Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • borix

    őstag

    válasz emvy #40244 üzenetére

    Kb 18 perctől 1:08 veszed az átlagot ás megvan a laktátküszüb értéked és a hozzá tartozó tempó.
    Tomcica azt mondta régen ezt 16K mérték de így is megteszi már.

  • Agony

    aktív tag

    válasz emvy #40244 üzenetére

    Az szép volt Emvy pörgött a lábad rendesen, átlag 184-es lépészám! :D

    VO2Max kapcsán én is azt mondom amit Emvy, hogy nem igazán kalkulálják bele a viszonyokat és van hogy egy tök jó futást fullra lehúz. Ez olyan mint amikor a szombat reggeli rövid átmozgatóra megyek a pénteki 15K és a szombat délutáni 15K között és amiért reggel csak 6K-t futok rögtön megküld egy eredménytelen, visszaesés jelzővel, még véletlen se feltételezve, hogy ez direkt annyi amennyi. Lehet jobb lenne ha választható lenne, hogy minden futás végén adjon egy értéket, vagy mondjuk a teljes hétre vonatkozólag egy átlag értéket. Szerintem is érdemesebb heti/havi trendet nézni amit Borix javasolt.

    Runalyze pl. így csinálja és azon sokkal jobban látszódik a fejlődés, amióta Tom utasításait követem, mint amíg vaktában futkorásztam, ahogy jól esett:

    Május
    56.88 (18 C°)
    Június
    57.64 (27 C°)
    Július
    58.70 (27 C°)
    Augusztus
    59.37 (29 C°)
    Szeptember
    60.81 (23 C°)

    De egyik napról a másikra nézve ebben is vannak 5-6 -os kilengések tök ugyanarra a távra, tempóra csak más a hőmérséklet vagy emelkedő van benne, stb...

    Start with a whisper, end with a scream!

  • tomcica

    Topikgazda

    válasz emvy #40244 üzenetére

    Ha ismered magadat es hogyan tudsz 3 het alatt regeneralodni,akkor szabad csak megcsinalni,de ennyivel elotte szerintem meg pont meg lehet :K egesz mas impulzust ad,mint egy ilyen 17km (vagy akar ezt ha kitartottad volna 20-21ig).

    Kerdezd csak meg Agony-t mennyi kulonbseg van egy 18-21km-es vasarnapi edzes es egy 30km-es vasarnapi edzes kozott,az egyik utan aznap meg kepes kimenni atmozgatni ,a masikbol alig tud hazacammogni (en is igy vagyok vele ;] :O ).

    A maraton egesz mas mufaj,mint egy felmaraton,mert ahogy leurul a raktar az durvan visszaut,es hiaba futod sporolosan az akkor is leurul (csak picivel kesobb).ezert javasoltam egy ilyen jellegu terhelest,mert a szervezet egybol elkezd mozgositani dolgokat,hogy legkozelebb ne uruljon le annyira.Ezert irtam egy 10km laza es onnan egy 20km maratonos celtempo.Az kimondottan verseny specifikus mind eves/ivas-t,mind lemerulest illetoleg.
    En megcsinalnam,konnyebb lesz a maratonon a tulso fele,ha az barmikor is konnyunek mondhato egy versenyen.

    There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Új hozzászólás Aktív témák