Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenne

    senior tag

    válasz gabor9991 #27217 üzenetére

    Azt a módszert követtem, hogy ilyen szitukban visszafogottan, kicsit halkabban a megszokott beszéd hangerőnél beszélek. Nem felkapott, ideges hangon! Nem szabad megijedni, kis félénk nyuszinak tűnni, mert akkor azonnal éreztetem, hogy én vagyok a behódoló és Ők a vezér hím. Ez a halk, nyugodt hangnem meg szokta lepni az egyen ruhásokat. Egyébként Ők is jegyzőkönyvezni akartak azonnal, csak az az un. szóbeli meghallgatáson alapuló szóbeli jegyzőkönyv akart lenni. Jól hangzik ...ugye? :(( :DDD
    A másik ami még ide tartozik, hogy tovább offoljak: például a sógiknál ha egy rendőr félre állít az úton, akkor annak tutira oka van. Ilyen mondva csinált, csak azért hogy büntessenek vagy éppen mert unatkoznak és elüssék valamivel az időt, ilyenek nincsenek. Valahogy ott tisztelik is a rendőröket ezért.
    Egyébként volt eset, 2018-ban, mentünk két autóval A1-s pálya Ausztria. Az egyik értesítő nagy elektronikus táblán a másik autót rendszám alapján kiintették a következő pihenőnél, 12 Km-re volt az a pihenő erre emlékszem még. Több rendőrségi autó és rendőr motoros is álltak ott. A kiintés oka pedig, hogy nem égett az egyik tompítottja, és csak a jobb láthatóság miatt szóltak/figyelmeztettek. (ezt már itthon is tudta a tulaj mielőtt elindultunk, de hát milyen a magyar ember...elindult így)
    Udvariasan figyelmeztették, kérdezték mi az útirány, aztán ennek figyelembe vételével adtak (kinyomtatva!) egy papírt, rajta jó pár szerviz címmel, ott lehet az égőt cseréltetni. Na ez elmaradt persze mondanom sem kell (milyen a magyar ember...), haza felé szintén kiintettek bennünket, pontosabban azt az autót, kérdezték, nagyon udvariasan, miért nem lett kicseréltetve az ízzó? Mindegy is, hát ha nem, akkor most már nem figyelmeztetés hanem büntetés lett. 200 €
    Na ez a szerintem egy korrekt rendőrségi eljárás, a büntetés és az összeg ellenére is.

    [ Szerkesztve ]

    A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Új hozzászólás Aktív témák