Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lordjancso

    senior tag

    Sziasztok!
    Szeretnék venni egy gamepad-et. Tudnátok ajánlani egyet (esetleg többet is)?
    Mi most a best-buy?
    Köszi!

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

  • lordjancso

    senior tag

    Sziasztok!
    Egy problémám lenne a Logitech F710 wireless gamepad-emmel.
    64 bites Windows 7-et használok. A gamepad-et csak simán bedugtam a gépbe, nem telepítettem semmi drivert, csupán az alap Logitech szoftvert, amivel analóg módban lehet a billentyűzet billentyűit a gamepad-hez rendelni.
    A problémám az, hogy eléggé laggol használat közben. Van, hogy egyáltalán nem érzékeli a gombjait, van, hogy csak második lenyomásra. Persze van, amikor teljesen jól működik, de ezek maximum 1 perces időintervallumok, szóval még egy Mortal Kombat meccset sem tudok úgy lejátszani, hogy tökéletesen működne minden.
    Az elem még a gyári benne, de a megvásárlás után 1-2 héttel rögtön jelentkezett ez a probléma (vagy talán a megvásárlás után azonnal, nem emlékszem már). Kb 2 hónapja vettem a kontrollert.
    Arra is gondoltam még, hogy lehet, hogy a wifi-s routerem (vagy valamelyik szomszéd routerja), vagy mobiltelefon, tablet, akármi bezavarhat a gamepad kommunikációjába? Lehetséges ez?
    Nem lehet frekvenciát állítani a gamepad-en? Esetleg valahogy lecsekkolni, hogy melyik frekvencián kommunkál a gamepad, plusz leellenőrizni, hogy a közelben más eszköz is próbálja-e használni ezt?
    Esetleg valami drivert kellene telepítenem hozzá?
    Előre is köszönöm a segítségeket, ötleteket!

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

  • lordjancso

    senior tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni.
    Van egy Logitech F710 vezeték nélküli kontrollerem és hát egy katasztrófa. Néha önálló életre kel (olyan, mintha beragadnának a gombok vagy magától nyomkodná őket), néha pedig nem csinál semmi, lassan reagál. Nem vettem észre még semmi logikát abban, hogy mikor csinálja, vagy mi idézi elő ezeket a jelenségeket, de aránylag rendszeres és aránylag sűrűn elő is fordul.
    Utána 5-10 másodperc is eltelhet akár, mire észhez tér. Nagyon idegesítő.
    Egy Mortal Kombatot pl lehetetlen vele játszani.

    Tervezem, hogy vennék egy Xbox kontrollert Windows 10-re.
    Azt szeretném kérdezni, hogy mi a különbség az Xbox360 és XboxOne kontrollerek között? Azt látom, hogy kb 5-6000 forint az eltérés, csak szeretném tudni, hogy mivel tud többet az XboxOne, ha többet tud egyáltalán?

    Köszi a segítséget!

    U.i.: Nem tudom, hogy csak az én gépemen van-e probléma a kontrollerrel, mert máshol még nem próbáltam ki, de a közeljövőben kölcsönadom egy ismerősnek, hogy nála jelentkezik-e a hiba. Lehetséges, hogy valami lokális probléma van?
    Xbox360 receiver-ként lett feltelepítve a Windows 10 eszközkezelőből. X mode-ban használom.

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

  • lordjancso

    senior tag

    válasz KaraDani #4049 üzenetére

    Magyarul teljesen rossz eszköz és hiba volt megvenni. :)

    Melyik Xbox kontrollert ajánlanátok? Vagy melyik kontroller a legmegbízhatóbb és a legjobb a piacon?

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

  • lordjancso

    senior tag

    válasz szupersanyi #4053 üzenetére

    Engem is foglalkoztatott a kérdés, mert én is vásárlás előtt állok.
    Megnéztem a YouTube-on pár összehasonlító videót és én személy szerinte arra az elhatározásra jutottam, hogy az Xbox One kontroller jobb vétel.

    - állítólag a 360 kontrollernél a D-pad nem a legjobb és ezt teljesen javították
    - kisebb az akkumlátor tartó a kontroller hátulján
    - a One kontroller használható usb kábelen keresztül is, ha lemerültél volna, vagy bármi gondod van a wireless csatlakozással
    - a power gombot fentebb rakták a One-on, így kisebb az esélye, hogy menet közben véletlenül kikapcsolod
    - a triggerek mögött is van valami rezgő motor, ami nem tudom mennyire jó, de az biztos hogy fancy... :)
    - csomó ergonómikus javítást eszközöltek az új kontrolleren

    Számomra nem mindegyik nyomós érv, de az, hogy a gombok tovább bírják és lehet kábellel is használni, meggyőzött. Főleg az eddigi tapasztalatok alapján, mert a gagyi Logitech F710-em totál hülyén viselkedik néha és ez tutira a gagyi wireless vevő miatt van.
    Ha az Xbox kontroller is hasonlóképpen hülyéskedne (amit azért remélek, hogy nem fog), legrosszabb esetben kábellel fogom használni.

    Rip and cut and mutilate the innocent, his friends, and again and again and on and on.

Új hozzászólás Aktív témák