Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • misi444

    csendes tag

    Sziasztok!

    SSD vásárlását tervezem. Mi a véleményetek erről?

    OCZ Vertex 2 60GB SSD

    Specifikáció:
    60GB kapacitás
    285MB/sec sebesség olvasásnál
    275MB/sec írási sebesség
    SandForce SF1222 vezérlő
    2M óra MTBF megbízhatóság
    TRIM támogatás
    3.5" beépítő keret AJÁNDÉKBA!
    garancia: 3 év

    Amit még találtam róla a gyártó weboldalán:
    50 000 IOps
    77 g tömeg
    2 W fogyasztás

    Ez most ~32.000 Ft (árgép).

    Ebbe a konfigba (laptop) érdemes megvenni?

    Dell Inspiron N7010
    Intel Core i5-460M @ 2,53-2,8 GHz Turbo Boost
    4 GB DDR3 RAM

    A 60 GB az valójában 64, csak én abból ~60-at tudok használni, azért van így írva?

    Esetleg tudtok jobb ajánlatot mondani? Több pénzt nem nagyon tudok rászánni...

    Ja és persze Win7 Ultimate/Enterprise x64-et telepítenék rá, meg alap progikat, többi cucc menne külső vinyóra. Valamint ha megveszem (gondolom akármilyen SSD-t veszek), mire kell figyelnem? Olvastam, hogy indexelést, töredezettségmentesítést le kell tiltani, egyéb dolgok? És a particionálást/formázást ugyanúgy csináljam, mint HDD esetében? Ilyen használat esetén (kb minden nap használom a laptopot) mennyi ideig fogja bírni? Azt a 2 millió órát hogyan kell érteni?

    Bocsi a sok kérdésért, csak még sosem volt dolgom SSD-vel, de minél több cikket/tesztet/véleményt olvasok róla, annál inkább azt gondolom, hogy kell nekem egy ilyen... :)

    Misi

    [ Szerkesztve ]

  • misi444

    csendes tag

    Sziasztok!

    OCZ Vertex 2-vel kapcsolatban kérdeznék, még mindig. Szerintetek egy ilyet érdemes rá lecserélni? (Seagate Momentus 250GB)

    Csak oprendszer+programok, meg esetleg pár játék menne rá, nem nagyon másolgatnék (meg ha másolgatnék, akkor is úgy látom, mindenképpen gyorsabb lesz), max néha 1-2 letöltés.

    Más, legalább 60 GB-os SSD-t nem nagyon láttam ebben az árkategóriában, ez meg az 50000 IOps-sal meg 3 év garral nagyon jó vételnek tűnik. Ahogy a teszteket olvasgattam, úgy láttam, hogy leginkább a kis fájlok olvasása kell az oprendszer indításához, az meg a mostani vinyóhoz képest ég és föld kb. Ja meg azt is olvastam a tesztekben, hogy SSD és SSD között különbséget rendszerindítás meg programindítás esetén nem nagyon tudtak kimérni, max 1-2 másodpercet a hosszabb folyamatoknál.

    A kérdésem adott: megéri ezt megvenni (~31k)? Ha nem, esetleg tudtok ajánlani jobbat ebben az ár- és kapacitáskategóriában)?

    Ja és majdnem elfelejtettem: olvastam, hogy a hibernálást és a virtuális memóriát célszerű kikapcsolni SSD esetén, a böngésző cache-t meg HDD-re/ramdrive-ra tenni. Ebből mennyi igaz? Hibernálás feleslegessé válik, mert úgyis rohadt gyorsan indul a rendszer? 4 GB memória esetén nem lesz hátrányom abból, ha nincs lapozófájl?

    [ Szerkesztve ]

  • misi444

    csendes tag

    Sziasztok!

    Megvettem az OCZ Vertex 2 60 GB-os SSD-t, itt vannak a tesztek Win7+driverek, programok telepítése után:

    Tesztek:

    Intel RST telepítése után:

    0fill:

    Van, akinek több, van, akinek kevesebb. Azt viszont megtanultam ebből a fórumból, hogy a benchmarkokra szarni kell, amíg rendesen működik. Márpedig arra nem lehet panasz. Pikkpakk betölt a rendszer, a rendszerindítás is gyorsabb, mint a sima HDD-vel a hibernálásból feléledés. Hihetetlen élmény kattogni a gépen, villámgyors, csak ajánlani tudom.

    [ Szerkesztve ]

  • misi444

    csendes tag

    Ja és majdnem elfelejtettem, köszönöm szépen mindenkinek a sok segítséget, nélkületek nem biztos, hogy meg mertem volna venni :)

    Amúgy ami lemaradt: a Windows élményindex 7,5 pontot adott az SSD-re, a régi vinyó 5,9-et kapott :)

    [ Szerkesztve ]

  • misi444

    csendes tag

    válasz zetecR #14749 üzenetére

    1.27-et ír firmware verziónak az RST. Szerintetek érdemes frissíteni/van frissebb? Honnan tudom megnézni, hogy 25nm-es-e?

Aktív témák