Hirdetés

Aktív témák

  • Slax

    senior tag

    Végülis jól telt a mai nap. Korántsem lett olyan bonyolult, mint elsőre tűnt. Reggel felraktuk a nagy gépre a birtokhatár kőnek való oszlopokat. Felvetődött, hogy én minek menjek haza a kistrakiért. Eredetileg azért, hogy azzal hordjuk ki. Ám továbbvive a gondolatmenetet, ha már fent van a nagy gépen, ott van a gödörfúró, a gödrök helye ki van tűzve, akkor nem lenne egyszerűbb, ha három ember előre megy a gödörfúróval, kifúrni a lyukakat, a többiek mennek utánuk a nagy géppel, és a gépről egyenesen a lyukakba rakják a köveket? De. És ha nem sikerül kifúrni a lyukakat? Akkor letesszük a köveket a karók mellé, és holnap már csak fúrni és állítani kell, hordani nem. No, mindenkinek tetszett az ötlet, nekiálltunk. Höhöhö be is jött, nagy respekt a munkatársnak. Az összes kő a kitűzött helyére került, és még túlórázni sem kellett. De azért nem olyan egyszerű az. A gödörfúróval járkálni nem könnyű (azért nem szakadtunk meg, mert a munkatársunk, aki az egészet kitalálta, jött mellettünk a kocsijával, így nagyobb távoknál szépen beraktuk a fúrót :DDD ). A betonoszlopok sem voltak könnyűek (szerencsére majd az összes lyukhoz oda lehetett állni a nagy géppel, a pótról már csak a lyukba kellett ejteni a betonoszlopot, mondhatni), pláne pár lyuk esetében, mert bizony pár száz métert vinni kellett őket vállon. Hát nemigen röhögtük végig. De kész lett yippí. Holnap szakaszbejárás nekem, az MTZ meg bemegy a nagyraktárba a gödörfúróért. Holnapután kezdi a fúrást, mi meg a faültetést. Kíváncsi vagyok, hogy ha mindezzel végeztünk, mi lesz még soron. Mert ha nem fagy meg a talaj rendesen, vagy nem esik hó, valamit még kitalálnak a főnökök. :P

    ''mit csinálsz? megmondod a gépnek: MŰ-HOLD-VEVŐ!! NEM ÉRTED?! MŰ-HOLD-VEVŐ!!'' by escie '' Fáznak a bitek, a kihűlt adatok egymáshoz bújnak... by LAN Sianis megtömött egy pónit

Aktív témák