Hirdetés

Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    A cég története:

    A Canon Inc. (キヤノン株式会社, Kyanon Kabushiki Gaisha, vagy ma ismertebb nevén egyszerűen csak Canon) egy Tokiói székhelyű Japán vállalat. A cég jogelődjét 1930-ban alapította Josida Goro, Ucsida Szaburó és Mitarai Takesi Precision Optical Instruments Laboratory (精機光学研究所; Seiki Kōgaku Kenkyūjo; POIL), néven, melynek célja egy 35 mm-es filmet használó, autófókuszos kamera kifejlesztése volt. 1934 júniusában készült el a cég első fényképezőgépe, a Kwanon: ugyan három különböző verzióban is napvilágot látott, de saját fejlesztésű optika híján nem dobták piacra. Több lehetséges megoldás közül végül a vezetőség a „Nippon Kógaku Kógjó”-tól (a Nikon jogelődje) kért segítséget az optika leszálítására, így 1936 Februárjában a POIL piacra dobta a Nikkor optikával (Nikkor 50mm/3,5 lencse) ellátott Kwanon gépét Hansza Canon (ハンザキヤノン) néven: ez volt az első gép, ami kereskedelmi forgalomba került a Canontól. A ma is ismert formájába 1937 augusztus 10-én alakult át a cég, amikor a modernizálás jegyében felvette a napjainkban is használt Canon nevet. Napjainkra a Canon lett az egyik legnagyobb, piacvezető vállalat a képalkotási technológiák szegmensében: a fényképezőgépek mellett nyomtatók, fénymásolók, szkennerek és multifunkcionális készülékek gyártásával, illetve forgalmazásával foglalkozik világszerte. Hazánkban a cég 1958 óta van jelen: elsősorban a kis,- és középvállalkozások igényeit elégíti ki irodatechnikai eszközeivel.

    Látogatás a Canon Utsonomiai gyárában.

    A legtöbb fényképezéssel foglalkozó gyártó kisebb-nagyobb mértékben kiveszi a részét az orvosi eszközök és gyógyszerek fejlesztéséből is, de normál esetben ezekről keveset hallani. Miközben most a COVID-19 járvány miatt a fotóiparnak nehéz periódusa van, addig az élet más területes nem áll meg: a medikai eszközök fejlesztésében őrületes versenyfutás zajlik a vírus megfékezése érdekében.

    A Canon Medical Systems bejelentése szerint benne vannak abban a fejlesztési csoportban, mely az eddigi leggyorsabb koronavírus tesztet szeretné a közeljövőben piacra dobni. A jelenlegi PCR alapú teszt egyik nagy hátránya a lassúsága, míg a most több kutatócsoport közös munkájával fejlesztett LAMP módszert alkalmazó teszt nem csak sokkal gyorsabb lesz, de sokkal olcsóbb és egyszerűen használható is, így a WHO által szorgalmazott tömeges teszteléseket nagyban könnyítené. Örvendetes hír, ahogyan az is, hogy a Fujifilm egyik gyógyszeréről derült ki, hogy hatásos lehet a betegség kezelésében.

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Aktív témák