Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz 8th #2353 üzenetére

    Csak azért linkeltem, mert japán a motorja (nem kínai), és még belefér a keretembe. Ezek szerint a kínai is megfelelő?

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • 8th

    addikt

    válasz 8th #2353 üzenetére

    Na. Több mint három évnyi aktív használatot követően "végre" megvan az első hiba a cseh kínai Hecht 145 kaszámon. Reggel gyertyát akartam tisztítani a gépen és letéptem a gépről a gyertyapipát. Pontosabban csak a benne lévő cérna vékony rézdrót szakadt meg. Egy ravasz kicsi kínai elvtárs úgy tervezte meg az alkatrészt, hogy szándékosan egybe van öntve a gyújtótekercs a gyertyapipával így elviekben csak egyben lenne cserélhető. De egy penge egy forrasztópáka kevés zsugorcső és némi kézügyesség segítségével simán javítható a dolog. A cserealkatrész sem lenne drága de az ugyanolyan silány minőségű lenne ha nem rosszabb mint a gyári eredeti így azzal sem lennék előrébb, inkább átalakítom és megcsinálom normálisan.
    A mai napig kb. 150k-t spóroltam azzal, hogy nem kellett évente 4-5x bérvágatni a területet. Ha levonom a kasza ~50k-s árát a tüzelőanyagot a damilt stb... akkor is bőven 80k felett van a nyereség. Motorja pöccre indul ugyan olyan erős mint az első napon. Rohadt jó vétel volt a kis cseh kínai gép.

    "Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

Új hozzászólás Aktív témák