Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    A PH mostani SSD tesztjének a hozzászólásai közt olvastam olyat, hogy a Kingston-ok fogyasztása magasabb, részletesebben: link
    Erre nincs valami ötletetek ?

  • atesss

    addikt

    válasz cszn #12364 üzenetére

    Mármint hogy mi lehet ennek az oka.
    Meg amit írtam még kérdést + sejtést a linkelt hsz-ben.

  • atesss

    addikt

    válasz cszn #12371 üzenetére

    Tudtok olyan tesztet / teszteket, ahol jó néhány SSD-nek tesztelik a fogyasztását is ?
    Hogy mégis mennyi is ez a különbség.

    Engem valószinűleg nem érdekelne(asztaliba) (esetleg akkor igen, ha ez a fogyasztáscsökkentés: link nagyon jól sikerülne), ezt alapvetően egyik barátomnak nézegetem, laptopba (GS45-ös CULV-s).
    40GB biztos nem elég neki, az még ha van külön vinyód is kevés (nekem is egyébként).
    De laptopba nem tudsz emellé másik vinyót berakni, vagyis mindennek erre kell mennie.
    Így a 60GB is kevés lehet akár, 80GB a még árban talán elérhető cél.

    80GB-os Intel X25-M-ről mi a vélemény ? link (44e)

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    A Mini PCle csatlakozású (ami elektronikailag is - tehát nem a Mini PCIe "alakú" mSATA-sokra gondolok) SSD-k tényleg működnek bármilyen notival, amiben van egy szabad(/felszabadítható) Mini PCle csati ?
    Pl. a Supertalent CoreStore MV-re gondolok: [link] .
    Illetve még egy másik kérdés, hogy amelyik laptopban már van mSATA kompatibilis Mini PCIe slot, ott ebbe a slotba mást is be lehetne rakni - azaz egy sima Mini PCIe kártyát ?
    Vagyis a csatlakozóban a használatlanként megmaradt (reserved) pinekre rávezették a Sata adatvezetékeit, vagy nem volt elég "szabad" pin, és ezért sima Mini PCIe-ként már nem használható ?
    Vagy a kártya típusát felismerve, át tud váltani a noti, hogy melyik típusú a kapcsolat ?

  • atesss

    addikt

    A #24922-ben feltett kérdésem első része továbbra is aktuális: [link]

    A második rész úgy néz ki megválaszolódott, legalábbis e szerint a teszt szerint a Lenovo Thinkpad T520-ban mSATA/mini-PCIe slot van:
    The mSATA slot is located underneath the keyboard and accessed the same way as the top memory slot. With the keyboard removed using the same instructions listed above in the System Memory section, you will find an open mSATA/mini-PCIe slot near the middle of the keyboard opening. If your notebook was equipped with WWAN from the factory, this slot may be in use, so some road warriors will have to factor in which feature they prefer in their notebook.
    To install the card, first remove the included retention screw, then insert the mSATA SSD at a slight angle in the open slot and screw it down to hold the card in place. Then reassemble your notebook, change the BIOS boot order to boot from the mSATA device, and install your OS to the new mSATA SSD.

    Tehát vagy mSATA SSD-t raksz bele, vagy WWAN kártyát.
    Bár az ettől még nem teljesen biztos, hogy az a WWAN kártya nem valami speciális típus.
    Vagy pl. nem csak USB-re van kötve.
    Bár akkor nem biztos, hogy helyes lenne, ha mSATA/mini-PCIe slotot írnak.
    Ami még kiderült, hogy a Biosban be lehet állítani, hogy mSATA-ról bootoljon. Vagyis akkor ilyen szempontból is kell Bios támogatás hozzá.
    Ebbe belegondolva, ez az első kérdésemhez is kapcsolódik: ugyan asztali gépeknél természetes dolog a "Boot from bootable Add-In Card" opció, de notebooknál már nem annyira...

    Nincs valakinek ötlete az első részre ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #25491 üzenetére

    A #24922-ben feltett első kérdésem:
    A Mini PCle csatlakozású (ami elektronikailag is - tehát nem a mini-PCIe "alakú" mSATA-sokra gondolok) SSD-k tényleg működnek bármilyen notival, amiben van egy szabad(/felszabadítható - pl. WWAN kártya van benne) mini-PCle csati ?
    Pl. a Supertalent CoreStore MV-re gondolok: [link]

    Második kérdés:
    Amit még leírtam az előző hsz-em végén, abból arra gondolok, hogy ha működik is, bootolni nem fogok tudni róla. Szerintetek ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #25494 üzenetére

    Én azért nagyjából tisztában vagyok a dologgal, de összefoglalni tényleg hasznos.
    Sőt szerintem ha írnánk egy jó összefoglalást, az első hsz-be is jó lehetne berakni.

    Másik topicban már visszaírtak, és kiderült pár dolog: [link]
    Az előbb wikipediáról is megtudtam pár dolgot, de az sem mondható tökéletes forrásnak: [link]

    1.) Igen, természetes az "új örületre" gondoltam. Csak inkább az az őrület, hogy miért nem támogatja ez már minden 2011-ben megjelent noti. :W

    2.) egyértelmű

    3. Az általad linkelt SSD az nem mSATA SSD, csak egy sima mini PCIe csatis SSD, amit minden mini PCIe foglalatos laposban lehet használni.
    Ez lett volna a fő kérdésem. Biztos ez ?
    (Persze bootolni nem lehet majd róla, de ez még nem olyan nagy gond.)

    4.) a T520-asok kiépítettsége között is van különbség, így nem tudom, hogy a legkisebb (a legolcsóbb ha úgy tetszik), abban van-e egyáltalán mini PCIe port avagy az mSATA komaptibilis-e...
    Ha nem lenne az, az elég nagy szemétség lenne.
    Amellett ez az alapon múlik, abból meg kétlem hogy emiatt kétfélét csinálna a Lenovo. Na meg persze BIOS támogatás is kell, de abból szintén kétlem hogy többféle T520-ashoz való lenne. Már csak az összekeverhetőség miatt is.
    De aztán lehet én ezt csak naivan gondolom, és a gyakorlati tapasztalat meg nem ez.

    Köszi, ugyan nem érdekel annyira konkrétan a T520-as, de az előbb írtban jó lenne bizonyosságot szerezni. Bár attól még nincs garancia, hogy ez minden mSATA-t támogató (vagy legalábbis ilyen kiépítéssel is kapható) notinál így lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Ugyan a konkrét kérdésem pendriveokról szól, de a sebesség tesztelés ugyanaz lehet SSD-nél is, és ti talán ismeritek a tesztprogramot, ezért itt tettem fel.

    Egy Pretec i-Disk Rex 100 pendrive-ot néztem ki, amiről sajnos csak egy orosz tesztet találtam:
    http://www.ixbt.com/storage/flashdrives-p47.shtml
    Google Translate-ban:
    http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=auto&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.ixbt.com%2Fstorage%2Fflashdrives-p47.shtml

    Itt a tesztek jó részében az Intel NASPT-t használják.
    Konkrétan a "ContentCreation" tesztje érdekelne (A "Working with applications" szekció alatt van), hogy ez mit is tesztelhet pontosan.
    Mivel ebben jelentős lemaradása van ennek (a listában az 5.) pendrivenak, leginkább az első 3-hoz képest. Mit jelenthet ez a gyakorlatban ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Most néztem utána, és sajnos konstatáltam, hogy még mindig nagyon magasak a vinyó árak...
    Apámnak (irodai használatra) raknék össze egy második gépet, ami már hardverben is erősebb a réginél (P4 S478 helyett első gen. Core 2 Duo), és sajnos nincsen fölös (jó állapotú) vinyóm, valamit meg kellene bele rakni.
    Gondoltam SSD-re is, lévén ami neki kell, az bőven elférne 60GB-ra; még akár úgy is, ha van fent egy XP és Win7 is (eddig XP-t használt, nem tudom mennyire fogja megszeretni a Win7-et...).
    De nekem jól jönne esetleg a tárhely is, pár régebbi dolgot ezen tárolni, ebben jobb lenne egy vinyó.
    Így min. 1TB-nak lenne értelme, ami meg 24-25e-től indul most.
    Használtan se hinném hogy megúsznám 20e alatt, ha nem akarok egy sok éves modellt venni (ami jócskán lassabb, esetleg hangosabb is).

    De ha beáldozom a tárhelyet, és kicsit még többet rászánunk, lehetne SSD.

    Nem feltétlenül a sebességre mennék, hanem az lenne a lényeg, hogy ha már befektetünk rá, amennyire lehet időtálló is legyen.
    Ehhez persze a kapacitás lenne az elsődleges, pl. 4-5 év múlva a 60GB már nem lesz egy komoly kapacitás...
    Ezért lehet akár 80 vagy 96GB is.
    Főleg hogy lehet később majd én használnám.

    Egy kiegyensúlyozott modell kellene, ami megbízható, kiforrott FW-e van (még a tényleg nagy név Intelnél is volt ebből hiba, azóta nem hallottam erről, most már maradéktalanul javították ?).
    Na persze csak ezért nem akarok ilyen 1 évesnél régebbi modellt venni, és a sebesség sem utolsó.
    És olyan gépben nem lesz (valoszeg 3-4 éven belül sem), ami Sata III-at tudna.

    Sőt amibe most menne még Sata II-t sem tud, ráadásul VIA chipsetes :( :
    Asus P5VD2-MX: VIA P4M890 + VIA VT8237A
    Mennyire lehet ez gond ?
    Vagy esetleg ha a PCI-E x 1-es JMicron vezérlőre kötöm? :
    JMicron JMB363 SATA controller:
    *1 x Internal Serial ATA 3 Gb/s
    *1 x External Serial ATA 3 Gb/s (SATA On-the-Go)
    *supports RAID 0, 1 & JBOD

    De ha probléma lenne vele, vehetek akár hozzá apróról egy EP35-ös Gigabyte-ot, úgyis meg akartam próbálni vele egy fogyasztáscsökkentési dolgot. Mondjuk akkor apám a - szintén P35-ös - Asus P5KC-mat kapná meg inkább.

    Szóval a lényeg, mit ajánlotok 60-96GB közt ?

    Ja és XP alatt hogyan megy a TRIM és társai ?

    A gép többi adata:
    Minőségi táp (FSP, asszem 350-60APN)
    Core 2 E6300 - húzni az alaplap miatt max. 300MHz FSB-ig tudom.
    2x1GB DDR2-667
    Integrált VGA helyett veszek majd bele egy passzív hűtéseset, olcsón, a DVI miatt.

    Az irodai használatban benne van az is pl., hogy apám több 100 oldalas PDF anyagokat néz át, ami "szines-szagos" (pl. EU kiadványok), és ezért elég lassan kezeli a gép. Ez is lehet akár nem csak proci, hanem vinyó függő is akár egy ilyen gépnél ?

  • atesss

    addikt

    válasz jim_raynor70 #33859 üzenetére

    No akkor el is kezdek körbenézni, hogy mennyiért árulnak aprón Gigabyte EP35-ös lapokat...
    A JMicron-nál a PCI-E-el (illetve az hogy egy külső vezérlő) van a baj, vagy úgy alapból a márkával vagy ezzel a konkrét chippel ?

    Fontos adatokat nem javaslando csak SSD-re bizni.
    Teljesen egyértelmű, de néhány GB-nál nem több apám adata. Ha meg leveszem a nagyobb adatbázisokat (pl. KSH és társai), ami pl. CD-ről csak fel lett másolva, akkor szerintem egy 2GB-os pendrive-ra simán kimásolja az egészet pár naponta és ez megoldva.

    Es ha tarhelynek is hasznalnad ilyen korulmenyek mellett
    Ezt félreérteted:
    1. opció) Tárhelynek is használnám saját magamnak, és akkor veszünk egy vinyót bele, de akkor már min. 1TB-nak van értelme ugye.
    2. opció) Lemondok erről (egyenlőre nem vészes a helyzet, most még van helyem, pár hónap múlva meg remélhetőleg jóval olcsóbban lesznek a vinyók; akkor veszek egyet tárolásra magamnak külön. És akár hozzá külső házat.), és akkor veszünk SSD.

    Akkor a TRIM nem megy Win7 alatt ?
    De látom linkelted ezt a cikket, ezt én is épp az előbb találtam, ezt átolvasom előbb.
    Olyat lenne jó találni, ami egy modern, optimális SSD Win7 alatt.
    DE emellett támogatja azt is, ami XP alatt kell. És mindezt úgy, hogy ez egyáltalán nem megy a Win7 alatti működés rovására. Ja és lehetőleg emiatt nem is drágább a többinél...
    Na de ez csak egy elmélet részemről, végigolvasom és akkor majd tisztábban látok már.

    Egy példa a listából:
    OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 60GB (AGT3-25SAT3-60G) - árgép: 23e-től
    Ez egész baráti ár már !
    Tulajdonképp nem is több, mint amennyiért egy normálisabb sebességű (azaz pár évnél nem régebbi) vinyót kapnék - amit az "1. opció"-ban írtam. Sőt annál sem sokkal, ha mindezt (egy mai szemmel nézett vinyóhoz képest) - kis kapacitással (pl. 320-500GB). Használtan is felmentek az árak; persze ami nem ilyen 4-5 évnél idősebb vinyó.

    Csak a 60GB a kérdés elég-e, de szerintem még akkor is bőven, ha XP és Win7 is fent van rajta.

  • atesss

    addikt

    válasz jim_raynor70 #33859 üzenetére

    A VIA vezérlőddel való tapasztalathoz:
    Ezek szerint egy A7V880 alaplapod volt: [link]
    Ezen első ránézésre láttam, hogy sokkal régebbi mint az enyém, ugyanis:
    - Socket A for AMD Athlon XP; Thoroughbred / Barton Core support
    - DDR Ram (Igaz, Dual channel 400MHz)
    - AGP 8x

    Az enyém meg DDR2, sőt már támogatja a Core 2 első generációját, vagyis hiába adtak hozzá ki Bios frissítést, legkorábban akkor is 2006 eleji kiadású.
    AMD-nél nem ismerem ennyire az időrendiséget, de 2004-nél újabb biztosan nem lehet az a lap. De inkább max. 2003.
    A gond az, hogy mégis ugyanaz a déli híd ! :(
    Illetve az enyémben VIA VT8237A, a tiedben VIA VT8237. Ezek közt nem tudom van-e különbség, szerintem nincs, és csak az Asus írta el.
    A VIA honlapján VT8237A van, és érdekesség, hogy ezt a szöveget ("vt8237a") tartalmazó linkkel: [http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/southbridge/vt8237a/specs.jsp]
    És van egy VT8237R Plus, aminek a linkjében simán csak "vt8237" van: [http://www.via.com.tw/en/products/chipsets/southbridge/vt8237/specs.jsp]

    Minden esetre túl nagy különbség így sem lehet köztük, vagyis elég szomorú hogy a VIA egy 2006-os alaplapon is egy 2003 körüli Déli hidat használ...
    Illetve az Asus használja, csak a VIA kinálja a Core 2-es északi hídját ilyen régi déli híddal.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Egy kicsit másik téma:
    SSD-k Sata mód visszakapcsolásáról: [link]

  • atesss

    addikt

    válasz jim_raynor70 #33872 üzenetére

    Persze, ha ugyanaz a chip, teljesen mindegy hogy a lapon van-e, vagy külön kártyán.

    (ezert nem lehet hasznalni a kettot egyidejuleg, vagy a portot hasznalod kulon, vagy a sint egy bovitoeszkozzel)
    Ez önmagában nem okozná ezt. A probléma azzal van, hogy úgy néz ki kevés PCI-E sávja van az északi hídnak. De az is furcsa, hogy így hogy csak egyetlen PCI-E 1x csatlakozóról van szó; és gondolom a Realtek LAN chip sem PCI-E-es, hanem PCI-os.
    Vagyis akkor 17 sávot tud az északi híd. Érdekes...

    Egy JMicronos kartyara lattam olyan panaszokat
    Na csak akkor kérdés, hogy az pont ez a chip volt-e.
    Ez az alaplap 2006-os, szóval azért nem mai darab.
    De a lényeg az, hogy tényleg nem nagyon éri meg szenvedni ezzel a lappal...

    Csak sajnos amit vennék helyett, azt még mindig elég drágán adják aprón: Gigabyte EP35 keresés
    10e körül árulják, és sokat kétlem hogy tudnék alkudni.
    És ezekben nincs Integrált VGA, vagyis még az is kellene, ha kis fogyasztásút akarok (lehetőleg passzív hűtéssel), az is 5-6e legalább.
    Ennyit azért el kell gondolkodnunk megér-e a projekt.
    Mondjuk az igaz, hogy így lenne egy Core2-es, E6300-as (,ráadásul jól húzható) gép egy SSD-vel, ez azért egész komoly sebesség lenne, apámnak egy jó darabig elég lehetne.
    Bár így már a 2GB ramot sem ártana bővíteni, az meg megint plusz pénz; főleg hogy ez DDR2-es.

    Az ajánlott SSD-k közül melyik tudja a Garbage Collection-t, és melyik nem ?
    Pl. amikről a következő pár hsz-ben szó volt:
    Kingston SSDNow V+ 200 (SVP200S3/xxG)
    OCZ Agility 3 SATA III 2.5"
    OCZ Vertex 3 SATA III 2.5"
    Corsair Force 3

    Az OCZ Agility, és a Corsair Force 3 egész jónak tűnik így elsőre, és 60GB-osban egész tűrhető áruk van.

  • atesss

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #33865 üzenetére

    1.) Persze, ezzel tökéletesen tisztában vagyok. Nemrég meg használtam VMware Convertert is.
    De itt most nem arra kellene, hogy 1-2 program miatt, hanem úgy összességében a használt rendszernek. Annak pedig kicsit túlzás virtuális gépet használni...
    Na meg a 2GB ram is kapásból kevés lenne így

    2.) Az alaplapodon nem JMicron a PCI-E
    Na ez elég egyértelmű... Félreértetted, arra gondoltam, hogy az okozhat esetleg problémát, hogy a vezérlő nem a déli hídba integrált, hanem külső. Vagy esetleg hogy kevés neki a PCI-E sebessége, de ez 1 meghajtónál ha jól rémlik a sebessége, nem áll fent.
    Kicsit más téma, de Sata3-hoz már nem lenne elég egy PCI-E x1 sáv. Hacsak nem PCI-E 2.0-s.

    3.) Megtárgyalva, de a témának én majd még utánaolvasok még jobban
    Első körben PH és Logout cikkekben, de ha tudsz ajánlhatsz még mást is akár.

    4.)
    És jim_raynor70-nek is (bár neki már írtam a HDD-s topicban is):
    Ezt a hírt rosszul értettétek szerintem, ugyanis a hír címe így szól:
    2012 végére a merevlemezek 30-40%-kal lesznek drágábbak, mint az áradás előtt
    De most legalább 50%-al drágábbak, vagyis még lesz árcsökkenés.
    Csak sajnos nem annyi, mint sokan reméltük.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz aproo #33953 üzenetére

    Szerintem egy pontos típus kelleni fog a szakiknak is.
    Meg esetleg nézd meg, hogy most milyen FW van rajta.
    Ha jót talált ez meg, akkor azt már tudhatjuk hogy Intel 945 a chipset: [link]
    Akkor elvileg ICH7-es a déli híd: [link] De azért próbálj meg te is utánanézni ennek is !

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Gondolkoztam rajta, hogy amit asztali gépbe apámnak keresek SSD-t, előfordulhat esetleg hogy valamikor majd egy olyan subnotiba kerül, amibe csak 7,5mm vastag meghajtó fér.
    Az ajánlottak közül melyik ilyen slim kialakítású, és melyik nem ?

    Illetve hogy hívják ezt pontosan (magyarul; angolul ha jól tudom "7,5mm Z-height" - bár lehet itt is van valami köznapibb elnevezés) ?
    Mert ahogy néztem pl. egy boltnak a kínálatát, sok helyre odaírták hogy "slim", utána meg hogy x9,3mm. Pl.:
    OCZ 60Gb SSD Agility 3 (AGT3-25SAT3-60G)
    - 2.5" Slim Kivitel, 77Gr súly
    - 99.8 x 69.63 x 9.3mm méretek
    Intel 80Gb SSD 320 Series (SSDSA2CW080G310)
    - 2.5" Slim Kivitel, 82Gr súly
    - 100 x 69 x 9.3mm méretek
    De a leginkább elrontott:
    Intel 80Gb SSD X18-M (SSDSA1MH080G201)
    - 1.8" Slim beszerelési méret
    - 100 x 69 x 9.3mm méretek

    Ha olyan SSD-t veszek, amihez nem adnak a csomagban; 2,5" SSD/HDD 3,5" helyre beszerelésére találtam egy ilyen átalakító keretet egész olcsón:
    Kingston 2.5"/ 3.5" beépítő keret SNA-BR/35 [link]
    Gondolom ez minden normál magasságú 2,5" HDD-hez vagy SSD-hez jó. És a 7,5mm magasakhoz is jó vajon ?
    Van amúgy egy teljes keret is, de ez irreálisan drága:
    Kingston 2.5"/ 3.5" beépítő keret SNA-DC/35 [link]
    Hol lehetne amúgy ilyenre szükség ?

    @matthew@
    Az oké, hogy az olvasási sebessége lassabb; de az írásnak még akár egy Sata 1-es porton is illene sokkal a 80MB/s fölött lennie.

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz zoleeno1 #34046 üzenetére

    Ezt olvasva, meg amiről szintén pont volt szó, a SandForce vezerlo tomoritesi eljarasáról; lehet keresnék esetleg egy nem Sandforce vezérlős SSD-t...
    Az ajánlottak közül melyik nem Sandforce-os ?
    60(bár ha jól sejtem ez mind Sandforce)/64GB-osat keresnék, és lehetőleg 26-27e alatt.
    Az OCZ Agility pl. árban nagyon jó, de akkor úgy látszik sajnos van azért oka...
    Tudom hogy nem ezt kell nézni elsősorban, de azért a reklámozott kb. 400MB/s-től (egy bolt honlapján olvastam csak, lehet a 60GB-osra már nem ezt reklámozzák) messze van a 80MB/s írás.
    Melyek azok, amelyek tömörítés nélkül tudnak 200MB/s feletti írást, 60/64GB-os méretben ?
    Bár van egy olyan sejtésem, hogy 30e alatt nem nagyon lesz ilyen.

    Ja és minden mai SSD-ben amiben Sandforce vezérlő van, alkalmazza a tömörítést ?
    Vagy ebben is van több szint ?

    MOD:
    Az OCZ Agility után árban kb. jön a
    Corsair Force 3 60GB: [link] (27-28e)
    A Corsair Force GT 60GB [link] is kb. ennyi.
    Az OCZ Vertex 3 is bolttól függően ugyanennyi, vagy kicsit több (bár ismertebb, megbízhatóbb boltot nézve inkább 30-31e)
    Melyik lehet még 26-27e alatt, melyiket érdemes még megnéznem (árgépen) ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #34075 üzenetére

    Végül mégis utánanéztem, hogy melyik az, amelyik 64GB-os, és nem 60.
    Hát nincs túl sok:
    Crucial M4 SSD 64GB (CT064M4SSD2) [link] 27-28e
    Samsung SSD 470 64GB (MZ5PA064B) [link] 29e; de ezt miért lehet ilyen kevés helyen kapni, csak az árgépen nincs más bolt, vagy ez kifutó modell ?
    Samsung SSD 830 64GB (MZ-7PC064D/EU) [link]
    És innentől már az XP-hez ajánlott, Garbage Collecton-osak:
    A-Data S596 Turbo SSD 2,5" 64GB [link] 26-28e; ebből hogyhogy csak 32 és 6GB van ?
    Kingston SSDNow V+ 100 64GB (SV100S2N/64G) [link] 26e - De erről azért tudom, hogy nem mai modell már, ugye ez volt annó 96GB-osban a PH tesztjében ?

  • atesss

    addikt

    válasz jim_raynor70 #34067 üzenetére

    Köszi, akkor ez előző hsz-ed alapján lehet a magasság lesz a "mérleg nyelve".
    Igen, abból a Logout tesztből néztem az ajánlottakat.
    Akkor azok közül pontosan melyik milyen magas ?

    Illetve az esetleges FW problémák és a kompatibilitás lehet még döntő.

    Meg az, hogy van-e esetleg olyan köztük, amelyet valami miatt a többinél jobban "lassítja", ha Sata2-es portra van dugva ? Bár ha jól gondolom az elérési időben nem kellene semmilyen különbségnek lennie a Sata 2 és 3 közt.
    Akkor lehetne különbség, ha egy tesztben Sata 3-on tesztelték; és az egyik SSD a jó szereplését jobban köszönheti a 280MB/s feletti lin. sebességének.
    De mivel pont hogy nem a lin. sebesség számít igazából, így nem hinném hogy ez észrevehető lenne.

    Ja és van bármi különbség SSD kezelésben (kompatibilitás, stabilitás, sebesség) az Intel P35-höz tartozó ICH9 és a P45-höz tartozó ICH10 közt ?
    Mert ha nincsen, inkább P35-ös lapot vennék.
    Azon belül is Gigabyte EP35-öst.
    (Egy min. fogyasztású konfig összerakásához akartam egy ilyennel tesztelni (alulfesz, sőt lehet drótozások / forrasztások is is), és P35 kicsivel kevesebbet fogyaszt a P45-nél.)

  • atesss

    addikt

    válasz dannyl #34029 üzenetére

    És ha amazon-ról rendelem, akkor besétálhatok egy magyar samsung üzletbe gariztatni, ugye?
    Ez engem is érdekelne, és ahogy látom még nem válaszolták meg.

    Bár engem abban a formában érdekelhet talán inkább, hogy ha bármely boltban veszem itthon, akkor megy-e ?

    A 830-ason is gondolkozok (64GB), mert hiába drágább, azért tud egy pár pluszt / adnak hozzá pár dolgot.
    Elolvastam a 256-os és a 64-es tesztjét is.
    Egyrészt a beépítő keret, de a Magician szoftver is tetszik (ha esetleg épp nincs kedvem a bonyolultabb registy buheráláshoz; vagy esetleg kölcsönadom másnak (aki nem ért annyira a géphez), az is egyszerűen be tudja állítani.)
    Meg a teljes verziós Norton Ghost 15 is egy jó dolog; hiába nem vagyok nagy "híve" a legális szoftvereknek...
    Ugye ez a 15-ös a legújabb verzió ?
    Illetve még az a kérdésem, hogy ez használható-e máshol is, tehát egy az SSD-től teljesen külön klónozásra (nem a Samsung SSD-re és nem is az SSD-ről) ?
    Telepíteni vajon csak egyszer lehet, egy oprendszerre ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #34146 üzenetére

    Biztos, hogy a Samsung 830-hoz járnak ezek ?
    Csak mert nemrég voltam az Aqua-ban (Amugy kapcsolódó dolog miatt: pont egy 2,5" to 3,5" beépitő keretet venni, de egy noti vinyóhoz. Ja és 760ft volt, szoval akinek pobléma hogy nem adnak keretet hozzá, ezt elég olcsón is meg lehet úszni), és gondoltam rákérdezek erre is.

    Azt mondta az eladó, hogy 830-ból nincs Upgrade Kit-es verziójuk (semmilyen méretben), csak sima.
    Vagyis beépitő keretet nem adnak hozzá, és nagy valószinüséggel Norton Ghost-ot sem.

    Az SSD Magician meg irreleváns, mert gondolom úgyis letölthető a Samsung honlapjáról, és ha Samsung SSD-t használsz, menni is fog.

    MOD:
    A #34132-es kérdésemre, Norton Ghost licensszel kapcsolatban te mint tudsz ?
    De a CD-ről bootolva induló Ghost (tud ilyet amúgy ?) esetében egyszerű lehet az ellenőrzés szerintem:
    Bármennyi konfigon futtathatod, de egyszerre csak egyen (mivel ugye benne kell lennie a CD-nek).
    Vagy lenne itt is limitáció ezen túl is ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #34161 üzenetére

    No megnéztem mi van az Aqua honlapján, az eladó tényleg hülyeséget brekegett:
    Samsung SSD-k náluk
    Csak N vagy D modell van: MZ-7PCxxxN/EU vagy MZ-7PCxxxD/EU, ahol az xxx a kapacitást jelenti.
    Konkrétan a 64-es Desktop: [link]
    És árgépen sincs más modellszámó 830-as: [link]
    Pl. az Iponban most tényleg elég jó áron van a Samsung SSD 830 64GB (MZ-7PC064D/EU): [link], pár napja mikor néztem még 30500 felett volt mindenhol.

    A garancia még a kérdés, másnak is felmerült egy előbbi hsz-ben, hogy pl. aki Iponból vett, az kapott-e Samsung garanciapapirt.
    Az Aqua-s eladó azt mondta, hogy ők ilyet nem adnak, náluk lehet gariztatni. Bár neki most már nem nagyon hiszek.
    Kérdés adnak-e valahol Samsung garanciát rá ?

    A Samsung honlapja szerint kellene: [link]
    Az alábbi táblázatban az aktuálisan érvényben lévő garancia és jótállási feltételeket találhatja meg. Az egyes készülékek jótállásáról a hozzájuk mellékelt jótállási jegy rendelkezik.
    Itt megtekintheti a Samsung hivatalos garanciajegyét.
    ...
    SSD 36 hónap jótállás

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Kb. 2-3 hónappal ezelőtt néztem utána, hogy milyen (leginkább 60/64GB-os) SSD-t lenne érdemes venni.
    Akkor Samsung 830-at választottam.
    Van azóta komolyabb változás, illetve milyen (jelentősebb, tehát nem csak pl. annyi hogy SandForce-nál az Over Provisioning területet "lecsípték" ) újdonságok jelentek meg ?

  • atesss

    addikt

    válasz Jhonny06 #37433 üzenetére

    És így - még több idő távlatából - milyen a megbízhatósága ?

    Viszont még egy dolgot nem néztem meg akkor: a fogyasztást.
    Ebből a szempontból milyen a Samsung 830, és melyek azok, amelyikek jobbak ?

  • atesss

    addikt

    válasz atesss #37434 üzenetére

    #37434 -re valaki ?
    Egy ismerősnek is kellene majd ajánlanom, CULV-s notiba egy 120/128-asat, tehát ott azért már lényeges a fogyasztás.

    Szintén egy a Samsung 830 családról felmerült kérdés:
    Találtam egy hsz-t, hogy melyik kiadás mit is jelent: [link]
    De melyikhez mit is adnak pontosan ?
    (ha lehet, valami kép is jó lenne pl. a külső házról)
    A szoftverre korábban (3-4 hónapja) már rákérdeztem, ugye továbbra is mindegyikhez adják a Ghost-oló programot (mi is volt a neve) ?

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Dec. közepén vettem egy Samsung 830 64GB-ost, amit most üzemelnék be.
    A gép : Asus P5KC (ICH9 déli híd), E3500, 2GB DDR3, Sapphire HD5450, nem lesz más háttértár (1-2 hétig még egy Samsung F3EG), Win7 x86 + Linux (Ubuntu vagy Mint).
    Elkezdtem átolvasni az ajánlott logoutos írásokat, nagyon jónak tűnnek; szóval amit még nem tudtam a telepítésről, beállításról, arról úgy néz ki megvilágosodok majd.
    Ami kérdésem lenne még:

    Ehhez az SSD-hez melyik a legfrissebb FW ?
    Megnézném hogy az van-e rajta. (Win 7 telepítés nélkül, Biosban megnézhető ?)
    Vagy ha a legfrissebb valamiért nem ajánlott, akkor mit rakjak fel ?

    Ha kellene az IDE csatorna is (pl. ODD-nek, néha régi IDE-s vinyóról adatot lementeni, stb.), ennél az alaplapnál van valami extra beállítás, amit meg kéne csinálni ?
    A vezérlője:
    JMicron® JMB363 PATA and SATA controller
    1 xUltraDMA 133/100/66 for up to 2 PATA devices
    1 xExternal SATA 3.0 Gb/s ports
    1 xSATA 3.0 Gb/s port (SATA On-the-Go)
    Support RAID 0,1,JBOD

    (Ezek a SATA portok nem kellenek (bőven sok a 4db ICH-s), E-Sata-t se használtam még 1x sem, nem is nagyon fogom.)

    A Samsung SSD Magicianból melyik a legfrissebb / az ajánlott legfrissebb verzió ?
    Ha a hozzá adott DVD-n nem az van, akkor ugye a Samsung oldaláról letöltött mindenben megegyezik a lemezen lévővel ?

    Kerül a Win7 mellé egy Linux is valószínűleg (a legfrissebb nem béta Ubuntu vagy Mint).
    Ehhez kell valami extra beállítás ?

    [ Szerkesztve ]

  • atesss

    addikt

    válasz vadcoca #48864 üzenetére

    Köszi a Linuxos infókat, átolvasom. :R
    Az hogy a Win-el hozzuk létre a Win által használt partíciókat, a Linux-al meg az ő általa használtakat, úgy tudtam alapszabály...

    A többi kérdésre valaki ?

  • atesss

    addikt

    Üdv ismét !
    Egy céges (irodai) gépbe is rakok pár nap múlva egy ugyanilyen 64GB-os Samsung 830-ast.

    Egyrészt a particionáláson gondolkodok még. Egy szűz Win7 Home Pr. 64bit mennyi helyet foglal ?

    A másik pedig, hogy itt ugye nagyon oda kell figyelni, hogy minden felrakott program - az SSD ellenőrzés/figyelés céljára lévők is - cég számára is ingyenes legyen.
    Mit tudtok ajánlani tesztprogramnak (nem kell komoly tesztelésre gondolni, csak ellenőrizni hogy minden oké-e - hozza-e a gyári/mások által mért adatokat) ?
    Illetve amit - tapasztalatként - jó lenne majd figyelni, hogy mennyi adatot írnak az SSD-re napi átlagban hosszabb távon. Erre milyen cég számára is ingyenes programot tudtok ajánlani ?
    (Én Hard Disk Sentinelt használtam eddig ilyen célokra, de az itt nem ok.)

  • atesss

    addikt

    válasz Fire/SOUL/CD #48888 üzenetére

    Üdv !
    A #48881-ben ajánlott SSDOK programról kérdeznélek.
    Akkor jól értem hogy ez egy általad készített program ?
    A használati feltételeiről / licenszről tudsz infóval szolgálni (ahogy már említettem fentebb, egy céges gépen telepíteném, ahol mindennek teljesen jogtisztának kell lennie !) ?

Aktív témák