Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morales72

    csendes tag

    válasz DeFranco #42386 üzenetére

    Ősszel kapcsolgattam heti rendszerességel, de amint a hőmérséklet 5 fok alá csökkent, már nem kapcsolt be. Amennyire tudom, ezek a klímák ilyenek, valahol 5 fok alatt nem kapcsolnak be. Tavasszal, ahogy melegedett az idő, rápróbáltam. Egy darabig megyegetett, aztán egy alkalommal elkezdett morogni, és utána már nem akartam tovább gyilkolni.

    "I'm too old for this sh.t..."

  • Morales72

    csendes tag

    válasz DeFranco #42386 üzenetére

    Időrendben így nézett ki a dolog.

    2021 nyár vége: a kompresszor alapjáraton nem fúj hideget csak 2000-es fordulaton.
    Szerelő megnézte: lyuk nincs, gáz mennyisége rendben, nyomás alapjáraton nincs rendben (értékre nem emlékszem), 2000-as fordulattól rendben van. Vélemény: lehet vele járni, de ez kompresszor hiba lesz, készüljek fel rá (anyagilag), hogy majd cserélni kell.

    2021 nyár, ősz: használtam napi/heti rendszerességgel, nem javult, nem is romlott a helyzet, 2000-es fordulaton elvolt, nyár végén hűtött, lámpánál megállva langyosodott, elindulva, 2000-es fordulattól megint hűtött; ősszel párátlanított szépen, de csak fordulaton, alapjáraton nem.

    2021 ősz vége tél eleje, hőmérséklet 5 fok alatt: klíma nem kapcsolt be. Rátudtam, hogy ez ilyen; eddig minden (3) tél így telt.

    2022 tél végefelé, illetve bármikor, amikor 5 fok fölött volt a kinti hőmérséklet: próbáltam bekapcsolni, amikor a hőmérséklet rendben volt, akkor kapcsolt, egyébként nem.

    2022 tavasz (talán április vége, passz): kapcsolom, halk morgás a klíma felől, kikapcsolásra a morgás megszűnik, bekapcsolásra visszatér
    Szerelőt felhív, azt mondja, csere, kezdjek szétnézni a bontókban. Bontókban szétnéztem, azt mondták, hogy ha a kezemben van a hibás darab, akkor tudnak nekem nézni bele cserét vagy cikkszám alapján (komolyabbnak tűnő bontós kommentárja).

    2022. május 18.: klímát kapcsolom, hogy lássam, most éppen mi a helyzet, de nem történik semmi. Újra próba, semmi.

    Itt tartunk most.

    "I'm too old for this sh.t..."

Új hozzászólás Aktív témák