Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomszli11

    tag

    Sziasztok!

    Teljes elkeseredésemben szeretnék segítséget/tanácsot kérni tőletek.
    Szeretett Focusommal folyamatosan csak a gondjaim vannak.
    A motor kontroll lámpa mindig visszatérő, túl dús vagy ritka keverékkel, vagy egyszerre mindkettővel (folyton kiolvastatom a hibát).
    Mindezek mellett fellépett olyan apróság, hogy a kipufogó elrohadt, ami meglett csinálva utána teljesen rendben jött, a fogyasztás is most a legjobb.
    Aztán ismét kigyulladt a "Check"... Most jelenleg dobálja az autó a fordulatot alapjáraton, a mellékelt módon: LINK

    https://youtu.be/yR-aeJdmpUY

    A fordulat dobálást akkor kezdte amikor 2-300 km-t mentem autópályán 140-150 km/h tempóval majd a határhoz érve araszoltunk. Attól még gondolom ez nem normális?
    Az elmúlt időszakban cserélve lett rajta: óracsoport javítás; vezérlés csere; első kettő lambdaszonda (hibakód először az egyiket majd a másikat dobta); kipufogódob (elrohadt).
    Lassan úgy vagyok vele, hogy inkább megszabadulnék ettől a nyűgtől.

    Ha esetleg valaki tud valami megoldást hasonló problémára, vagy irányt, hogy milyen úton induljak el, azt nagyon megköszönném!

    Az alany egy 1.6 Ti-Vct 2005-ös Focus

    *FRISSÍTVE
    Azóta voltam szervízbe vele ismételten, és túl dús keveréket dobott ki az első két szonda (ami frissen lett cserélve gyárira) így nagyon gyanakszunk valami elektronikai nyűgre.

Új hozzászólás Aktív témák