Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bkercso

    nagyúr

    válasz Tocso76 #82066 üzenetére

    Ennyiből kihajthatóak a nehezebben hajtható fejesek is, de az M40x egy könnyen hajtható darab.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • fericske

    addikt

    válasz Tocso76 #82066 üzenetére

    Nem fog beválni. Másik fejes kell, pl. M50x.
    Tisztább, dinamikusabb, részletesebb előadás várható egy dac/amp-tól, de a fejhallgató hangkaraktere nem fog megváltozni.
    Ha pl. olyan problémád van az M40x-el, hogy van elég basszus, csak nem üt eléggé, akkor oké egy dac és amp fejlesztés. De ha kevesled a mélyek mennyiségét, akkor másik fejhallgató kell.

  • Sinesol

    veterán

    válasz Tocso76 #82066 üzenetére

    Hát, szerintem is inkabb a fejest kell lecserelni, ha több mélyt akarsz. Nem tul nehezen hajthato az a fejes, nagyon sokat nem dob egy külön cucc, max tisztabb lesz a hang mint melyben erősebb. Amugy van egy kis melyemelese az M40x-nek, bar pont a mélyek teteje emelt, igy inkabb kopogos mint testes, ami a kiemelt magastartomannyal egyutt eleg szaraz, faraszto.

    [ Szerkesztve ]

  • HUfantom

    őstag

    válasz Tocso76 #82066 üzenetére

    Szia!

    Nekem itt nincs szavam, hülyének érzem magam az audio és stúdió körökben. De láttam a kérdésed majdnem 2 héttel ezelőtt is és gondoltam leírok pár dolgot hátha segít.

    Alaplapi cicergő. Így hívunk összefoglaló néven minden "szemetet" amit az elmúlt 20 évben alaplapra integrált hangkártya néven forgalomba hoztak. Szar a minősége, szar a teljesítménye.
    ALC 1220 120dB SNR HD Audio Intlligens fejhallgató erősítővel --- jézusom ..... :O :O :O
    Te sem hiszel a TVben a mosópor reklámnak akkor az alaplapi hangkártyás baromságnak se higy.

    Ezzel szemben az M40X egy kezdő szintű audio vagy stúdió füles. Zárt típus, így a mély hangok szuperül szólnak, de a közép és magas tartomány kicsit kompromisszumos. Ennek ellentéte a nyitott füles aminek sokkal szebben szólnak a magas hangok, de a mélyek és a tér érzéssel azok kerülnek hátrányba. Van félig nyitott / félig zárt az valahol a kettő között van.

    A kérdést feltenni, hogy Studiófülés a hibás nem pedig az alaplapi hangkártya pont akkora sértés mint,
    Fotósnak azt mondani: Szépen a képeid biztos jó drága fényképezőgéped van.
    Festőnek azt mondani: Szép a festményed, biztos jó sok pénzt költöttél ecsetre.

    Ha ezt sikerült tisztázni és tényleg elszánod magad, akkor két dolgot javaslnék.
    1.
    El kéne menned a fülessel egy studio / audio boltba és megkérni, hogy kössenek rá egy rendes erősítőre és hallgasd meg mekkora űrugrás rejlik a fülesben, ha rendes erősítővel működteted.
    Kiskunfélegyháza környékén nem látok audioboltot ezzel lehet meg vagy lőve.
    2.
    Vegyél egy DAC+AMP-ot. A DAC azért kell, mert a digitális jelet JÓ minőségű audió jellé kell konvertálni. Az alaplapi max "terrorist win" bemondásra jó :)
    Az AMP pedig az erősítő, hogy "legyen hangja"...

    Cégnél kollégának van FIIO E10K + AKG. Azzal is kipróbáltam a Fülest.
    Az én választásom a FIIO K3-asra esett. Ebay-en, vettem mert olcsóbb.
    Bodz mester ajánlott szintén jó erősítőt az angoloktól. Monoprice

    FIIO: Kezdő cucc jó ár érték aránnyal.
    Alaplapi cicergő után kizártnak tartom, hogy ne lenne tökéletes bármelyik a füleshez.

    Üdvözlettel:
    a másik sorstárs :))

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák