Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz szakibá... #20819 üzenetére

    A mai szívatás valódi szívatás volt, mert elcsesztem jó pár dolgot:
    1. A konverter 192 kHz-en felszed egy 50kHz felett beúszó nagyfrekvenciás alapzajt, ami a frekvenciájából adódóan 96 kHz-en már meg se jelenik. Ezt az alapzajt a kivezérlésjelző +0.1 dB jelszintemelkedésként jelzi, felvételenként, egyesével. Ez a zaj frekvenciában bőven a hallásküszöb fölött van, és nem kéne törődni vele, a valós jelszintek tizeddecibelre megegyeznek. Ez jól ki is jön 96 kHz-en, ahol a 10. iteráció után a kivezérlési szintben összesen még 0.1 dB különbség sincs. Én hülye viszont 192 kHz-en bedőltem a kivezérlésjelzőnek, úgyhogy szépen korrigáltam a jelszinteket digitálisan, nehogy tesztelés során elvigyen az erdőbe a jelszintkülönbség. Most viszont már elvisz, mert a minták között RMS különbség adódott.
    2. A korrekció miatt, annak ellenére, hogy ezt Reaperben végeztem 64-bites jelfeldolgozás mellett, minden bizonnyal aliasing hiba keletkezett, ráadásul elég sok, ugyanis akkor még nem gondoltam arra, hogy csak két loopback mintát fogok felhasználni, így minden egyes felvételt korrigáltam -0.1 dB-lel, egyesével, külön-külön. Ez 10x-es, ráadásul összeadódó aliasing hibát jelent.
    3. Felvételkor a központi óra ki volt kapcsolva, így minden eszköz (a konverter saját vezérlőkártyája, és a konverter maga külön-külön) saját óráról ment, szinkronizáció nélkül, ami jelentős jitternövekedést okozott.
    4. A konverter jittercsökkentő elektronikája ki volt kapcsolva, valószínűleg ez is megjelent jitterként a felvételen.
    +1. Nem volt kedvem másik mikit elővenni, vacakolni a mid/side beállításokkal, így kapott egy unalmas álsztereót.
    +2. Öcsém nem gitáros, gondolom, hallatszik :D

    A fentiek miatt csináltam egy másikat, ez nem nem saját felvétel, hanem hdtrackes 192 kHz-es remaster Ez se tökéletes, de a célnak jobban megfelel. Remélem most nem felejtettem benne semmi buta hibát, a fenti problémákat mind orvosoltam, legalábbis most így gondolom. Aztán lehet, hogy holnap már eszembe jut, hogy most meg mi mást csesztem el :D
    Íme: [link]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

Új hozzászólás Aktív témák