Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Üdv!

    Mennyire lehet jó vétel a holnaptól a Lidl-ben kapható Florabest márkájú elektromos fűnyíró?
    30K körül keresek megbízható, kevés karbantartást igénylő elektromos fűnyírót, kb. 300-400 nm ültetett gyep nyírásához. Mit ajánlotok? Esetleg inkább egy ilyen?
    Ha már kert: kerti szivattyút (fúrott kúthoz) milyet érdemes venni?

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz vizerg #1792 üzenetére

    A Lindl-es (és Aldi-s) garanciában az a jó, hogy általában szó nélkül cserélnek (vagy pénzt adnak vissza), tehát a szerviz és alkatrész ellátottság pont másodlagos.
    Egyébként meg úgy látom, teljesen felesleges ilyesmit kérdezni ebben a fórumban: aki nem minimum 100K-s (szigorúan benzines!!!) fűnyíróróban, és/vagy 200K-s fűkaszában gondolkodik, az konzekvensen levegőnek van nézve... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz vizerg #1795 üzenetére

    Mondjuk ez jogos.
    Sajnos vélhetőleg leginkább reménykedni lehet abban, hogy nem romlik el egyből a garancia lejárta után (elég sok esetben kijönnek a gyári hibák a garancia időszakában, leginkább az első évben).
    Azt gondolom, hogy ezek a termékek átlagos otthoni felhasználás esetén azért jó eséllyel sokáig elmennek. Ha valaki ipari felhasználásra venne főnyírót (vagy bármely más kisgépet), az nyilván nem fog jól járni a barkács kategóriával: ilyen esetben meg kell venni a drágábbat.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz vizerg #1797 üzenetére

    Ha megveszem, mindenképp írok majd, de mivel nincs összehasonlítási alapom (nemrég költöztünk kertes házba, még életemben nem vágtam füvet - gyerekkoromban otthon apám vágta), nem sokat fogok tudni elmondani.
    A hozzáférhető műszaki paraméterei (vágásszélesség, gyűjtőtartály mérete stb.) alapján nem rossz a cucc (legalábbis az adott árkategóriában, pl. az általam fentebb linkelt Bosch-sal összevetve).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz vizerg #1801 üzenetére

    Tegnap én is megvettem. Kipróbálni legkorábban a jövő hét végén fogjuk (előreláthatólag).
    A XVI. kerületben, a János utcai Lidl-ben volt vagy 8-10 darab kirakva, nem nagyon vitték.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz MinionFlasH #1804 üzenetére

    Köszi, örülök hogy valaki írt aki használ ilyet. :R
    Viszont lenne néhány (lehet triviális) kérdésem, mivel teljesen h*lye vagyok ebben a témában. Nekünk fúrt kutunk van, aminek nem ismerem semmilyen paraméterét (nemrég vettük a házat, és az előző tulaj nem igazán volt a helyzet magaslatán a hasonló infók átadása terén - sem...). Tehát nem tudom, hogy milyen mélységből jön a víz, milyen magas a vízoszlop stb. Olvasgattam kicsit a témakörben, és itt-ott említettek kavicsszűrőt stb. Meg tudnád nekem írni az üzembe helyezés lépéseit, ha lehet részletesen? Gondolom van két csőcsatlakozási lehetőség a szivattyún: az egyiken szívja a másikot "tolja" a vizet (vagy rosszul gondolom?). Ezek szerint szívócsövet adnak hozzá. Slagot gondolom nekem kell venni. Ha jól láttam nekünk van egy akna is kialakítva, amibe be tudom tenni a szivattyút, de ezt még meg kell majd vizsgálnom.
    Előre is köszi a választ!

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz MinionFlasH #1806 üzenetére

    Köszi, sokat segítettél, de úgy látom ennek a témának jobban utána kell néznem. Pl. nekem egyáltalán nem tiszta, hogy miért ne köthetnék az egy colos csőre egy fél colos slagot. No meg azt sem igazán értem, hogy a mindkét oldalán menetes, 1 colos csőre milyen 90 fokos könyök kell (az is fém? menetes?).
    Nekem mivel fúrt kút van, elég kicsi csövön jön a víz (kb. 8-10 cm lehet ránézésre). Ma megpróbálom lemérni, hogy milyen mély, és hogy mekkora a vízoszlop (no meg hogy hány méter mélyen kezdődik a víz).
    Elvileg elég nedves a talaj: a közelben, cirka 150m-re van egy patak; a szomszéd szerint anno a '80-as években olyan nagy volt a talajvíz, hogy a vízaknájuk alján mindig állt a víz (de ilyen már vagy 20 éve nem volt).

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Archer #1817 üzenetére

    Sajnos a helyzet bonyolult.
    Megnéztem a kutat tüzetesebben, szét is szedtem , le is fotóztam.

    A kép alján látható vékonyabb csőre volt applikálva egy műanyag könyök, aminek a vége menetes, erre volt kötve az előző tulaj szivattyúja (vélhetőleg). A vastagabb cső a kézi pumpa csöve. Gondolom van egy szelep a kútban, ami csak felfelé engedi a vizet, visszafolyni nem (ezzel elkerülhető hogy szennyeződés jusson be a kútba). Emiatt ahogy látszik, a kútban magasan ott a víz. Viszont megmérni nem tudom a kút mélységét, mivel kb. bő fél méterrel a föld alatt "koppan" a házi mérő (egy nyolcas anyát kötöttem egy tízméteres madzagra).
    Itt elég magas a talajvíz, nem gondolnám, hogy 7 méternél mélyebbről jön a víz. Gondolom ki kell hívnom valami szakit, aki felméri a kutat. Tartok attól is, hogy rossz hírt fog közölni: állítólag a fúrt kutak igen jelentős része elég kontár munka, és elvileg nem is lehetne használni, hanem újat kellene fúratni.

    [ Szerkesztve ]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Archer #1822 üzenetére

    Hát igen. Futottam egy kört, és beírom tapasztalataim, mindenki okulására.
    Kettő számot hívtam, két különböző, kútfúrással foglalkozó, kiguglizott céget. Az egyik nem vette fel, vissza se hívott. A másik - bár sejthette, hogy nem lesz üzlet - elég korrektül felvilágosított, jó hosszan beszélgettünk. Elmondása szerint az ilyen kutak, ami nálam is van, nem túl jók (ők nem is csinálnak ilyet). A két cső fél-egy méterrel a föld alatt jó eséllyel egy, ugyanilyen vékony csőben folytatódik. Ebből kifolyólag esélytelen csőszivattyút alkalmazni, mivel nem fér el a csőben. Marad a kerti szivattyú vagy házi vízmű. A kerületünkben ezen a részen már fúrtak kutat, és tapasztalataik szerint a felszín és a mintegy 20m mélyen kezdődő vízzáró réteg között van némi víz, ami egy lájtos kúthoz elég lehet (normál esetben 30-35m mély kutakat fúrnak errefelé). Mivel a kút felmérése 25K+ÁFA lenne, azt tanácsolta, hogy vegyek egy lájtos szivattyút (max. 3 m3/óra teljesítménnyel), és próbáljam ki. Ha annyit bír, akkor minden rendben, azzal ellocsolgatok (kisebb szivattyú esetében maradhat kiaknázatlan tartalék a kútban). Ennyi.
    Ezek után nem tudom mit csináljak. A Lidl-es cucc másfélszer ekkora teljesítményű, az soknak tűnik. Azt nem tudom, hogy lehet-e állítani valami ezeken a szivattyúkon, vagy csak két állás van: megy (maximumon) vagy nem...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Mit lehet csinálni a vakonddal?!?
    Megőrjít a rohadék. Ráadásul valszeg nem is egy van. tegnap 10 (!!!) túrás lett a kertben... :((( Próbáltam már sokmindent, de semmi nem jött be. Ma lementem egy vasvillával a kertbe 17.30 körül, amikor hazaértünk. Nem hittem a szememnek: egy perce sem voltam lenn, amikor tőlem 5 m-re elkezdett mozogni, felpúposodni a föld... :Y Odaóvakodtam, de mivel lelassult a mozgás, féltem hogy elmegy a vakond, és nem bírtam kivárni a nagy kupacot: odaszúrtam. Sajnos nem jól céloztam, és utána már hiába döftem újra: valszeg elszaladt a rohadék...:(
    Asszem rendelem meg a lefejezős csapdát... ;]

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz VIPowER #2073 üzenetére

    Csak egy kiadós eső kell (vagy a napi locsolás hatására kb. egy hét), és kenheted a hajadra a rádiót... :U
    Van hasonló módszer (40W-os vízhatlan hangszóró a földbe ásva, trafóval kapja az áramot konnektorból, kb. 20K az ára), de szerintem ez zsákutca.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák