Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • fagy53

    nagyúr

    válasz Fire/SOUL/CD #19715 üzenetére

    Kösz, hasznos infók ezek és nem kell mentegetni magad... :R
    Ráadásul nagyon is passzol az SSD témakörhöz. :K

  • #41133696

    törölt tag

    válasz Fire/SOUL/CD #19715 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen, ezt a tartalmas mély leírást , számomra nagyon hasznos volt . Épp most írok egy cikket a Kingston -ról , a Windows 7 -en elvégzendő funkció optimalizációról, és az AVG Disk Defrag - ami Auslogics termék - beállításáról SSD esetén.

    Hát nálam átparticionálgatva nem lesz az tuti :) Azt figyeltem, hogy a 100 MB- os rendszerpartíció ott van :)

    Kicsit hosszú Post lesz ez :)

    Automatikusa töredezettségmentesítés kikapcsolva alapból - szerencsére

    A Windows 7 beépített töredezettségmentesítőjét teljesen kikapcsoltam, még a szolgáltatását is letiltottam . Lehet, hogy felesleges volt , de ha nem fut biztos nem kavar. Más okom is volt erre. Nevezetesen az, hogy a Norton Utilities után megvásároltam az AVG Tuneup Utilities 2011 -et is , és nem volt kedvem száműzni a másik gépre, meg ugye egy töredezettségmentesítő csak kell az SSD -n túli - HDD-k - világában is .

    Az SSD előtti pipa ne legyen sohasem bejelölve

    Sajnos az AVG Disk Defrag, magától nem venné ki a pipát, tehát ebből a szempontból elmaradottabb mint a Windows 7 beépített töredezettségmentesítője. Viszont ha egyszer kivettük mi manuálisan legalább megjegyzi.

    Elemzés

    Végig a gép előtt ültem és figyeltem a SSD és a merevlemezek aktivitását az elemzéstől kezdően, hogy ha véletlenül mégis elkezdene az SSD -felé kacsingatni megakadályozzam :)

    Pirossal jelzi ,ha egy merevlemez nagyon töredezett

    A W7 beépítettjénél viszont klasszisokkal jobb . Szinte minden téren, hiszen van lemeztérkép, folyamatos visszajelzés stb.

    Töredezettségmentesítés folyamatban

    Na és ugye az is egy nagyon jó pont, hogy akárcsak a Norton Utilities -nél itt is beállítható, hogy amennyiben végzett kapcsolja ki a gépet. Ezt most kihagytam, mert figyeltem, mint nyuszi a fűben :)

    Megtekinthető a töredezett állományok listája

    Az is tetszetős, hogy az éppen töredezettségmentesített állományok folyamatosan kijelzésre kerülnek. Egyébként nagyon ízléses a progress bar .

    Hard Disk Sentinel-el való monitorozás

    Hoppá, erőteljes írási folyamat az SSD-n? (105MB)

    A most következő nagy felbontású képek a hitelesség miatt váltak szükségessé, meg azért , hogy pár nap múlva is én is tudjam, hogy miről is van szó :-) Amikor megláttam a megnövekedett írási aktivitást az SSD-n kicsit frászt kaptam.

    Eközben a D: partíción ami a 600 GB- os méretével nem egy apróság 4 GB írási adatmennyiség halmozódott fel.

    Azt, hogy hogy keletkezett az a 105 MB , hát gőzőm sincs, lehet valaki majd rávilágít . Tipp. Az AVG irkált pár információt, de nem töredezettségmentesített.

    SSD írás : 152 MB

    Az SSD-n néha meglódult az írási tevékenység, de még mindig csak 152 MB -nál tartunk, holott a merevlemezen....

    SSD: 206 MB

    időközben 206 MB lett...

    A töredezettségmentesítés végén HDD1 : 24,3 GB

    ... szóval szerintem ez így elfogadható arány eddig : 206 MB vs 24 GB

    Kicsit előrébb haladva 210 MB írás halmozódott fel. Eközben nem böngésztem , csak vártam és néztem. Egyébként a böngészők gyorsítótárai is átvannak pakolva a HDD-kre .Mozilla Firefox, Opera, Chrome, és Internet Explorer 9

    A töredezettségmentesítés végén SSD : 210 MB

    A töredezettségmentesítés végén HDD2 : 3.2 GB

Aktív témák