Nvidia drivert; az aprilis 1.-jeit. 174.74 whql. Szedek egy CS:S-t is (ha talalok valahol) "tesztelni". Koszonom az eddigi helpet.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nos fejlemeny annyi a giga kartyamrol, hogy:
    16 ora orthos 6 ora 3dmark06 loop no crash.
    wow + eve online -> crash (ma pl. kb. 2 ora jatek utan crashelt).
    Nem melegedik. Sztem tap rendben. Auto reboot kikapcsolva megsem kapok BSOD-t hibauzenettel csak kikapcsol.
    Biztosan rengeteg embernek jol megy, de en nem ajanlanam senkinek, az biztos.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    A 9600gt fagyasos problemamra lett ideiglenes megoldas, nTune-bol core-t lehuztam 100MHz-el, memoriat 200-al (shader talan 250-el esett igy) es kibirt hetvegen kb. osszvissz 10 ora jatekot crash nelkul.
    -50 core, -100 memoria 5 orat birt ki es crashelt utana Eve Onlineban.

    Van valakinek otlete, mit jelenthet, ha durva underclockal stabil? Gondolom elvileg akkor nem lehet driver problema. De a 20% performance loss sem baratsagos, sajna.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ha melegedik a vga ram, azt honnet lehet tudni? Gondolom a homerseklet amit a szenzor mer az gpu-ra vonatkozik.
    En kartyammal is problema van, es a legujabb elmeletem szerint lehet, hogy valahol melegedes, habar 60-63 celsiusnal tobbet nem latok gpu-z-ben terheles alatt.
    Szetszedve lefektetve semmi gond 3 napig, felallitottam a gepet es aznap 2x crashelt. Lefektetve megint 1 napja semmi. Mondjuk ez a Giga nagyon be van oltoztetve, nem is tudom, hol jon ki belole a forro levego... (nem a passziv, hanem a H-B).
    Custom hutes lenne ha tudnam hogy kell felszerelni, lol.. ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz euchi #4951 üzenetére

    Csak a konzisztencia kedvéért (hja már feladtam a harcot nagyjából a videokártyámmal, ezért nem követtem a topicot). Szóval giga 9600gt aktív hűtéses, a probléma ugyanaz a lefagyásos, ami már volt:

    - 3 oprendszer es 7 driver (linux, win xp, win2k8)
    - tápot mértem minden fesz stabil (420w enermax), 3d-re való átváltásnál pl. leesik a 12V-os fesz. 12.22-ről 12.18-12.20-ra de ott stabil marad (terheléstől függően, 3dmark06 12.18-ra vitte, játék 12.20 körülre), minden előjel nélkül crash, igen előttem volt a DMM végig
    - memtest 6 óra stabil, próbáltam ram modulokat csereberélni vagy akár 1 modullal is
    - orthos 16 óra stabil
    - 3dmark loop 6 óra stabil
    - cpu 40-50 celsius, gpu 40-65 celsius terheléstől függően (nem, a software/bios nem hazudik le 50 fokot, hőmérővel ellenőriztem)
    - Lefagy wow, eve online-ban, HL2-ben (egyszer, csak a demot néztem meg kíváncsiságból)
    - fagyás volt 5x egymás után (crash,reboot,game,30 sec után crash, ez 5x), 6. alkalommal nem fagyott le többé és még 1 órát játszottam
    - olyan is volt, hogy 3 napig nem fagyott le, már azt hittem "elmúlt" de nem. Mintha Win2k8-al ritkább lenne a fagyás, itt történt az 5x egymás után de ugyanakkor néha napokig elfut vígan; xp-ben 5 perc és 3 óra közt valahol fagyott rendszeresen (nem igazi statisztika, emlékezetből mondom úgy kb. 20-30 WinXP crash után)

    Van MEGOLDÁS:
    Underclockoltam a kártyát, gpu -150mhz, vga ram -100mhz, shader -125mhz és így nem tökéletes de NAGYON ritka crash. Nem, eredetileg sem volt semmi overclockolva, ezek az értékek ennyivel a "stock" értékek alatt vannak.
    Ha nem elég a 420W alaplap/e8200/2gb ram/9600gt/2 hard disk-hez akkor megeszem a sapkám, tényleg. Mindezek ellenére benevezek egy Corsair 550VX-re a napokban, már kíváncsiságból is, csak találjak egyet hamar. Lehet, Murphy nem alszik, és a tápom pont akkor "halt meg" ilyen furcsa mód mikor upgradeltem (ez így elég lol ötlet de na, ezen ne múljon).

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz csongi #4949 üzenetére

    1280x1024? :Y

    Majdnem négyzet alakú monitor, vagy csak torzítva szereted nézni a képet? ;) Az enyém 1400x1050, ami 4:3 arány...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz diegho #4961 üzenetére

    Nincs jelentősége, de amint írtam fennebb, 420-as enermax, 2x 18A a 12v-n, összesen 29A, stabilitást mértem DMM-el.
    Én az 550vx-et innen választottam, biztosan ők sem tökéletesek, nálam többet tudnak, az biztos; elég részletes és informált stickynek / fórumnak tűnik:
    http://www.ocforums.com/showthread.php?t=458204

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz gbors #4975 üzenetére

    Köszönöm a hozzászólást, megpróbálom majd valószínűleg, esélyes, hogy azt eredményezi, letesztelik 3dmark-al és visszakapom, hogy jó; ezért egyelőre underclockolva fut, legalább van gépem.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz diegho #4990 üzenetére

    Nem mértem kártyát, annyira nem tudom hogy és mit. Az említett fórumról olvastam el egy guideot, hogyan ellenőrizzem a táp feszültségét, ennyi.
    Annyit tudok ehhez hozzáfűzni, hogy valami voltmodos fórumon egyeseknek OC problémáik voltak a referencia 9600gt-vel (nem mindenkinek csak pár embernek), ugyanezen tünetekkel, és valami potenciális ocp vagy ovp problémákat említettek (tehát nem gpu vagy vga ram hanem kártya problémát) de nem sikerült rájönniük, így az az ember egy idő után lecserélte a kártyát non-referencere. Ezért is nem igazán bízom a kisker szervíz diagnosztikában, mert egy ilyen problémát (ha tényleg létezik, és ez van) sztem max a gyártó talál meg, ha akarja, és jó szakit állít rá (de annak meg lehet, nem éri meg ilyen filléres dologra tennie a jó embereit. Üzleti realitások. :)

    Igen tudok az nvidiának ezzel a kártyával való pcie frekvencia trükkjéről (mármint hogy a pcie frekvenciát 4-el osztva kapja meg a 25-ös frekvencia szorzót, így más kártyáktól különbözően a pcie emelése overclockolja a kártyát úgy, hogy a szoftverek nem mutatják ki, mert azok alapból a 25-ös szorzóval számolnak nem pedig 24,26,27, vagy épp mit ad a pcie/4). Volt valami cikk erről a neten. Ezt olvasva még az elején manuálisan 100mhz-re állítottam a pcie-t (ajánlották evga / nvidia fórumon valahol), azóta is úgy van.

    Ahogy utánanéztem igen, a tápomnak kellene bírnia, de a tünet elég csúnya és ha nem debugoltam volna ennyit, akkor a szoftveres tesztek után tápra gyanakodnék mert szerintem melegedés pl. alapesetben másképp kellene kinézzen (artifacting crash előtt, legalább néha), system RAM vagy CPU hiba pedig kellett volna mutatkozzon az orthos / memtest / 8gb-s file ki-be zipelés stb. tesztekkel; ezért is fogom kicserélni / kipróbálni mással, hátha mégis beteg a táp ilyen fura módon. Annyit megér, fene tudja. És úgy voltam vele, nem árt egy picit erősebb táp, jól jöhet a jövőben, tehát beáldozok még annyi pénzt egy tápra.
    Persze mi van, ha a pcie busszal van a probléma, de hat bleah, alaplap is új (ga-p35-ds3). :)

    Köszönöm a segítséget. A tápot pedig akkor holnap még átgondolom. Talán marad más Corsair, sok időbe telne más márka után nézni, és elég nehéz egy-egy modellnek ellenőrizni a részleteit, pl. tulképp ki is gyártotta a belsejét stb. :)
    Belenézek talán még ebbe is (http://www.jonnyguru.com/) mert így laikusként úgy tűnik nagyon alaposak (szétszedik a tápot és megpróbálják effektív minden komponensét beazonosítani), persze a tesztek / reviewk csak a fél igazság de nah... :)

    Edit: Hűha, és megtaláltam a szerkesztés gombot. Meg voltam már győződve, hogy nem létezik... :))

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz diegho #5000 üzenetére

    Blend, az azt mondja 'cpu and ram' így azt használtam...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Trihorn #5015 üzenetére

    Most épp nincs 3dmark föltéve, de a 6 órás loop teszt az olyan volt, hogy regisztráltam a 3dmark06-ot és minden tesztet beixeltem, szerintem közöttük volt alapból. A sok szép grafika közt a végén van 1 csomó olyan teszt ami csak háromszögeket rajzol meg fura ábrákat stb. Tehát bírta stabilan. Az eredmény most biztosan kisebb lesz underclockolva ami normális, de mivel nem értem pontosan miért hasznos ez így ha hazamegyek, "megvásárolom" megint a 3dmark06-ot (remélem fut windows server 2008-on) és beírom ide az eredményeket! Köszönom.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz diegho #5052 üzenetére

    Büszkén kijelentem hogy én is eredetiekkel játszom... mondjuk próbálnék meg tört MMO-t... :D

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Trihorn #5015 üzenetére

    A 3dmark06 nem ment fel, valószínűleg a Win Server 2k8 miatt. Így nem tudom, ha releváns amit le fogok írni, de azért leírom.
    3dmark Vantage Pro-t tettem fel, a kovetkező beállításokkal futtattam:
    http://i3.photobucket.com/albums/y57/szb_endre/PC/3dmarkV_options.jpg
    Következő teszteket futtattam:
    http://i3.photobucket.com/albums/y57/szb_endre/PC/3dmarkV_Tests.jpg

    Gyári beállításokkal (http://i3.photobucket.com/albums/y57/szb_endre/PC/rivatuner_Default.jpg):
    http://i3.photobucket.com/albums/y57/szb_endre/PC/3dmarkV_stockspeeds.jpg

    Underclocked beállításokkal (http://i3.photobucket.com/albums/y57/szb_endre/PC/rivatuner_underclocked.jpg):
    http://i3.photobucket.com/albums/y57/szb_endre/PC/3dmarkV_underclocked.jpg

    Elvileg meglesz egy 450VX holnap estére, így hétvégén beszerelem, teszek megint egy WinXP-t (azért csak jobban szeretem, meg amúgyis, legyen még egy friss OS teszt), és kipróbálom majd azt a 101MHz PCIe-t is, csak hogy ki legyen próbálva az is.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Ihi csak erdekessegkepp a kis update, ma vettem uj tapot (corsair 450vx) de kb. mire foltelepitettem az XP-t meghalt... majd ha cserelik probalkozom videokartyaval.. ;)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Fejleményem a Giga 9600gt-vel, kicseréltem a tápot (Corsair vx450-re) és ugyanúgy random crash. Múltkor underclockolva is elcrashelt, most lennebb húztam, 150-200MHz-el minden lehúzva megy 1 hete. Na ez így elvileg stabil lesz... :W
    Érdekes módon XP-ben sűrűbben crashel el (esténkénti 1-2x) mint a Win2k8, driverhibának mondanám ha azert nem ugyanígy crashelt volna xp 4 driverrel, Win2k8 3 driverrel (ez volt, hogy ment 3 napig, aztan 5x egymás után crash), Linux 1 driver.
    Na nem baj, majd a következő szerencsésebb választás lesz. Ez az év ritka szar; pech pech hátán.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz fagy53 #8517 üzenetére

    De hallottál csak régen :) Az enyém (nem passzív) BSOD-zik, amióta le van húzva kb. 60%-ra minden, azóta nem. Még nem jutottam oda, hogy foglalkozzam vele azóta. Majd a hetekben.
    Lightsmark fut.
    Csak visszanéztem a fórumra és szomorúan látom, hogy a problémám ami annakidején mindenki azt mondta elszigetelt dolog (kereskedő sem hitt nekem), előfordult Mo-on is másnak. :(

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz euchi #8572 üzenetére

    np np - csak megoldom :)

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz Zso Ro #8578 üzenetére

    Csak hogy komplett legyen az infó, amint mondtam, az enyém Gigabyte nem passzív és csinálja. Nem mondom itt végig hogy debugoltam 3 hetet multimeterrel / tápcsere / 3 OS 6 driver / stressz tesztek / ram csere / bios beállítások (igen pcie busz 1mhz-en manual) Csak annyi, hogy igen Gigabyte-al is előfordult már.

    Az okot nem tudom, én cserélek vga kártyát. A problémám jó 2 hónapos, csak egyéb fontosabb elfoglaltságaim voltak, ezért nem cseréltettem be (és akarok kereseni egy cserét ideiglenesen mielőtt megpróbálom gariztatni). Kb 60%-ra van lehúzva minden frekvencia, így nem crashelt a gép másfél hónapja.

    Márka semmit nem ér, 2 hétig érdeklődtem különboző fórumokon tápokról és vettem egy 450w-os Corsairet (betonbiztos), másnap visszavittem azt is mert kapcsolt le a gép vele. Az új, amit adtak, az megy :)
    Eután nem adok ki sok pénzt márkára sztem (alaplap, ram, vga) ezeknél mert mind szar :)

    Szerk: rég volt és a mostani olvasók egy része nem emlékszik, de én voltam az első, aki BSOD-t jelentett itt a 9600gt-ről).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz euchi #8580 üzenetére

    Akkori spekulációk szerint valami nvidia cucc volt hibás az első referencia szériáknál, legalábbis valami voltmodos fórumon ezt spekulálták. Vagyis hogy nem márkafüggő.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz codec #8586 üzenetére

    Szvsz a helyes válasz az, hogy én pl. ha most vennék hasonlót 8800gt-t vennék inkább.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    válasz diegho #8589 üzenetére

    Hát ha van kíváncsi szakember... angolul ertőknek itt egy forum thread:
    http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=178298
    Itt valami voltmodos okosok próbálkoztak sokat de a erference kártyákkal problémáik voltak. Valami hibás, vagy túl érzékeny OCP-t emlegettek.

    Tehat eddig infók szerint, csak reference-el volt probléma (de az összessel, talán tervezési, vagy valami cucc ami nem jó és mindbe beleteszik), aki 9600gt-t akar talán non-referenccel jól jár.

    Na de nem akarok hülyeséget mondani mert én nem értek hozzá, csak betettem a linket, ha valaki ért hozzá és kíváncsi talán van itt extra infó.

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • bencze

    senior tag

    Nem tudom, ha ez megfelelő topic erre, de láttam, sokan dicsérték itt a Gigabyte 9600gt passzívakat, tehát népszerűek, így rákérdezek.
    Nem terveztem vásárolni, de egy ismerősöm mondta, elad ilyen karit 12k ft-ért. Állítólag semmi baja, fél éve vette, gari minden. Igaz, még nem tudom, melyik a 2 passzív közül, de egyelőre így jó vételnek tűnik. Van valakinek véleménye erről? Csak azért fordult meg a fejemben, mert ezt tényleg itt dicsérték sokan. Elvileg hűtés nem lenne gond, habár nem tudom, hogy kell felszerelni ventit rá (és milyet), de hely van, hála a Cm stacker-emnek...

    Szóval, jó vétel vagy sem? Ha az akkor megveszem, a régivel meg majd csinálok valamit. :)
    Effektív performance különbség van jelentős a 2 között (a 2 passzív, GV-NX96T512HP és GV-NX96T512HP-HM)?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

Új hozzászólás Aktív témák