Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolosanyi

    veterán

    válasz Bernyó84 #31848 üzenetére

    Az ok, hogy ezt szoktad meg, de ezzel az a baj, hogy hangszeres zenénél az ilyen mélykiemelés elveszi a részleteket. Semmi mást nem hallasz, csak a dobokat, meg a basszgitárt, nagybőgőt, ráadásul az akkusztikus részek csak valami torz zúgásként jelennek meg. Pl egy hegedű brácsa lesz, de a gitárnak, éneknek se tesz jót. Gondolom te nem ilyet hallgatsz, hanem valami mélyorientáltabb elektronikus zenét. Ilyen műfajoknál is jó ha hallod az összes énekszólamot, érted a szövegeket, ki tudod venni az effekteket stb.
    Neked szerintem valami durvább basshead füles kell, na nem mintha a TD2 mélyhiányos lenne. Hogy pont melyik lesz a befutó, az idő, türelem meg pénz kérdése. Sokat kell hallgatózni, ki kell próbálni minél többet, hogy legyen tapasztalatod. Csak így találhatod meg a neked megfelelőt (a kevésbé szerencsések így se). A fülesnél meg továbbra se a karakter számít egyedül. Persze előfordulhat, hogy inkább egy technikailag gyengébb fülest hallgatsz szívesebben, mert a másik karaktere annyira nem jön be. Ezen EQ-val nem nagyon tudsz segíteni, hiába állitgatod, sajnos jobb nem lesz, csak más.

    Ati1979
    Nekem csak egy bajom van velük, nagyon nem olcsók. Persze a Sony sose volt az, de vannak piszkosul túlárazott cuccaik minden szegmensben. Plusz ami még kivágja a biztosítékot, az a telefonjaik nem túl acélos hangminősége. A legjobbak lehetnének, megvan a tapasztalatuk hozzá, de beérik az átlagossal. Ok, a belépő szinten nem kell, de egy felsőkategóriás Sony telefon se szól sokkal jobban. Nehogy már a Galaxy S sorozat meg az iPhone legyen a befutó. A lejátszódból meg kiderül, hogy droidos cuccnak is lehet igen jó hangja. De pl eddig a legjobb hordozható lejátszóm a Nexus S volt Neutronnal, meg Voodoo Sounddal. Kár azért a kütyüért, szerettem. :(

    Barátnőmnek meg nem mutatok jobbat, nem is tudnék, nekem is belépő cuccaim vannak. XE200, Digitech Pro Monitor, meg FiiO E10. Illetve most új a Metallics (bár szerintem ez jobb, mint az XE200), de ennyi. Van még a családban egy DT235 is, de ugye ezek vastagon low end termékek. Jó, a DPM lehet középkategóriás egy jó erősítővel (pl Champ). Mindenesetre kíváncsi lennék mit mondana egy komolyabbra. :D

Új hozzászólás Aktív témák