Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raven12

    senior tag

    Hali!

    Szeretnék egy új MP3 lejátszót, de elgondolkodtam egy új füles vásárlásán is, mivel szerintem az még többet számít.

    Van egy rendes (amit angolul Bud-nak hívnak) Sennheiser fülesem, ami elég drága volt és baromijól szól, meg egy SE walkman-hez adott fülbenyomós (angolul Canal).
    Megkell hogy mondjam a canalt barominagy előnyben részesítem, mivel tulajdonképpen a bud semmilyen külső hangot nem zár ki, a canal viszont elég profin ki tud szűrni mindent, így csak a zene marad.

    Viszont meg kell mondjam, hogy jobban meghallgattam a dolgokat, arra jöttem rá, hogy az SE füles kicsit dobozhangú. Mivel nem hallottam még más fülbenyomós cuccot, nem tudom, ez a kialakítás hátránya, vagy csak a füles béna? A Sennheiser sokkal csengőbb, tisztább, természetesebb hangú.

    Ha nem, akkor mindenképpen szeretnék valami kicsit professzionálisabb fülbenyomósat.
    Azt néztem, olyat, hogy AKG 331, lehet kapni apróhirdetésekben újan 6ezerért, emi szerintem elég jó, újonnan 13ezer, ahogy néztem.

    Mit ajánlotok 6-8ezerből, akár használtan is? Márkát, típust konkrétan? Valami strapabíró, minőségi, b*szottjó hangzású cucc kéne :)

  • raven12

    senior tag

    válasz Dave™ #14013 üzenetére

    Hát asszem igen, w810i-hez járó szériafüles, valszeg az. Egészen addig nem is volt vele bajom, amíg a k550i-men járattam, ott szép hangja volt szerintem, főleg megabassal. Csak elromlott az érintkezése a telefonnak.

    Én - mivel főleg metált hallgatok, gitármuzsikát és egyebet, nem technot - így nem a hihetetlenül csengő magasak a legfontosabbak számomra, sokkal inkább a dübögő basszus.
    Nem baj, ha nem a világ legkiegyensúlyozottabb fülese, de mindenképpen számít, hogy minden hangtartományban minőséget adjon, de a 3 közül nekem, ha váalsztanom kell, a basszus a legfontosabb. Bár a fülbedugósok közül a legtöbbnek jó a basszusa, lévén alapból a füledben van, nem mindegy, hogy szimplán dübörög, vagy tisztán adja a mélyet.

    Mindenképpen hangozzon a lehető legszebben, ne parázzon a nagy hangerőtől, ha alapból kiemeli a basszust, külön jó, de mindenképpen adja vissza szépen a mélyeket, legyen kényelmes és nézzen ki valahogy (úgy értem, mondjuk ne legyen 5centis háza, ami kiáll az agyamból, mint egy jégcsap :D).

    Így meghatározva az igényeimet újra tudnád gondolni nekem a palettát? :D

    Úgy hallottam amúgy, hogy a Xears TD100 II és III is baromijó, azt is láttam 9000-ért. Ráadásul ahogy olvasom, azok mélyorientáltak.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz Dave™ #14018 üzenetére

    Jah, de ha EQ-val felviszem a basszust azért az XR is rááll rendesen, nem?
    Úgyértem, az is tud dübögni rendesen, vagy azért annyira nem erős benne a mélytartomány?
    Mert azt meg nem szeretném, ha az erős basszus elvinné a hangzást a meleg tónusok felé, nekem a száraz hang jobban bejön, mint a torzított.
    Azt azért meg kell mondanom, hogy a legtöbb zene, amit hallgatok, sokkal kifinomultabb, mintsemhogy agyatlan dübörgésből álljon az egész. Elég vájt füleim vannak, hamar meghallom, hogy mi tiszta, torz, száraz, csengő, tompa...
    Lehet, hogy az XR jobban megéri? Azért a dübörgő basszusból nem adok, még ha EQ-val is kell feltolnom, de dübögjön, ha kell!

    Egyébként az XR mennyi lehet használtan? Látom, nálad 9000, de új, a másik, hogy jóval olcsóbb kategóriában van, mint a TD. Csak a popularitása miatt annyival drágább a TD ezek szerint?

  • raven12

    senior tag

    válasz Dave™ #14022 üzenetére

    Úgy értem, ha máshonnan veszi az ember. Meg nálad is a TD 32%-al olcsóbban 9500, az XR meg 10%-al olcsóbban 9000.
    Szóval azt mondod, az XR-el nem kapok dübörgő, domináns, elsöprően tiszta basszust sehogy? Akkor lehet, mégis a TD az én emberem.

  • raven12

    senior tag

    Huhú, elszaladtatok más irányba eléggé, próbálom a rám releváns információkra reagálni:

    Tegnap este teljes csöndben elővettem a Sennheiser fülesem ismételten, elkezdtem zenét hallgatni, és arra jöttem rá: Hozzám mégiscsak közelebb áll a naturalista, nyers hangzás, mint a színes agyonbasszusozott dolog. Tudniillik szinte beleborzongtam amikor. Na mind1 szóval amikor az egyik Dream Theater számban beütött az elektromos gitár, annyira jó volt :)

    Ebből XR lesz.

    Aki meg felajánlotta, hogy megmutatja az N2+M2-t, köszönöm szépen, de nem Bp-n lakok :D Ha ott laknék, elmennék Dave-hez tesztelni.

    Szerintem maradok az XR-nél, aztán meg az mp3-ból Sansa Fuze lesz, mert az, ha nem is egy navigációs csoda, de milliárdszor jobb sok másiknál. Gyorslépegetés, teljes ID3 tag megjelenítés egyszerre, playlistek, EQ, minőség, más nem kell.
    Dave-nek meg kösz, hogy ajánlotta a haverját, valszeg nem mentem volna bele az üzletbe, mert csak előreutalással van kibékülve, de ha Te mondod, hogy megbízható, akkor megbízok benne.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    Aham, valami, ami valószínűleg kevésszer, vagy soha nem volt érintve a témában - most figyeljetek:
    Fülzsír. :DD

    A szonyi in-ear fülesemnél előjött, hogy a rácsozat, ami valami szintetikus szövetvalami lehet, szépen lassan megtelt fülzsírral.
    Félreértés ne essék, egyáltalán nem tartom higiéniátlanul a fülemet!
    De sajnos elkerülhetetlen, hogy kicsit olyan maradjon a fül, még akkor is, ha minden nap pucolom (akkora luxusban meg amúgysem élek), akár véletlen is.
    Hát ez valószínűleg ilyenkor rá fog kerülni a fülesre.
    Pucolni gondolom nem, vagy nagyon nehezen és részlegesen lehet.
    Ráadásul ahogy nézem, a Xears-oknak fémrácsozatuk van, ami még csak meg se fogja az összes zsírt, mint ahogy a szálas szövet a sony-n.

    Akkor mégis mit csináljunk ennek minél hatékonyabb megelőzése érdekében, illetve mennyire árt a fülzsír a fülesnek?

  • raven12

    senior tag

    válasz Bushmann #14072 üzenetére

    Azzal a bajom csak az, hogy minek költsek 16ezret M1/2 + N2 kombóra, ha 14-ből vehetek Xears XR+Sansa Fuze-t?
    Fogalmam sincs, hogy az XR és az M1/2 közül melyik a jobb, bár ha lehet egy sanda gyanúm, szerintem az XR az. Viszont amiben biztos vagyok, hogy a Fuze a saját elvárásaimhoz képest sokkal jobban teljesít, mint az N2. Mivel irdatlansokat szoktam a menüben barangolni, playlisteket beállítani, stb, így az N2-nél szerintem csak veszekedés lenne, az ilyen kicsi képernyőjű gombos dolgok nem a tökéletes navigációról híresek.

  • raven12

    senior tag

    válasz Dave™ #14075 üzenetére

    Hát ha minden jól megy, attól, akit ajánlottál, meg tudom szerezni 7-ért (ha nem, van valaki, aki 4-et rendelt, és 7200/db áron eladna 2-t, amiben már a posta is benne van, csak egyelőre nem tudom, hogy milyen típust rendelt, de ha TD vagy XR, akkor teljesen újan 7,2-ért eléggé nagyonjó, bár kétlem), a 2 gigás Fuze meg ebayről 6000+1k posta.

  • raven12

    senior tag

    Na, kb 40óra bejáratás után zajokkal azt hiszem kijelenthetem, ennél tökéletesebb már nem lesz az XR120PRO-m, így most írok véleményt:

    Mindenkinek igaza volt, ez a fülhallgató ANALITIKUS, szinte mindent aláz realisztikusságban, bár sok viszonyítási alapom nincsen.
    Egy biztos: FLAC-al járatva annyira kristálytiszta hogy az már fáj... Főleg az akusztikus gitár és a zongora él, aminek csengenie kell, az cseng mint az állat. Azt hiszem ez a legtöbb füles hibája. Tompa. Itt élnek a hangok, minden úgy szólal meg ahogy kéne, és a részletessége is orgazmikus. Vannak hangok, amiket most kezdtem el hallani.
    Még nem nagyon foglalkoztam EQ-zással, úgyhogy sokat nem tudok mondani a sokszínűségéről, de egyszer már próbáltam a mélyeket megemelni és szépen döngött azért!

    Egy szó mint száz, a füles nagyon bejön, bár akkora mint egy ház, hülyén nézhetek ki benne, de kit érdekel? Nagyon minőségi, az asszimetrikus kialakítás bejövős, a gumiharangok közül eddig a dupla jött be a legjobban, a fülben marad és tompít rendesen, bár lehetne egyel jobb. A többi vagy kiesik és nem is tompít, vagy kb ugyanilyen.(szivacs és nagy harang) Hangzásban nagy különbséget nem találtam a harangok között.

    Köszönet themebuilder-nek a fülesért!

  • raven12

    senior tag

    válasz Dave™ #14794 üzenetére

    na jó, de honnan a fenéből szerezzek hozzá olyan gumiharangokat?
    jelenleg ami rendelkezésre áll:
    xears kicsi gumiharang, nemgyári kicsi harang (mindegyik kipotyog a fülemből és kicsik), nemgyári szimpa nagy harang (ez asszem kicsit kényelmetlen és kipotyog, hangja ugyanolyan minta duplának), szivacs (helyén marad, mint a dupla, és a hangja kb ugyanolyan), dupla...

  • raven12

    senior tag

    válasz themebuilder #14797 üzenetére

    igen pont ezeket néztem, na már most visszaolvasva úgyláttam hogy az EP az eredeti hybrid. Most hogy is van? Mert az MDR a legolcsóbb, 3dollár, az fasza is lenne, az EP viszont 4+1,5.
    Különböznek ezek egymástól egyáltalán?

  • raven12

    senior tag

    válasz Dave™ #14799 üzenetére

    és akkor aszondod a Sony hybridnél nincs jobb gumiharang? Illetve hogy az utángyártott jobb?
    Persze szubjektív, de érdekel a véleményed. Akkormár biztosra menjek, pont van 3 dollár paypalomon rá.

  • raven12

    senior tag

    válasz Shufny #15063 üzenetére

    Ezt most hogy kell értelmezni? XD Engem leginkább valami masszírozóra vagy villanyborotvára emlékeztet. Ezt fülbe lehet dugni? tejóég... XD
    Kiváncsi vagyok milyen lehet, de azért meg kell jegyezni, elég ronda..

  • raven12

    senior tag

    Na, ennyit a sony hybrid illesztékekről.

    Innen rendelve nem jött meg 22 napon belül, a csávó szerint elveszhetett, szerintem is, visszatéríti a pénzem. Csak mondom, nehogy más is pórul járjon vele.

    A baj csak az, hogy ő adta legolcsóbban az utángyártott hybrideket, sőt, más nem is nagyon adta, úgyhogy nemtom honnan szerezzek. Pont 3 dollár van a paypal számlámon, nem akarom kibővíteni.

    Egyébként rockboxolt Fuze-al ráengedtem egy kis basszust a dologra, simán át lehet lépni a Walkman megabassát vele...
    Van egy kifejezett számom, azzal valami nagyon durván lehet a basszust tesztelni, Quo Vadis - Dream, persze legalább 320kbps-ban.
    Hát, mit ne mondjak, az XR nagyon durván kiadta amit kell, úgy döngött, hogy a szőr is felállt a hátamon. GYÖNYÖRŰ! Így már kicsit sem sajnálom, hogy nem TD-t vettem, mert simán meglépi az XR a szintjét.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    Ki is csinált videót arról, hogy hogy lehet rátenni a sony hybrid gumikat nagy fülesre?
    Linkelje már be valaki légyszi, nem találom!
    Nem akarom tönkretenni a fülest azzal hogy eszelősen nyomkodom rá a gumit, ami láthatóan nem akar rámenni XD

  • raven12

    senior tag

    válasz themebuilder #15930 üzenetére

    úgy próbáltam de azért kellett vele küzdeni úgyis XD Attól féltem összetöröm a füles házát vagy a kábelcsatlakozást tépem ki... :D

  • raven12

    senior tag

    Vélemény a sony hybrid utángyártott gumikról:

    Hát, nem tudom, az eredetinek biztos jobb az anyaga, de ez így számomra használhatatlan.

    A középső nekem kicsi, a nagy az éppen jó lenne, ha jó lenne!
    Ezt is mélyre be tudom nyomni, túl mélyre is... Viszont olyan kemény gumiból van a dolog, hogy egyszerűen nem tapad... Ha húsz perce is van a fülemben, nem lágyul meg eléggé hogy bele tudjon cuppanni a fülembe, egyszerűen mindig kicsúszik (részben az XR súlya miatt is). Azt érzem hogy nagyon szorosan van a fülemben mégis simán kicsúszik.
    Az izoláció lehet hogy jó, meg igazából kényelmes is lenne, de állandóan kicsúszik, használhatatlan...
    Egyébként meg szerintem a magasakat nyeli elfele (ne kérdezzétek hogyan, pont nem kéne, mégis azt érzem, hogy fogynak a magasak).

    Kár érte, bizakodtam, hogy lesz értelmes gumim, hát így visszaállok a duplaharangosra... :(

  • raven12

    senior tag

    Ezekről az új Xears-ekről mikor lesz teszt? Nem csak a 2 új iPhone fülesről, hanem az előtte megjelent 2-ről is.

  • raven12

    senior tag

    válasz #16311 üzenetére

    úristen ez nagyon durva XD
    Ha van még ilyened küldj már pls!

  • raven12

    senior tag

    Sziasztok!

    Újfent (másodszorra) elromlott a Xears XR120Pro fülesem (érintkezési hiba).
    Lejárt már a garancia, azért felveszem a kontaktot Thomas-al nyilván, de valszeg új füles után kell néznem.

    Szükségem lenne egy in-ear fülesre max 10-12k-ért, nem feltétlenül baj, ha nem új, de ezért az árért a legjobb legyen!
    - Hangzásban a naturalisztikusat részesítem előnyben, lásd XR, maximum egy kicsit melegebb hangzású fér még bele.
    - Előny lenne, ha kicsit kisebb lenne a háza, hogy ne lógjon annyira ki a fülemből, ehhez hiába vettem spéci gumiharangokat, a bal fülemből így is gyakran kicsúszik, kiesik, ez nagyon zavaró. Főként utcán, séta közben, zötykölődő buszon stb. lenne használva.
    - Mindenképp uneven szárú kéne.
    - Hatalmas plusz az lenne, ha fül mögött átvetős felülről bedugós lenne, de azok úgy tudom, vagy nagyon drágák vagy nagyon ergyán szólnak.
    - Az egyenes csatlakozásút jobban megkedveltem, mint az L jack-est.

    Remélem mindent leírtam, ha segítetek, köszönöm szépen :)

  • raven12

    senior tag

    válasz #16820480 #31108 üzenetére

    természetesen abból nem uneven, csak felvetettem, hátha van belőle elég korrekt darab.
    Nyitott vagyok sok dologra (mármint dizájn és márkák szempontjából), azért nagyon ronda ne legyen.
    Annyira nem boldogít, hogy merev a kábele, igazából ezt a fül mögött elvezetőset azért írtam, hátha jó lenne futáshoz, de merev kábellel nagy az esélye hogy leugrik a fülemről.
    Nem feltétlenül akarom beáldozni a hangminőséget/kényelmet azért cserébe, hogy ilyen kialakítású, főleg, ha még az előnyeit se tudom élvezni, inkább akkor veszek valami olcsó vacakot futáshoz, amit nem lehet kirobbantani a fülből, és legalább szól, normális zenehallgatásra meg valami sima de nagyon jó in-eart. A legnagyobb problémám az, hogy ki se nagyon tudom próbálni, mert csak webáruház forgalmazza itthon, ahogy nézem.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz #16820480 #31114 üzenetére

    Értem, köszönöm.

    Azonban hülye lennék, ha nem nézném meg, hogy ennyiért milyen sima in-eart kaphatok.
    Esetleg erre is tudnál ajánlani?

  • raven12

    senior tag

    Módosítva a büdzsét 20ezerig a legjobb analitikus over-the-ear vagy sima IEM?

    Már megint belefutottam abba a hibába, hogy headfi-s review-okat olvasok, ahol leszólnak mindent, ami 60ezer alatt van, és elfelejtem, hogy én egy 8k-s XR120Pro-val kezdtem, és annak is elég szépnek találtam a hangját.
    Van már fogalmam róla, hogy milyen, amikor szellős a hangzás és a hangszerek rendesen izolálva vannak, úgyhogy bár még sosem hallottam drága IEM-eket, el tudom képzelni, mekkora eargasm lehet :D

    Szóval ha 20 ezerig keresek, lesz jelentős előrelépés egy 8k-s Xears XR120-hoz képest, vagy éppenséggel van-e jelentős előreugrás egy 12k-s bestbuy és egy 20k-s bestbuy között? Megéri a 300%-os, vagy 180%-os árat?

    Ez lenne az a kérdésem, aminek szerintem hatalmas létjogosultsága van azok körében, akiknek nincs 60ezre egy SE IE8-ra, vagy szánnak rá százezreket az igazi profi IEM-ekre.
    30-ért tudom, hogy egy FA DBA02-t vennék, de az már nekem túl sok.

    Végére lecsupaszítva a kérdést, 10k-tól 20k-ig melyik az az ANALITIKUS, KÉNYELMES, TARTÓS ON-THE-GO (ezek mind fontosak, hiszen nem akarok fél évente újat venni a tönkremenetel miatt, és a Xears is zavart a kényelmetlensége miatt út közben) IEM, ami a leginkább megéri az árát, ha nem vagyok elborult audiofil, aki az adott pénzért a legjobbat keresi, még ha féláron lenne csupán 2%-al rosszabb hangzású IEM is?

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    Köszi szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok, sok a lehetőség :)

    Nos, a PL50-re kis reakció, az XR120PRO (nem tudom, ismeritek-e, 2 éve, amikor vettem, még a Xears volt ebben a topikban a sláger) egy elég flat EQ-jú füles, az elején zavart, mert szeretem a basszus döngetését, progmetált, progrockot, progdeath-et, djentet hallgatok, így érthető.
    A Sansa Fuze-omon (rockboxolt) felvettem maxra a basszust, és úgy döngetett a kis Xears, mint az istennyila :D Azóta megszoktam, hogy totál flat-en van az EQ, most már azt érzem természetesnek, persze ha kis döngetésre vágyok, felveszem a bass-t, és teszi a dolgát.
    Nem tudom, mi a véleményetek erről, de ha nem a színezett hangot szereti valaki, akkor szerintem érdemes analitikust venni, és ott még mindig könnyű EQ-val varázsolgatni, hogy mit akarsz kiemelni, mint valamilyen frekvencia-orientáltat, és megpróbálni flat-re varázsolni.

    Ez 3 érdekes IEM nagyon eltérő árcédulával, nyilván a Hifiman a legjobb, itt már a preferencia érvényesül.
    Hogy lehet, hogy a Vsonicot 18.-nak, a Hifiman-t meg csak 46.-nak jelzik a ranglistán?

    A kritikus pont, hogy hol tudom ezeket beszerezni? A Hifiman előnye, hogy itt van Mo-n, bár persze nem írt helységet...
    Illetve ezek meghajtása nem igényel nagy kraftot? Csak mert ez a Hifiman 32ohm-os, eddig meg 8ohm-os fülest használtam.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz Kopa #31162 üzenetére

    Köszi, nem tudom, ezt is ki kéne próbálnom, ez a deep insertion dolog kicsit taszít, de persze az is lehet, hogy mégis kényelmes lenne.
    Ez a felújított GR07 vajh milyen lehet? MK1, valaki azt írta, az MK2-höz képest érzékelhetően rosszabb. Nagyon olcsó, de nincs tapasztalatom felújított fülhallgatókkal.
    Ha nem, azt hiszem, felkeresem contagx-et, hátha ki tudok próbálni 1-2 Soundmagic-et, főleg a PL50-re vagyok kíváncsi.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz Kopa #31164 üzenetére

    Erre a GR07-ra azért haraptam rá, mert elvileg 19000Ft átváltva.
    Az a Hifiman nagyon tetszik, csak a csávesz Pécsett van, és kipróbálás nélkül semmiképp nem veszem meg.
    Az erősítő egyébként mire fel? Nem hajtja meg egy Fuze? Nem látok elborult impedancia értékeket.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    Tudtok bármi lehetőséget arra, hogy kipróbálhassak egy Vsonic GR06-ot? Esetleg valami szaküzlet Budapesten, vagy valami?

  • raven12

    senior tag

    válasz Alg #31533 üzenetére

    Én is most láttam, nagyon megtetszett.

    Ha van valakinek ilyenje, meg tudja mondani, hogy teljesít egy PL50 és egy GR07 között?

  • raven12

    senior tag

    válasz gelbelex #31574 üzenetére

    ott az ultrasone referencia cd-je, ha univerzálisan akarod tesztelni. Amúgy meg saját preferencia, én metál-rockból tudok mondani olyan részeket, amikért odavagyok, ha szépen szólalnak meg, pl. Dream Theater - Stream of Consciousness, amikor beüt az elektronyos gitár az introt követően, Porcupine Tree - Normal, Dream Theater - Take your fingers from my hair intro, Opeth nagyon sok számában nagyon szép a gitártónus és gyönyörűen van keverve, stb...
    Illetve vannak ultrabrutál minőségű komolyzenei felvételek, nem SACD, de 24bites, kb. 10000kbit/s bitrátával, ezekhez volt egy linkem régen, csak nem találom, pár megvan letöltve. Van egy 8 perces, ami 1 gigesz :D

    szerk.: Na jó, kicsit túloztam, nincs 10k kbit/s, de: http://www.2l.no/hires/

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz #16820480 #31916 üzenetére

    tényleg érdekes, a DT-t nem tudom megitééni mert nagyon elöl voltam, zavaro magasáradat volt az egész, de Satch koncerten közepefele voltam, és ott is mosottas volt nekem az egész, néha, ha nem láttam volna, hogy mit játszik, azt hittem volna, 1 hangot is darálhatna akár :D

  • raven12

    senior tag

    válasz Zoli133 #31925 üzenetére

    Azt hallottam, nagyon jól volt hangosítva, én első sorban voltam, úgyhogy nem észleltem belőle sokat :D
    Azért DT ad magára.

  • raven12

    senior tag

    válasz MPeter87 #32427 üzenetére

    dba02-t szvsz nem éri meg megvenni, Brainwavz B2 megegyezik az mkI-el és sokkal jobb a supportja. Az mkII hiába jobb, nem annyival, amennyivel több macera és pénz. Bár 159 dodóért már elgondolkoznék, én preorderben rendeltem $109-ért, lassan ideér, tegnap elvileg már Európába ért.

  • raven12

    senior tag

    válasz MPeter87 #32551 üzenetére

    A Fuze forgalmazását hogyhogy abbahagyták? Szerintem volt elég népszerű ahhoz, hogy életben tartsák, főleg, mivel a Fuze+ akkora trágya.
    Már felújítottat sem lehet kapni. Pedig azt akartam ajánlani az előttem szólónak. Ez így gáz, akkor ha ez tönkremegy, jöhet a Fiio vagy Cowon. Kár, pedig imádom a kezelhetőségét rockboxal, nehezen tudok elképzelni kedvemre valóbbat.

  • raven12

    senior tag

    válasz Bodor #32556 üzenetére

    Én felújított fuze-t vettem, 6k-ba fájt postával együtt. 1 év után tönkrement, visszaküldtem, kicserélték simán (megjegyzem, garancián túl), az pedig azóta (majdnem 2 éve) tökéletes. Tuti üzlet volt.

    Hogy vitelezed ki a meghallgatást? :D

    MPeter87:
    lehetett volna szerezni occsóér armbandet hozzá, a clip csiptetője meg úgy tudom elég hamar eltörik. Persze ezek régi infók. Nem tudom, sehogy sem tudtam volna kibékülni a 3 soros kijelzőjével(vagy mennyi). :D
    Fuze+ meg pontosan azért gány. Nagyon könnyű félrenavigálni az érintőgombokkal.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz paavoo #32585 üzenetére

    valszeg összecserélték. Az eredményről pls írjál majd, kíváncsi vagyok, ha lesz pofájuk visszaküldetni kompenzáció nélkül, én beszarok.

  • raven12

    senior tag

    válasz paavoo #32608 üzenetére

    én mondtam. nem tudom, az adminisztrációban miért egyszerűbb, ha visszaküldöd, tényleg. ráadásul még írjál nekik kisregényt mellékelve.
    A max 20dollárt meg úgy érzem, nem úgy gondolták, hogy azt ki is perkálják. Rá lehet írattatni a küldemény értékét a postával hivatalosan, úgy tudom. Már nem a tartalma értékét, hanem, hogy mennyiért küldöd. Lehet, erre játszanak.
    Megfogalmazással segítek én is szívesen, de egyébként az a tapasztalatom, hogy az ilyen cégek nem várnak el tökéletes formális levelet :)

  • raven12

    senior tag

    válasz bepken #32613 üzenetére

    na, ez már rendesen off lesz.
    Arról van szó, hogy max 20 dollárig. Az nem 20 dodót jelent. De egyébként valszeg saját bevallás alapján megy. És szerintem paypal-os utalásra gondoltak, a pontjóváírás elég nagy c*gányság.

    Én értem, de miért nem lehet normális adminisztrációs rendszert kialakítani? Ha úgy lenne, akkor elég kevés utánajárással lehetne azonosítani mindent. Ha már csak a feladó rajta van, meg a support ticket szám.
    Ezért nem értettem én sem, hogy amikor rendeltem, kihozták, aztán feedback-eltem a 250 pontért, nyitottam egy support ticket-et a linkkel, de még visszakérdeztek pár infóra. Hát ha csak megnézik az accomat, látják, hogy melyik rendelésről van szó, főleg, hogy egyetlenegy van.
    A lényeg, hogy sajnos tényleg nem bírnak rugalmasan intézkedni, akkor sem, ha az ő problémájuk.

    A helyes postázási cím meg már a beküldött képből megvan, hiszen rajt van, hogy kinek ment volna, és kinek ment helyette.

    Egyébként nem igazán tartom valószínűnek, hogy napi 100 rendelés fölött lennének átlagosan.

    Én személy szerint visszaküldeném, nyugi, nem azt az álláspontot képviselem, hogy elfogadhatatlan, amit mávelnek, de nekem van ilyesmire időm, meg legalább van "reward".

  • raven12

    senior tag

    válasz paavoo #32619 üzenetére

    na, örülök, hogy jó vége lett :)

    ggeleven: teljesen igazad van, sorry, azt a mondatot valahogy átugrottam.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz schawo #32622 üzenetére

    nem volt lüke, szabályzat szerint járt el, tényleg benne van a terms & conditions-ben, csak rájuk lett szólva, és úgy gondolták, jobb a békesség.

  • raven12

    senior tag

    Na, ennyi idő és kísérletezés után úgy érzem, megérett a Brainwavz B2 a tapasztalataim megosztására.
    Egy kép, hogy lássátok az IEM-et, meg hogy mivel hallgatom (rockboxolt Fuze):

    Komplett galéria a B2-ről

    Nehéz jól megfogalmazni úgy, hogy ne írjak legalább 50ezer szót.
    Először is: ez az első komolyabb IEM-em egy Xears XR120Pro után, ami előtt csak gyári okádékokat használtam.

    Amikor először bedugtam, az első reakcióm: ebben mi 36ezer?
    Nem építettem túl nagy elvárásokat, tudtam, hogy az előző 10k-s Xears-hez képest nem lesz 4x jobb, de azért valahogy jobbra számítottam.
    Igen, van tere a zenének, no korántsem out-of-head érzés, de nem úgy érzed, mintha ugyanonnan szólna minden. Igen, valahogy gyorsabb volt az összkép, kicsit részletesebb, természetesen kevesebb méllyel és több magassal, amire számítottam frekigörbével kapcsolatban. Itt megjegyzem, sosem tűnt szúrónak a magas, talán egyetlen számnál, ott is gumiharanggal volt zavaró egy kicsit.

    Amikor szinte teljes csendben kipróbáltam csukott szemmel fekve relaxált állapotban, a zenére koncentrálva, csak előjött a felsőbbrendűsége: mindent életteltelibbnek éreztem, semmiképpen nem neutrálisnak, inkább melegnek, sokszor el tudtam képzelni, hogy koncertteremben vagyok és élőzenét hallgatok. Valahogy találtam egy elég jó fitet, így aztán a basszust sem éreztem kevésnek, sőt, meglepődtem, armatúrához képest elég erőteljes lökéseket adott. Itt megemlíteném, hogy, bár komolyzenét is hallgatok, főleg prog metál, prog death, deathcore van terítéken, és szerintem a metálhoz egyáltalán nem tartozik hozzá a sok basszus. Persze hangfalakon rendesen feltekerem a basszust, és néha a fülhallgatóban is szeretem, amikor rendesen megmozgatja a dobhártyám, de alapvetően a minőségi zenehallgatás szerintem nem ebben leledzik.

    Használtam zajos környezetben is. A szivacs elég jól szigetel.
    A hangképpel kapcsolatban: a gumiharang tényleg több magasat ad, szeretném, ha nem lenne nagyon kényelmetlen a viselete számomra (pedig mindig is gumiharanggal használtam más IEM-eket), a szivacs se túl kényelmes nekem, de ezzel használom, alig érzek több basszust, viszont a magasakat érezhetően csapolja, olyannyira, hogy részletek vesznek el itt-ott. Próbálkoztam ipari füldugó forró szöggel átlyukasztott verziójával, érdekes módon a Comply-hoz képest semmivel sem mutatott más hangképet, a kényelme és az izolációja közel azonos volt hozzá(csak kicsit rosszabb), de ez nem megy be a fülembe normálisan, túl nagy, túl lágy, össze-vissza csuklik-gyűrődik.
    Ráadásul amikor beteszem (bármilyen bogyóval), olyan erőkkel kell sokszor tekergetni-nyomogatni-feszegetni, hogy félek, megadja magát a nozzle.

    Külső: a kábel kényelmes, nagyon hajlékony, viszont a borítás hiánya rendelkezik hátulütőkkel természetesen: előszeretettel tekeredik (ez elég zavaró), meg kezd kioldódni csatlakozásoknál.
    A 45°-os jack csatlakozás kedvemre való, kevesebb stressz éri kábelt (ez újítás egyébként, régen egyenes jack volt rajt).
    A házakon vannak nem rendesen kerekített részek, ezeknél előszeretettel megül a mocsok és a fülzsír.

    Jöjjön az igazi feketeleves, a nagy felismerés:
    Ez a fülhallgató jó, tényleg, nagyon, csak nem tudom, nekem való-e. A hangkarakterisztikája majdnem tökéletes számomra, viszont. Ez a fülhallgató akkor adja ki a maximumot, amikor tökéletesen illeszkedik, és vagy a külső zaj minimális, vagy perfekt az izoláció, ami ugye szinte lehetetlen, csak egy fokig működik. És természetesen ekkor is akkor hallod meg az új részleteket, ha kellően odafigyelsz.
    Minek után nekem az illesztés elég durva erők és akár 2 perc árán jön össze elfogadhatóra... Elgondolkodtató. Ez nem az a fülhallgató, amit gyorsan be tudok vágni a fülembe, ha sietek valahova.
    Ez a fajta pepecselés sajnos sok prémium terméknél előfordul, bármilyen hangrendszernél éppúgy, mint mondjuk egy fényképezőgépnél... Ha ki akarod hozni a maxot, akkor bizony meg kell tanulni használni, és pepecselni kell vele. Ezt az időigényességet, tökölést pedig nem kifejezetten szeretem.
    Pedig, ha nem szánok rá időt és odafigyelést, akkor a hangképem szinte semmiben sem érzem előrelépésnek az előző 10k-s Xears-emhez képest.

    Ennél fogva ráismertem, hogy valamit vagy nagyon rosszul csinálok a B2-vel (kétlem, ahhoz túl sok ideje van meg), vagy pedig a Xears XR120PRO egy eléggé nagyon jó hangú IEM. Nem tudok mást megállapítani.
    Sajnos a B2 nem nyújt annyival többet, mint vártam, és bár a nagyon pörgős metált követi, de ezt is meg lehet izzasztani zenekari művel, bizonyos éles magas hangoknál (egy női operaénekes) betorzított, nincs kiemelkedő tere, túl jó izolációja... Technikai vonatkozásban.
    Összképileg rendben van, megszerettem, de továbbra is tartom, hogy számomra nem ér annyit, amennyiért megvettem (26k), "olyat" kaptam, amit vártam, de nem "annyit".

    Na, mégiscsak brutálisan terjedelmes lett, bocsánat érte :D
    Ez az érzéseim megosztása volt, tudom, hogy technikai vonatkozásban keveset írtam, még összehasonlítás szintjén is, és még összeszedetlen is volt. Ha valakit érdekel, leírhatom részletesen, de egyelőre úgy gondolom ennyi így jó lesz :)

    Feljebb lépés már biztos nem lesz nálam, ebben több tényező is szerepet játszik, de a legfőbb az, hogy kb. ugyanezt a hangot keresném, csak valami kényelmesebb formában, amihez rengeteg pénzt kéne kiadnom. Az over-ear dolgot megszerettem, ezt akár sporthoz is használhatnám, ha nem félteném, míg a Xears a súlyánál fogva gyakran kipotyogott, és a következő ilyen hangstílusú kényelmes over-ear IEM messze van a B2-től tudtommal. Egy Westone 4-ben tudnék gondolkodni, csak annyi pénzt a büdös életben nem fogok érte kiadni :D
    A custom iem-ek megint nem jöhetnek szóba, mert nyitott állkapoccsal nem tudok zenét hallgatni.
    No meg ezeket már mind ki kéne próbálni, ez már alapból többnyire kivitelezhetetlen, de ráadásul nem pár percre, hanem napokra lenne szüksége az embernek hozzá. Az pedig ezeknél már nem igazán működik, hogy megveszed, és ha nem tetszik, elpasszolod, mert az eladhatóság exponenciálisan csökken az ár emelkedésével :)

    That said, egy SE215-öt szívesen kipróbálnék, szinte biztos, hogy zavarna a sok mély, de a kényelme és az izolációja érdekel. Ugyanígy kipróbálnám, hogy milyen egy nagyon muzikális, természetes hangú IEM, ha a B2 neutrálisnak van címezve, valahogy nem tudom elképzelni, milyen lehet egy olyan, én ezt is muzikálisnak és természetesnek hallom, pedig a head-fis nagykutyák (kis gúny) megmondták, hogy a naturális és a neutrális nagyon különböző dolgok.

    utóirat: Ha valakinek van feles medium Shure Black Olives szivacsa, szívesen megvenném :C

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz hobbyone #32943 üzenetére

    Nem fogom az IEM-em megbarbárkodni, az biztos. Van némi igazság benne, mert a gumival tényleg mintha azt érezném, hogy szúr a műanyag (persze lehet más is), azért olyan kényelmetlen.
    Más részről szivacsot használva ha levágnék a nozzle-ből, akkor nem érne végig rajt, így az még több magasat nyelne el.

    Alg: Tudom, hogy az tényleg olyan, mint ami nincs is a füledben, de annak a hangja aztán tényleg túl vékony lenne, és nem is izolál úgy, mint egy SE215. Arra kíváncsibb vagyok.

    -Freak-: Nem az volt a szándékom, hogy mindenkit lebeszéljek a prémium IEM-ekről :D Előrelépésnek előrelépés a B2 minden téren, csak nem annyival, mint gondoltam.
    Mellesleg ha TDII-d van, akkor ha nem tévedek, az SE215 közel áll hozzá frekigörbében.

  • raven12

    senior tag

    válasz hobbyone #32946 üzenetére

    Köszi a segítséget, egy ilyen triple flange-t berendeltem, bár nem márkásat, de meglátom, mi sül ki belőle.

  • raven12

    senior tag

    válasz matyi012345 #33010 üzenetére

    Comply mellett a Shure-t (Black Olives foam tip) szokták emlegetni, mint híres, minőségibb szivacs. Az takarítható és tartósabb is, cserébe nem olyan puha, rugalmas, így nem olyan kényelmes. Meg nincs annyi féle belső átmérővel, úgyhogy nem mindennel kompatibilis.
    De az sem sokkal olcsóbb, és nem igazán lehet olcsón beszerezni. (Nekem ma remélhetőleg sikerül :D)

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    Na, Zoli133 jóvoltából (ezúton is köszi!) szereztem Shure illesztékeket, úgy érzem, eljött az ideje egy Brainwavz B2 updétnek. Hosszú lesz, bocs :)

    Kaptam szilikont és foam-ot is (Black Olives). Na már most, a szilikont azt valami eszméletlenül nehezen lehet rászenvedni, a mediumot meg még nehezebben, 5 perc után valahogy ráment, le is dobta, mert nem nyomtam eléggé rá :) A nagy is alig, és az meg már túl nagy volt a bal fülembe, így sajnos a hangjáról nem nagyon tudok beszámolni.

    Érdekességképpen a B2 vetőcsöve állítólag 2,5mm (head-fin láttam), de a Shure SE215-é (meg gondolom majd az összes SE ilyet használ) még kisebb. Ezért is nem igazán ment rá a szilikon, de a Black Olives is nagyon szorul, még jobban, mint a Comply (de így is felcsúszott a vetőcsövön, nem akadt meg a dudoron, ahol meg kellett volna, mint azt hobbyone mondta), így féltem is pont emiatt, nehéz leműteni, ha nem akarom szétroncsolni.

    Nos, Black Olives: a medium kisebb, mint a Comply medium (T széria). Egyébként utóbb már úgy próbálkoztam a Comply-al, hogy megfordítottam, és úgy tettem rá, így rögtön az indulókerülete nagyobb, kicsit jobban is illeszkedett, hangban nem észleltem különbséget.
    Természetesen Black Olives-ből a nagy lett az igazi, hatalmasnak tűnik, de belement a fülembe és nagyon jól kitöltötte (pedig állítólag nekem szűk a hallójáratom). Ennél fogva természetesen még jobban izolált, mint eddig. De nem tudom elhinni a sztorikat, hogy valaki alacsony-normális hangerő mellett még zajos környezetben sem hallott semmit a külvilágból, kiváltképp, amikor épp nem szól a zene. Nem hiszem, hogy ez minden frekvenciatartományra igaz. Én az autó klímáját hallottam kicsit sípolni, meg a zötykölődést, a vonatból meg ma szinte semmit sem, pedig nyitva volt az összes ablak és bizony volt szélzaj, természetesen zene nélkül azért csak részben tompít.
    Tartósság: nem érzem túl tartósnak, jó, tényleg van valamilyen felületi kiképzése (talán az anyagából fakad), de nem sokkal könnyebb a tisztítása, és a belső csőtől is elválik, ha a szivacsnál fogva akarod lehúzni, nem használ neki, hogy B2-vel van használva :D Viszont nem érzem nehezebbnek behelyezni a fülbe a Comply-nál, ez is elég puha.
    Hangkarakter: na nem jöttek meg a mélyek :) Talán, talán egy hangyányit több van, de nem mernék rá megesküdni, semmiképpen nincs nagy különbség. Ami viszont megjött, az a felsőbb tartomány, amit a Comply sajna elnyel. Azt mondanám, hasonló a szilikonhoz, csak sokkal kényelmesebb és jobban izolál.
    Szóval jobban tetszik, mint eddig bármi, majdnem azt mondhatnám, összejött minden. A behelyezés se tart már idegölően sokáig.

    Kíváncsiságból meghallgattam újra a régi Xears XR120Pro-t. Érdekes, kicsit ellentmondásos lesz, amit írok, de én tényleg így éreztem. Szóval a Xears tényleg jó hangú, de fakó volt a Brainwavz B2-höz képest. Több benne a mély, mégis a B2-t éreztem melegebbnek és életteltelibbnek, ami kicsit furcsa. Aki azt mondja, hogy a Xears V karakterű, az szerintem téved, van magasa rendesen, de közel sem annyi, mint a B2-nek (bár a B2-nek nem találtam freq grafikont, meg több referencia nélkül nem tudom megítélni, magaskiemeléses-e, vagy csak irtóan lapos). A közepe tényleg jó viszont a Xears-nek. Soundstage meg szinte nulla.
    Ami viszont elég áldásos volt, az a behelyezés könnyedsége, meg, hogy mennyire nem kellett tisztítani. De tényleg, nem tudom, a szűk Sony hybrid illeszték tette-e, de 1 év alatt elenyésző mennyiségű fülzsír jutott bele, a B2-t meg pár nap használat után simán lehet tisztítani, sajna a vetőcső belsejében a szélén is előszeretettel megül.
    Amiről talán még nem írtam, hogy Sony Hybridbe ne vessetek nagy reményeket, igaz, az enyém utángyártott de élből nagy volt rá.

    Ami még érdekes: volt alkalmam kipróbálni egy Shure SE215-öt, szintén Zoli133 jóvoltából. Először furcsa volt, de aztán rájöttem, hogy kell betenni, és komolyan mondom, úgy bepattant egy pillanat alatt a helyére, hogy csak néztem. Gyönyörűen bele a fülkagylóba, ott meg is ült :) Viszont nem megy olyan mélyre, mint a B2. Talán úgy lenne a jó, ha a vetőcső dudorán megülne az illeszték, vagy valami tripleflange-el, de nekem a B2 után nem ment elég mélyre, és nem is izolált tökéletesen (azért a B2 szintjét így is majdnem elérte :D ). Hangra sok mindent nem tudok mondani, amíg fél percig hallgattam :D, addig talán az első benyomás, hogy a B2-höz képest (nekem) már kétségbeejtően kevés a magas, és több a mély (milyen meglepő), de hogy mennyivel is igazán, azt sajnos nem tudom megmondani, mert éppen akkorra sikerült bedugítanom az egyik fülem, úgyhogy hétfőig félsüket voltam :)
    Amire még rájöttünk, hogy a B2-nek nagyon könnyű és nagyon hajlékony a kábele, főként az SE215 gyári kábeléhez mérve.

    Még úton van egy occsó tripleflange, arról majd írok, hogy milyen, de eddig egyértelműen a Black Olives volt a legjobb (aztán ha kipróbálnék más Comply-t, nagy méretben, lehet megváltozna a véleményem, csak nekem nem éri meg a pakkonkénti 7-8000Ft-ot.).

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz hobbyone #33157 üzenetére

    Igen arról. Mint mondottam volt, a B2 vetőcsöve nagyobb, mint az SE215-é, meg lehet hogy kicsit selejtes az illeszték, vagy éppenséggel tűréshatáron volt, ezer oka lehet. Ha feltoltam volna tökig, valszeg ott maradt volna, csak nincs kedvem 5percig szórakozni vele, aztán mire lefejtem, hát... A lényeg az volt, hogy B2-höz a Shure szilikon nem igazán megy. Ez főként azoknak érdekes, akik B2-ben terveznek, azért is írtam le.

    Igen, L-es Black Olives (én csak így hívom, ez a beceneve ennek a típusnak). Egyébként PA910. És cseppet sem kemény műanyag, ha az lenne, alapból nem ment volna fel rá, rugalmas ez, csak nyilván kevéssé, mint az összes többi.

    A mély kérdésről még mindig azt tartom, hogy ami zenét arra szánnak, hogy üssön, azt úgy is keverik. Van egy koncertfelvételem, és abból is csak 1 szám, ahol a főtémában csak egy 7húros gitár szól, na ott vannak mélyek, ott "vaskosan" szól a B2 is.

  • raven12

    senior tag

    válasz raven12 #33149 üzenetére

    Nos, megjöttek a triple flange illesztékek a Brainwavz B2-höz.

    Ezt még ápdételem, mert nagyon pozitív a tapasztalatom, és ez talán több mindenkinek jól jöhet (több iem-hez is van kompatibilis terméke az eladónak).

    Erről van szó.

    Úgy rendeltem, hogy nem várok túl sokat 3 dodóért, de hátha. Teljesen pozitív csalódás.
    10 nap alatt megjött, ez eddig a leggyorsabb Hong Kong-ból, nyilván szerencsém volt, mert ugyanolyan sima postával küldte, mint bárki más.
    Meg kell, hogy mondjam, $3-hoz képest nagyon minőségi már első pillantásra. Sehol egy sorja vagy egyenetlen anyageloszlás stb... Masszívnak tűnik. Először megijedtem, mert nagyon szűknek nézett ki, de ahhoz képest elég könnyen ráment a vetőcsőre. Bár tövig rácsúszik, a black olives meg megrekedt középen, és ebből következően ugyanolyan hosszúnak kéne lenniük (amúgy meg a szivacs az alsó kettő lamella magasságáig ér), ez mégis mélyebbre megy (talán a szivacsot már nem tudtam jobban betömni :D ), szerintem majdnem a dobhártyáig, nagyon furcsa érzés, viszont nem szúr, nem olyan kellemetlen, mint a B2-höz adott szilikon, de szokni kell, az biztos.
    Kifele jó nagyot cuppant, ebből tudom, hogy nagyon jól zárt (féltem is, nehogy benn maradjon, de szerencsére azért eléggé szorul a vetőcsőre), na meg az izolációból is, mivel több szintes és ennyire mélyre ment, majdnem eléri a szivacsét.
    Ráadásul mivel többszintes és szilikon, ezért nagyon gyorsan be lehet helyezni, könnyű betolni, nem kell sokat igazgatni, nem úgy, mint a szivacsot.

    Hang: Mit lehet ideírni. Olyan, mint egy szilikoné. Ez aztán már tényleg semmilyen magas hangot nem nyel el, ha lehet, még tisztább a B2-m hangzása vele. Basszusból kicsit többet kapok, mint a sima szilikonnal, mert mélyebbre megy és jobban zár, simán van annyi, mint a Comply-al.

    Teljes győzelem, váltom is a black olives-ot egyelőre :C Még tisztább hang, sokkal gyorsabb behelyezés, pofonegyszerű tisztítani és nem is féltem, nem megy tönkre. A viselését még szokni kell, de nem kifejezetten kellemetlen.
    Azért kicsit veszélyes, mivel nyíl alakú, ha ráb*sznának a fülemre szerintem csúnya dolgokat művelne a dobhártyával. :D

    Még tökéletesebb lenne, ha vastagabbak lennének a lamellák (mint egy Sony Hybriden), akkor nyilván még jobban izolálna, simán megugraná a szivacsot, de az már valószínű kényelmetlen lenne, nem lenne ilyen rugalmas, stb.

    [ Szerkesztve ]

  • raven12

    senior tag

    válasz Kobe #33241 üzenetére

    őőőő. fejeserősítő? Akkor már inkább egy dac+amp, de milyen forrásról menne? Nem vagyok benn biztos, hogy rengeteget javítana rajta. Miért nem veszel akkor egy drágább fülest? GR06 középemeléses kicsit, rockhoz passzol.
    Ja, azzal nem számoltam, hogy E6-od van-e, vagy csak venni akarsz. Előbbi esetben a fentiek fenntartással kezelendők :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák