Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz Csupati #100030 üzenetére

    Nekem a 8GB-vel nincs problemam ha olyan gepnel es felhasznalasnal (na es olyan arszinten) van ahol van ertelme. Nem egy 1999EUR-os "Pro" gepnel ahol aztan 230EUR-ert adnak meg 8GB-t.

    Az SSD elhasznalodas egy marhasag. A 8/256-os M1 Air most harom eve jott ki, mennyi SSD elhasznalodasrol olvastal azota? Normalis felhasznalas mellett semmi problema nincs vele 10 ev utan se. A melos Pro-m ugyan 16GB, februarban lesz 6 eves, valakinel volt elottem de szinte alig hasznaltak igy en nyomtam bele a legtobbet 3+ ev alatt. Most neztem hogy osszesen 22TB iras van rajta, ami gyakoratilag semmi (az elhasznalodas 1%). Es igen, ez nem 8GB, de a 16GB szinte allandoan szukos volt mert reboot nincs csak sleep es wake es egy rakat aplikacio fut allandoan. FF alltalaban 100+ tab-al, Outlook, Excel (egy csomo nyitott doksival), Safari es Chrome mint kulon browserek konkret dolgokra, VSCode, Teamviewer, itt-ott local Docker ha epiteni kell vagy megnezni valamit es persze a RAM-ot zabalo Teams. Allandoan par GB-ot swap-el, akkor adok neki par het utan egy restart-ot amikor eszreveszem hogy nagyon elkezdett dadogni es nezem hogy 13-16GB a swap 83-85% fizikai RAM hasznalat mellett. Tehat volt ott SSD hasznalat is rendesen.

    En nem tudom elkepzelni hogy valaki normalisan tudjon egy 8GB gepet hasznalni igy rendesen barmilyen varazslatos is lenne a MacOS memoria management. Esetleg ugy hogy allandoan lelovosz aplikacikat es mindenbol kilepsz hasznalat utan vagy a nap vegen. De ettol fuggetlenul egy Chrome, Teams es meg egy masik random Electron app megzabalja a 8GB magaban, masra nemigen marad hely es igy azonnal swap van.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák