Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    válasz Frawly #41975 üzenetére

    Összes GL laptop HULLADÉK! Nem számít mennyibe kerül, hulladék MIND! Vagy a hűtés vagy a szoftver (vagy mindkettő). Bugos Optimus (eddig is az volt, sok játék rosszabbul teljesít vele vagy V-Sync nem hajlandó működni és ezért meg szinte játszhatatlan is a screen tearing miatt, de most a W10 1909 még rátett az Optimus bugok listájára egy lapáttal...), sok erőforrást igénylő program (amik terén egyre jobban akar áttérni DCH programokra az ASUS hogy offline se lehessen telepíteni őket), illetve már nem emlékszem melyik új GL laptopnál, de valamelyiknél az ASUS megint előrántotta a fiókból szellemkép hibát.
    Pár éve jeleztem, hogy olyan hibával találkoztam Clevo laptopoknál, hogy 75 Hz LG paneleknél G-Sync mellett DX12 API-t futtató játékok szellemképesek voltak. Felhasználók részéről semmi visszajelzés erről hogy más is látná. Természetesen alaplap, kijelző és VGA csere nem oldotta meg ezért és erősen szoftver hibára gondoltam, de nem találtam drivert aminél jó lett volna.
    Jó kis idő eltelt majd ugyanezt a hibát láttam ASUS és Acer laptopnál is amiben ez a panel volt, illetve 120 Hz és 144 Hz AUO paneleknél is megjelent a probléma. Érdekesség, hogy nem minden típusnál volt ez, pl Predatornál a G5-nél igen, de a GX-nél nem, pedig ugyanaz a panel. ASUS GL702VS esetében az ASUS által kiadott ősrégi gyári NVidia driver azonban javítja néhány gépnél. Sajnos újabb drivereknél továbbra is van ez a szellemképes hiba és sok játék nem indul már azzal a régi driverrel.
    Az ASUS viszont nem csak hogy visszamenőleg nem javította, de fokozta is a hibát azzal, hogy míg eddig csak DX12-es játékokon belül volt látható, ők megcsinálták, hogy minden játéknál és a Windows asztalon is látható legyen :C
    NVidia természetesen mossa kezeit és szerintük ők nem hibásak, ASUS meg lapul a fűben és hallgat.
    Hosszú idő után sikerült elérnem, hogy más felhasználó is észrevette a hibát és ennek "örömére" nyitott is egy fórumot a videómmal és a listámmal.
    itt egy lista az érintett laptopokról és azokról amik tuti jók (elég régi én már lemondtam a megoldásról így nem is nézem sűrűn): [link]

    tl;dr: Mindenki úgy vegyen gamer laptopot, hogy van rá esély arra, hogy szellemképes a kijelző amit szoftverhiba okoz, de a gyártók lesz*rják (legalábbis a régi modelleket). Eddig minden márkánál volt ez a hiba, de újabb modelleknél (pl Helios 500, Helios 700, Clevo P775TM, stb.) már nem hallottam róla, mivel valószínűleg titokban ők javították, de az ASUS...az ASUS esetében még most is az egyes (nem mind!) legújabb, legdrágább típusoknál is előfordulhat, az ASUS kullog ennek javítása terén. Pl ha jól látom az egyik 144 Hz-es Zephyrus laptopjuk is érintett :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák