Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • honlaca

    csendes tag

    A napokban vettem egy Samsung 470 64GB SSD-t (ezen van a Win).

    PROBLÉMA: AHCI BIOS-ban történő engedélyezésekor nem bootol a rendszer

    Az alaplapom: Gigabyte GA-P35C-3DSR (legújabb BIOS), op rsz: Win7 Ultimate (friss install), alaplapi driverek fent, AMD AHCI driver fent
    BIOS (amit szerintem állítani kellene):
    1. SATA RAID/AHCI Mode: Disabled - RAID - AHCI
    2. (nem tudom, hogy fontos-e de 0-3 SATA port jelenleg Legacy IDE Mode-ban van, nem Native-ban)
    3. Onboard SATA/IDE Device: Enabled
    4. Onboard SATA/IDE Device Ctrl Mode: IDE - AHCI - RAID/IDE
    5. Boot device: Hard disk
    1. és 4. pontot próbáltam AHCI-re állítani.
    Ha csak az 1-t állítottam AHCI-re, akkor a rendszer felismert minden meghajtót (SSD, 2 HDD, DVD), de a Win boot közben újraindult.
    Ha 1-t és 4-t is AHCI-re állítottam, akkor nem ismert fel egy meghajtót sem és megállt boot közben.
    Ha 1=Disabled és 4=IDE, akkor megy minden, 30mp a boot, gyors a rendszer, de gondolom nem véletlen, hogy mindenhol azt írják, hogy az AHCI legyen bekapcsolva.

    Egyébként SSD lifePRO azt írja ki, hogy Health status not supported, ami elég furcsa egy ilyen új SSD-nél. Crystal képernyőket csatolom még.

    Van valami ötletetek, hogy hogyan tudnám bekapcsolni az AHCI-t (win install alatt nem volt bekapcsolva, nem tudom, hogy ez számít-e). Előre is köszi.

  • honlaca

    csendes tag

    válasz kungzi #23378 üzenetére

    Köszi, ezzel megoldva.

    Egy valami maradt még: mind a Crystal Disk Info azt mondja, hogy az állapot ismeretlen, mind az SSD Life PRO azt írja, hogy Health status not supported.

    Lehet, hogy nem támogatja az SSD ezen info átadását (Samsung oldalán úgy látom, hogy a legfrissebb firmware van fent nekem is)?

Aktív témák