Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chrisnagy13

    senior tag

    válasz Polllen #90748 üzenetére

    Ha megnézed azt a listát tudsz olyat DAC-ot mondani az elejéből amit nem ajánlanál, akár olvasottak alapján? Én nem nagyon.
    A móka úgyis a fejhallgató és az erősítő szinergiájánál kezdődik. Nah ott már mindenki csak a saját füléra hallgasson. :D

    #90749Ba cy lus
    "Ugyanúgy, ahogy a mai DAC chipek is jórészt 1-bitesek, de sokszoros túlmintavételezéssel."

    :F

  • Mathiask

    senior tag

    válasz Polllen #90748 üzenetére

    "Vagyis a lista a gyakorlatban hangminőségi lista lett."
    Nem lett az. Nem csak és kizárólag hangminőség alapján lehet ajánlani. A hangminőséget majd megítéli ő és ha tetszik neki megveszi. Ha hangminőség szerint kéne kizárólag ajánlani, akkor miért kéne neki pont az én(vagy bárki) hangminőségi értékrendemhez igazodnia? Az, hogy nekem hangminőségileg mi a jó, mit szeretek hallgatni, mi a szubjektív véleményem a jó hangról nem biztos, hogy egyezik az övével. Nem gondolom azt, hogy amit én, vagy bárki jó hangnak gondol, az biztos, hogy a "globális mindenkire vonatkozó objektív valóság". Ha hangminőségi listát kéne csinálni, akkor innen mindenki más sorrendbe tenné azokat az eszközöket. És akkor kinek van igaza? Persze én örülök, ha valakivel megegyezik a jó hangról alkott képünk és egy irányba megyünk. De az se baj, ha nem. Nem biztos, hogy azzal beljebb van ami szerintem jó.
    Szerintem nagyon sokan gondolják (szerintem tévesen), hogy egy "jó hang" van és mindenki afelé tendálódik.Tehát ami nekem jó, az a valóban jó és az mindenkinek jó. (Aki meg nem ért egyet az süket)

    "nem azzal keres meg, hogy ajánlj neki egy mérnöki szemet gyönyörködtető dac-t"
    Nem, de ha már ajánlani kell akkor inkább ilyet ajánlanék nagyobb biztonsággal, mint egy olyat, ami mérnökileg, mérésileg gyenge. Inkább legyen nagyjából redben mérésileg.(erről szól a lista nekem) A hangot meg megítéli ő, neki kell tetszen.

Új hozzászólás Aktív témák