Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    válasz tomek1988 #115 üzenetére

    A CNC elég nagy felelősséggel jár... Szóval érdemes megtanulni! És jó alaposan betanulni! Mert pl nálunk egyik-másik darab megmunkálva 1 millió felett van... És itt nem kell 3D-s formára gondolni. Szóval azt elcseszni gáz!
    Csak a vak, meg a hülye megy fejjel a falnak! Gyakorlat nélkül, csak a papírral nekivágni külföldnek esztelenség.
    Az említett jóember mindig panaszkodik, h erre is kéne, meg arra is kéne :F Gondolkozott rajta tavaly, h velem vakoltatja be a házát, mert én régen dolgoztam építkezésen, és biztos értek hozzá! Gondolom ez mindent elmond!
    Apropó: akkor vágtam egy hátast, amikor kiderült, h úgy emlegetik a suliban: ő a cnc megmunkálás atyaúristene...

    Érdekes, h ezek a mondatok Heidenhain-ben is megvannak:
    G01: lineáris interpoláció (egyenesjárati elmozdulás) előtolással. Hdh: L.
    G4x: pozícionáló mondatok-azaz: előbb pozícionál, és utána funkcionál. Hdh: Appr.
    G5x: funkciómondatok-azaz előbb funkcionál, majd pozícionál (ált leállómondatok: leállítja a főorsót, majd kiáll). Hdh: Dep.
    Suli mellett nemnagyon fogsz 100at kapni... Pesten meg ennél több pénz is van, szóval a nttó 1000 ft-os órabér nem számít különlegességnek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák